Strona główna Świat Kwiatkowski wśród liderów Sky na Mediolan – San Remo

Kwiatkowski wśród liderów Sky na Mediolan – San Remo

0

Michał Kwiatkowski będzie jednym z liderów “Niebiańskich” podczas sobotniego monumentu. Brytyjska ekipa ogłosiła również skład na Volta a Catalunya.

W Mediolan – San Remo pojedzie niedawny zwycięzca wyścigu Paryż – Nicea, a więc Geraint Thomas. Nie mogło zabraknąć również Bena Swifta, który przed rokiem Primaverze zajął trzecie miejsce, a znając jego umiejętności pokonywania takich podjazdów jak Poggio lub Cipressa Brytyjczyk na pewno będzie się liczyć w końcowej rozgrywce.

Michał Kwiatkowski będzie również walczyć o dobry wynik w “wiosennych mistrzostwach świata”, gdzie do tej pory nie szło mu najlepiej. Skład Team Sky uzupełniają Peter Kennaugh, Luke Rowe, Ian Stannard oraz Salvatore Puccio. Gdyby rywalizacja miała rozstrzygać się po finiszu z dużej grupy bez szans na pewno nie pozostanie Elia Viviani.

Do ścigania wraca również Chris Froome, który będzie liderem grupy w Wyścigu dookoła Katalonii. Brytyjczyk urodzony w Kenii będzie miał gwiazdorską obsadę wśród swoich pomocników – Mikel Nieve, Wout Poels i Nicholas Roche. Froome może także liczyć na Iana Boswella i mistrza świata w jeździe indywidualnej na czas – Vasila Kiryienkę. Skład uzupełni Ben Swift, który będzie miał za zadanie walczyć na płaskich odcinkach.