Fot. AG2R

W 1997 roku Laurent Jalabert został zwycięzcą wyścigu Paryż-Nicea. Od tego czasu żaden francuski kolarz nie potrafi odnieść zwycięstwa w „Wyścigu ku słońcu”.

Czy w tym roku po tylu latach bez wygranej Francuzi będą mogli się cieszyć z wygranej. Jednym z faworytów wyścigu wydaję się być kolarz AG2R Romain Bardet.

W lutym Bardet zajął drugie miejsce w Tour of Oman, ulegając tylko Vincenzo Nibalemu (Astana), a w ostatni weekend wziął udział w dwóch francuskich klasykach: Classic Sud Ardèche – Souvenir Francis Delpech i Royal Bernard Drôme Classic, gdzie zajął piąte i ósme miejsce.

Młody Francuz oświadczył, że jest zadowolony ze swojej dyspozycji podczas wyścigu w Omanie i wyścig Paryż- Nicea nazywa mini Tour de France.

W tym roku kolarz AG2R będzie musiał się zmierzyć z wieloma gwiazdami kolarstwa m.in. z Alberto Contadorem (Tinkoff), Richie’m Porte (BMC) czy Geraintem Thomasem (Team Sky).

Oprócz Bardeta w składzie francuskiej ekipy znajdą się: Mikael Cherel, Axel Domont, Ben Gastauer, Cyril Gautier, Alexis Gougeard, Pierre Latour i Alexis Vuillermoz.