Team Tinkoff

Głównym pomocnikiem mistrza świata na szutrowych trasach będzie niezastąpiony Maciej Bodnar.

Wiosenny (chociaż wciąż panuje kalendarzowa zima) sezon klasyków rozpoczął się w poprzedni weekend. Już piątego marca odbędzie się bardzo ciekawy i malowniczy wyścig po białych drogach okolic Sieny – Strade Bianche. Jednym z faworytów będzie celujący w pierwszą wygraną w tęczowej koszulce Peter Sagan.

Słowak zajął drugie miejsce we włoskim wyścigu w 2014 (przegrał z Michałem Kwiatkowskim) oraz 2013, kiedy to musiał uznać wyższość kolegi z drużyny Moreno Mosera (wtedy Cannondale). W tym roku szutry mają być kontynuacją progresu, którego efektem były wysokie miejsca w Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne-Bruksela-Kuurne.

Ścigałem się w Strade Bianche już kilka razy i muszę powiedzieć, że mi się to podoba, to unikalny wyścig. Teren jest bliski memu sercu i, jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem na szutrach, mogę uzyskać dobry wynik. – powiedział mistrz świata

Do pomocy Saganowi ekipa wyznaczyła mocną siódemkę – Maciej Bodnar, Daniele Bennati, Manuele Boaro, Jay McCarthy, Roman Kreuziger, Oscar Gatto oraz Adam Blythe. Kreuziger i Gatto kończyli już w swojej karierze Strade Bianche w czołowej dziesiątce.

Włoski klasyk już w sobotę, 5 marca. Transmisja w Eurosporcie 2 od 14:15.

Informacja prasowa