Le Tour de Langkawi

Włoch zdobył swój drugi “skalp” w tegorocznej edycji. Liderem pozostał Miguel Angel Lopez (Astana). Aktywnie jechał dziś Karol Domagalski (ONE Pro Cycling)!

Odcinek pomiędzy Tapah i Kuala Lumpur liczył 148.8km i przez organizatorów był przewidziany jako “królewski etap dla sprinterów”. Na trasie nie było większych podjazdów, a o punkty można było walczyć na trzech premiach lotnych.

langkawi st5

Bardzo długo wszyscy jechali razem. Pomimo wielu prób ataku Astana starała się likwidować ucieczki, by doprowadzić do walki sprinterów na pierwszych dwóch premiach lotnych. Powiodło się połowicznie – w Slim River wygrał Guardini, ale jeszcze przed drugą premią oderwało się pięciu kolarzy – Wang Meiyin (Hengxiang), Kim Hyeonseok (KSPO), Amirul Mazuki (TSG), Loh Sea Keong oraz Aiman Mohd Zariff (Malezja). Wcześniej swoją próbę podjął Karol Domagalski (ONE Pro Cycling), ale był zbyt groźny dla liderów klasyfikacji generalnej i został złapany.

Niedługo potem do harcowników dołączył Carlos Mannarelli (Funvic). Szóstka uzyskała przewagę niecałych czterech minut. Niestety, podobnie jak na poprzednich etapach, peleton nie pozwolił na dojechanie do mety. Pojedynczo z ucieczki odpadali kolejni zawodnicy i 5km przed metą stało się jasne, że czwarty raz o wygraną powalczą sprinterzy.

Pierwszy raz jednemu z nich udało się powtórzyć sukces. Zwycięzca inauguracyjnego odcinka i lider klasyfikacji punktowej Andrea Guardini z dość sporą przewagą wygrał również dzisiaj i umocnił się w walce o niebieską koszulkę. Był to dwudziesty sukces kolarza Astany w jego występach w Langkawi. Drugie miejsce dla Andrei Paliniego (Skydive Dubai), a trzecie Reinardta Jense van Rensburga (Dimension Data). Karol Domagalski był piętnasty i utrzymał dziewiętnastą pozycję w klasyfikacji generalnej.

https://www.youtube.com/watch?v=NTUCqWcU0Z8

Wyniki etapu:

1    Andrea GUARDINI    ITA    AST    3:18:50
2    Andrea PALINI    ITA    SKD    +0
3    Reinardt JANSE VAN RENSBURG    RSA    DDD    +0
4    Erik BASKA    SVK    TNK    +0
5    Brenton JONES    AUS    DPC    +0
6    Jakub MARECZKO    ITA    STH    +0
7    Paolo SIMION    ITA    BAR    +0
8    Francesco CHICCHI    ITA    AND    +0
9    Dylan PAGE    SUI    ROT    +0
10    Anuar MANAN    MAS    TSG    +0
11    Tanner PUTT    USA    UHC    +0
12    John MURPHY    USA    UHC    +0
13    Shimpei FUKUDA    JPN    AIS    +0
14    Sung Baek PARK    KOR    KSP    +0
15    Karol DOMAGALSKI    POL    ONE    +0
16    Daniel Alexander JARAMILLO DIEZ    COL    UHC    +0
17    Michal KOLÁR    SVK    TNK    +0
18    Joon Yong SEO    KOR    KSP    +0
19    Francisco MANCEBO PEREZ    ESP    SKD    +0
20    Luca CHIRICO    ITA    BAR    +0
21    Miguel Angel LOPEZ MORENO    COL    AST    +0
22    Mirco MAESTRI    ITA    BAR    +0
23    Ivan SANTAROMITA    ITA    SKD    +0
24    Ryan MACANALLY    AUS    PCT    +0
25    Muhamad Adiq Husainie OTHMAN    MAS    TSG    +0
26    Laurens DE VREESE    BEL    AST    +0
27    Hyeonseok KIM    KOR    KSP    +0
28    Burr HO    HKG    HKS    +0
29    Antonio PIEDRA PEREZ    ESP    FSC    +0
30    Julen AMEZQUETA    ESP    STH    +0
31    Marcelo FELIPE    PHI    7ES    +0
32    Patria RASTRA    INA    PCT    +0
33    Janez BRAJKOVIC    SLO    UHC    +0
34    James ORAM    NZL    ONE    +0
35    Lachlan NORRIS    AUS    DPC    +0
36    Marco BENFATTO    ITA    AND    +0
37    Masakazu ITO    JPN    AIS    +0
38    Wenlong ZHANG    CHN    MSS    +0
39    Jesper HANSEN    DEN    TNK    +0
40    Zhao JINGBIAO    CHN    HEN    +0
41    Francisco CHAMORRO    ARG    FSC    +0
42    Mohd Fauzan AHMAD LUTFI    MAS    MAS    +0
43    Jaco VENTER    RSA    DDD    +0
44    Kangeun JOO    KOR    KSP    +0
45    Evgeny PETROV    RUS    TNK    +0
46    Sofian Nabil MOHD BAKRI    MAS    NSC    +0
47    Mohd Azri AHMAD    MAS    MAS    +0
48    Siu Wai KO    HKG    HKS    +0
49    Valentin BAILLIFARD    SUI    ROT    +0
50    Roland THALMANN    SUI    ROT    +0
51    Jonathan CLARKE    AUS    UHC    +0
52    Alberto NARDIN    ITA    AND    +0
53    Tomas Aurelio GIL MARTINEZ    VEN    STH    +0
54    Amir RUSLI    MAS    MAS    +0
55    Novardianto JAMALIDIN    INA    PCT    +0
56    Yoshimitsu HIRATSUKA    JPN    AIS    +0
57    Teten ROHENDI    INA    PCT    +0
58    John Bohn EBSEN    DEN    ONE    +0
59    Ma GUANGTONG    CHN    HEN    +0
60    Simone STERBINI    ITA    BAR    +0
61    Meher HASNAOUI    TUN    SKD    +0
62    Adrien NIYONSHUTI    RWA    DDD    +0
63    Juraj SAGAN    SVK    TNK    +0
64    George HARPER    GBR    ONE    +0
65    Edgar NOHALES NIETO    ESP    7ES    +0
66    Samuele CONTI    ITA    STH    +0
67    Kun-Soo KIM    KOR    KSP    +0
68    Baler RAVINA    PHI    7ES    +0
69    Meng YAN    CHN    HEN    +0
70    Ho San CHIU    HKG    HKS    +14
71    Ka Hoo Fung    HKG    HKS    +14
72    Ahmad Muazzam Iman MUSTAFA KAMAL    MAS    NSC    +14
73    Richard HANDLEY    GBR    ONE    +14
74    Colin STÜSSI    SUI    ROT    +14
75    Choon Huat GOH    SIN    TSG    +14
76    Xiaolong SUN    CHN    MSS    +14
77    Jesse James EWART    AUS    7ES    +14
78    Nur Amirul Fakhruddin MARZUKI    MAS    TSG    +14
79    Agung SAHBANA    INA    PCT    +14
80    Giulio CICCONE    ITA    BAR    +14
81    Jianpeng LIU    CHN    HEN    +14
82    Mark John Lexer GALEDO    PHI    7ES    +14
83    Johann VAN ZYL    RSA    DDD    +14
84    Graeme BROWN    AUS    DPC    +14
85    Matthew Harley GOSS    AUS    ONE    +14
86    Giuseppe FONZI    ITA    STH    +14
87    Songezo JIM    RSA    DDD    +14
88    Wenhui BI    CHN    MSS    +20
89    Hiu Fung CHOY    HKG    HKS    +22
90    Azman ZULKIFLI MOHD    MAS    MAS    +22
91    Wan Yau LAU    HKG    HKS    +22
92    Afiq Huznie OTHMAN    MAS    NSC    +22
93    Andrea DAL COL    ITA    STH    +25
94    Luca PACIONI    ITA    AND    +25
95    Li Jun BAI    CHN    MSS    +25
96    Pablo URTASUN PEREZ    ESP    FSC    +25
97    Irwandie LAKASEK    MAS    NSC    +29
98    Nur Aiman ZARIFF    MAS    MAS    +29
99    Thomas SCULLY    NZL    DPC    +31
100    Tyler MAGNER    USA    UHC    +31
101    Michael GOGL    AUT    TNK    +35
102    Hyo Suk GONG    KOR    KSP    +49
103    Mohd Nazri MUHAMAD    MAS    NSC    +0
104    Fuwen XUE    CHN    MSS    +53
105    Muhamad Zawawi AZMAN    MAS    NSC    +0
106    Arin ISWANA    INA    PCT    +0
107    Lukas JAUN    SUI    ROT    +53
108    Carlos Alexandre MANARELLI    BRA    FSC    +53
109    Dias OMIRZAKOV    KAZ    AST    +53
110    Nick DOUGALL    RSA    DDD    +53
111    Tomohiro HAYAKAWA    JPN    AIS    +0
112    Gavin MANNION    USA    DPC    +1:04
113    Arman KAMYSHEV    KAZ    AST    +1:07
114    Takeaki AYABE    JPN    AIS    +1:12
115    Sea Keong LOH    MAS    MAS    +1:18
116    Jens MOURIS    NED    DPC    +2:02
117    Mohd Harrif SALEH    MAS    TSG    +0
118    Mohd Shahrul MAT AMIN    MAS    TSG    +2:06
119    Meiyin WANG    CHN    HEN    +0
120    Otavio DIDIER BULGARELLI    BRA    FSC    +3:08
121    João GASPAR    BRA    FSC    +3:08
122    Zhang ZHENG    CHN    HEN    +0
123    Tristan MARGUET    SUI    ROT    +4:19
124    Marco BANDIERA    ITA    AND    +4:19
125    Shiki KUROEDA    JPN    AIS    +4:30

Klasyfikacja generalna:
1    Miguel Angel LOPEZ MORENO    Colombia    AST    17:26:53
2    Reinardt JANSE VAN RENSBURG    South Africa    DDD    +23
3    Daniel Alexander JARAMILLO DIEZ    Colombia    UHC    +34
4    George HARPER    Great Britain    ONE    +39
5    Jesper HANSEN    Denmark    TNK    +43
6    Janez BRAJKOVIC    Slovenia    UHC    +45
7    Lachlan NORRIS    Australia    DPC    +45
8    Francisco MANCEBO PEREZ    Spain    SKD    +45
9    Ivan SANTAROMITA    Italy    SKD    +45
10    Antonio PIEDRA PEREZ    Spain    FSC    +45
11    Jonathan CLARKE    Australia    UHC    +45
12    Luca CHIRICO    Italy    BAR    +46
13    Julen AMEZQUETA    Spain    STH    +50
14    John Bohn EBSEN    Denmark    ONE    +50
15    Simone STERBINI    Italy    BAR    +50
16    Jaco VENTER    South Africa    DDD    +1:00
17    James ORAM    New Zealand    ONE    +1:02
18    Tomas Aurelio GIL MARTINEZ    Venezuela    STH    +1:15
19    Karol DOMAGALSKI    Poland    ONE    +1:18
20    Valentin BAILLIFARD    Switzerland    ROT    +1:19
21    Muhamad Adiq Husainie OTHMAN    Malaysia    TSG    +1:22
22    Masakazu ITO    Japan    AIS    +1:28
23    Zhao JINGBIAO    China    HEN    +1:29
24    Roland THALMANN    Switzerland    ROT    +1:33
25    Alberto NARDIN    Italy    AND    +1:33
26    Richard HANDLEY    Great Britain    ONE    +1:38
27    Johann VAN ZYL    South Africa    DDD    +1:38
28    Marcelo FELIPE    Philippines    7ES    +1:48
29    Laurens DE VREESE    Belgium    AST    +1:50
30    Samuele CONTI    Italy    STH    +1:50
31    Adrien NIYONSHUTI    Rwanda    DDD    +1:59
32    Colin STÜSSI    Switzerland    ROT    +3:06
33    Meiyin WANG    China    HEN    +3:26
34    Yoshimitsu HIRATSUKA    Japan    AIS    +3:48
35    Evgeny PETROV    Russia    TNK    +3:52
36    Choon Huat GOH    Singapore    TSG    +4:02
37    Songezo JIM    South Africa    DDD    +4:06
38    Sofian Nabil MOHD BAKRI    Malaysia    NSC    +4:15
39    Ho San CHIU    Hong Kong, China    HKS    +4:19
40    Nur Amirul Fakhruddin MARZUKI    Malaysia    TSG    +4:24
41    Mark John Lexer GALEDO    Philippines    7ES    +4:24
42    Tomohiro HAYAKAWA    Japan    AIS    +4:51
43    Kangeun JOO    Korea    KSP    +5:33
44    Mohd Fauzan AHMAD LUTFI    Malaysia    MAS    +5:50
45    Giulio CICCONE    Italy    BAR    +5:56
46    Nick DOUGALL    South Africa    DDD    +6:07
47    Jianpeng LIU    China    HEN    +6:39
48    Michael GOGL    Austria    TNK    +6:42
49    Joon Yong SEO    Korea    KSP    +6:49
50    Edgar NOHALES NIETO    Spain    7ES    +6:49
51    Thomas SCULLY    New Zealand    DPC    +7:05
52    Paolo SIMION    Italy    BAR    +7:14
53    Burr HO    Hong Kong, China    HKS    +7:22
54    Mirco MAESTRI    Italy    BAR    +7:25
55    Nur Aiman ZARIFF    Malaysia    MAS    +7:31
56    Gavin MANNION    United States    DPC    +7:38
57    Ka Hoo Fung    Hong Kong, China    HKS    +7:42
58    Muhamad Zawawi AZMAN    Malaysia    NSC    +7:50
59    Carlos Alexandre MANARELLI    Brazil    FSC    +7:52
60    Giuseppe FONZI    Italy    STH    +9:18
61    Agung SAHBANA    Indonesia    PCT    +10:17
62    Wenlong ZHANG    China    MSS    +10:46
63    Erik BASKA    Slovakia    TNK    +10:48
64    Amir RUSLI    Malaysia    MAS    +11:54
65    Baler RAVINA    Philippines    7ES    +12:01
66    Ma GUANGTONG    China    HEN    +12:06
67    Mohd Nazri MUHAMAD    Malaysia    NSC    +12:29
68    Meng YAN    China    HEN    +12:59
69    Juraj SAGAN    Slovakia    TNK    +14:24
70    Michal KOLÁR    Slovakia    TNK    +14:27
71    Jesse James EWART    Australia    7ES    +14:53
72    Sea Keong LOH    Malaysia    MAS    +14:55
73    Luca PACIONI    Italy    AND    +15:19
74    Patria RASTRA    Indonesia    PCT    +15:38
75    Teten ROHENDI    Indonesia    PCT    +16:13
76    Hyo Suk GONG    Korea    KSP    +16:23
77    Brenton JONES    Australia    DPC    +16:45
78    Sung Baek PARK    Korea    KSP    +16:58
79    Mohd Shahrul MAT AMIN    Malaysia    TSG    +17:44
80    Kun-Soo KIM    Korea    KSP    +18:25
81    Novardianto JAMALIDIN    Indonesia    PCT    +18:43
82    Hyeonseok KIM    Korea    KSP    +18:46
83    Siu Wai KO    Hong Kong, China    HKS    +19:31
84    Francesco CHICCHI    Italy    AND    +19:51
85    Xiaolong SUN    China    MSS    +20:41
86    Wan Yau LAU    Hong Kong, China    HKS    +20:53
87    Andrea GUARDINI    Italy    AST    +21:09
88    Andrea PALINI    Italy    SKD    +21:21
89    John MURPHY    United States    UHC    +21:31
90    Jakub MARECZKO    Italy    STH    +21:37
91    Graeme BROWN    Australia    DPC    +21:55
92    Dylan PAGE    Switzerland    ROT    +21:57
93    Li Jun BAI    China    MSS    +22:35
94    Tanner PUTT    United States    UHC    +23:00
95    Zhang ZHENG    China    HEN    +23:21
96    Ahmad Muazzam Iman MUSTAFA KAMAL    Malaysia    NSC    +23:23
97    Afiq Huznie OTHMAN    Malaysia    NSC    +23:25
98    Wenhui BI    China    MSS    +24:18
99    Tyler MAGNER    United States    UHC    +24:19
100    Arman KAMYSHEV    Kazakhstan    AST    +25:07
101    Irwandie LAKASEK    Malaysia    NSC    +25:31
102    Mohd Azri AHMAD    Malaysia    MAS    +25:34
103    Marco BANDIERA    Italy    AND    +26:17
104    Shimpei FUKUDA    Japan    AIS    +26:44
105    Mohd Harrif SALEH    Malaysia    TSG    +26:44
106    Ryan MACANALLY    Australia    PCT    +26:54
107    Marco BENFATTO    Italy    AND    +27:07
108    Matthew Harley GOSS    Australia    ONE    +27:23
109    Meher HASNAOUI    Tunisia    SKD    +27:51
110    Anuar MANAN    Malaysia    TSG    +28:21
111    Andrea DAL COL    Italy    STH    +31:18
112    Takeaki AYABE    Japan    AIS    +31:34
113    Otavio DIDIER BULGARELLI    Brazil    FSC    +33:26
114    João GASPAR    Brazil    FSC    +33:36
115    Lukas JAUN    Switzerland    ROT    +34:16
116    Azman ZULKIFLI MOHD    Malaysia    MAS    +34:22
117    Francisco CHAMORRO    Argentina    FSC    +34:32
118    Arin ISWANA    Indonesia    PCT    +34:32
119    Jens MOURIS    Netherlands    DPC    +34:37
120    Fuwen XUE    China    MSS    +35:52
121    Shiki KUROEDA    Japan    AIS    +37:38
122    Dias OMIRZAKOV    Kazakhstan    AST    +40:11
123    Tristan MARGUET    Switzerland    ROT    +40:47
124    Hiu Fung CHOY    Hong Kong, China    HKS    +51:28
125    Pablo URTASUN PEREZ    Spain    FSC    +52:52