Davide Martinelli (Etixx – Quick Step) wygrał chaotyczny finisz drugiego etapu Tour de la Provence. Liderem imprezy pozostał Thomas Voeckler (Direct Energie).

Drugi etap rywalizacji w Prowansji był już znacznie łatwiejszy niż pierwszy. Choć na trasie znalazły się podjazdy to były jednak usytuowane w początkowej fazie wyścigu, a decydująca część wiodła po płaskim terenie. To zwiastowało walkę sprinterów na ostatnich metrach.

provance2

Podobnie jak wczoraj mieliśmy ciekawy skład ucieczki w której jechali Yoann Bagot (Cofidis), Remy Di Gregorio (Delko), Jeremy Maison (FDJ), Clement Penven (Armee de Terre) oraz Egor Silin.(Katusha). Przewaga tej piątki wynosiła maksymalnie niecałe 4 minuty, a zanim kolarze dojechali do połowy etapu peleton zaczął już niwelować dystans dzielący ich od ucieczki.

Podjazdy dawały się jednak we znaki uciekinierom i 40 kilometrów przed “kreską” w Istres na czele jechał już tylko Bagot w towarzystwie Silina. Duet miał wciąż blisko 3 minuty przewagi nad peletonem, ale ukształtowanie terenu nie dawało im większych szans na powodzenie tej akcji.

Gdy do mety zostało niecałe 10 kilometrów  po ucieczce nie było już śladu i do pracy przystąpiły kolarskie pociągi. Spora kraksa w samej końcówce namieszała w czubie peletonu, a to wykorzystał Davide Martinelli z Etixxu, którzy dzięki temu sięgnął po swoje pierwsze zwycięstwo w karierze wyprzedzając swojego kolegę z grupy Fernando Gavirię.

Liderem wyścigu pozostał Thomas Voeckler.

Wyniki 2. etapu

1 * MARTINELLI Davide (ITA) EQS
2 * GAVIRIA RENDON Fernando (COL) EQS à 00”
3 RATTO Daniele (ITA) AND ”
4 BAKELANTS Jan (BEL) ALM ”
5 VAN STAEYEN Michael (BEL) COF ”
6 DEMOITIE Antoine (BEL) WGG ”
7 * TOUZE Damien (FRA) FRA ”
8 CHERNETSKI Sergei (RUS) KAT ”
9 * SELLIER Simon (FRA) FRA ”
10 * HOFSTETTER Hugo (FRA) COF ”
11 * CRADDOCK Lawson (USA) CPT ”
12 SKUJINS Toms (LAT) CPT ”
13 FEILLU Romain (FRA) AUB ”
14 PORSEV Alexander (RUS) KAT ”
15 * CALMEJANE Lilian (FRA) DEN ”
16 GAVAZZI Francesco (ITA) AND ”
17 SINNER Benoît (FRA) ADT ”
18 * VAKOC Petr (CZE) EQS ”
19 * EIKING Odd Christian (NOR) FDJ ”
20 DANIEL Maxime (FRA) ALM ”
21 SERRY Pieter (BEL) EQS ”
22 ROUX Anthony (FRA) FDJ ”
23 SÖRENSEN Chris Anker (DEN) FVC ”
24 CALLEEUW Joeri (BEL) VWT ”
25 EL FARES Julien (FRA) DMP ”
26 BOUET Maxime (FRA) EQS ”
27 VOECKLER Thomas (FRA) DEN ”
28 MALDONADO Anthony (FRA) AUB ”
29 VELITS Peter (SVK) BMC ”
30 WYSS Danilo (SUI) BMC ”
31 TURGIS Jimmy (FRA) RML ”
32 PARDINI Olivier (BEL) WBC ”
33 * PACHER Quentin (FRA) DMP ”
34 SISKEVICIUS Evaldas (LTU) DMP ”
35 MOINARD Amaël (FRA) BMC ”
36 DE MARCHI Alessandro (ITA) BMC ”
37 DELAPLACE Anthony (FRA) FVC ”
38 LEVARLET Guillaume (FRA) AUB ”
39 VERHELST Louis (BEL) RML ”
40 MINNAARD Marinus Cornelis (NED) WGG ”
41 * BERNAL GOMEZ Egan Arley (COL) AND ”
42 * ZEPUNTKE Ruben (GER) CPT ”
43 DASSONVILLE Flavien (FRA) AUB ”
44 SPILAK Simon (SLO) KAT ”
45 ISTA Kevin (BEL) WBC ”
46 STASSEN Julien (BEL) WBC ”
47 WIPPERT Wouter (NED) CPT ”
48 PERAUD Jean-Christophe (FRA) ALM ”
49 VANTOMME Maxime (BEL) RML ”
50 RIBLON Christophe (FRA) ALM ”
51 BODIOT Alexis (FRA) ADT ”
52 * RESTREPO Jhonatan (COL) KAT ”
53 JOEAAR Gert (EST) COF ”
54 CORDEEL Sander (BEL) VWT ”
55 EDET Nicolas (FRA) COF ”
56 * GESBERT Elie (FRA) FRA ”
57 * MADOUAS Valentin (FRA) FRA ”
58 PELLIZOTTI Franco (ITA) AND ”
59 GAIMON Phillip (USA) CPT ”
60 ROSSETTO Stéphane (FRA) COF ”
61 PHINNEY Taylor (USA) BMC ”
62 BERARD Julien (FRA) ALM ”
63 * PETER Nans (FRA) FRA ”
64 * BOHLI Tom (SUI) BMC ”
65 BRUN Frédéric (FRA) FVC ”
66 VICIOSO ARCOS Angel (ESP) KAT ”
67 NAPOLITANO Danilo (ITA) WGG ”
68 JAKIN Alo (EST) AUB ”
69 GENE Yohann (FRA) DEN ”
70 RENAULT Maxime (FRA) AUB ”
71 TALANSKY Andrew (USA) CPT ”
72 * CAM Maxime (FRA) FVC ”
73 PEREZ Anthony (FRA) COF ”
74 DOMBROWSKI Joseph Lloyd (USA) CPT ”
75 BILLE Gaetan (BEL) WGG ”
76 REZA Kévin (FRA) FDJ ”
77 CHAVANEL Sébastien (FRA) FDJ ”
78 VAN ZUMMEREN Stef (BEL) VWT ”
79 BELKOV Maxim (RUS) KAT ”
80 * LECUISINIER Pierre-Henri (FRA) FDJ ”
81 DUPONT Timothy (BEL) VWT ”
82 HABEAUX Gregory (BEL) WBC ”
83 * VAN BREUSSEGEM Elias (BEL) VWT à 34”
84 * POUILLY Felix (FRA) RML à 00”
85 * PONS Gaëtan (BEL) WBC ”
86 ANTOMARCHI Julien (FRA) RML ”
87 HOWES Alex (USA) CPT ”
88 DI GREGORIO Rémy (FRA) DMP à 43”
89 * DE WINTER Ludwig (BEL) WBC à 01’01”
90 LOUBET Julien (FRA) FVC ”
91 FRAPPORTI Marco (ITA) AND ”
92 DUMOULIN Samuel (FRA) ALM ”
93 * VLIEGEN Loic (BEL) BMC à 01’07”
94 * MANZIN Lorenzo (FRA) FDJ à 00”
95 PINEAU Cédric (FRA) FDJ à 01’38”
96 * SENNI Manuel (ITA) BMC à 01’40”
97 * CHETOUT Loïc (FRA) COF à 01’42”
98 DIAZ Daniel (ARG) DMP ”
99 FERNANDEZ CRUZ Delio (ESP) DMP à 00”
100 GIRAUD Benjamin (FRA) DMP ”
101 SICARD Romain (FRA) DEN à 02’07”
102 * LECROQ Jérémy (FRA) FRA à 02’20”
103 PENVEN Clément (FRA) ADT à 02’43”
104 VELITS Martin (SVK) EQS ”
105 * VERONA QUINTANILLA Carlos (ESP) EQS ”
106 RAIBAUD Jimmy (FRA) ADT à 02’46”
107 * LEDANOIS Kevin (FRA) FVC ”
108 * ALAPHILIPPE Julian (FRA) EQS ”
109 * PEREIRA Florent (FRA) RML ”
110 GRETSCH Patrick (GER) ALM ”
111 * ERMENAULT Corentin (FRA) FRA à 00”
112 * BOUVRY Dieter (BEL) RML à 03’22”
113 * SEYNAEVE Lander (BEL) WGG ”
114 TVETCOV Serghei (ROU) AND à 03’23”
115 POULHIES Stéphane (FRA) ADT à 03’29”
116 CHEVALIER Olivier (BEL) WBC ”
117 * DENZ Nico (GER) ALM ”
118 * DUQUENNOY Jimmy (BEL) WBC ”
119 MOUREY Francis (FRA) FVC à 03’58”
120 JEANDESBOZ Fabrice (FRA) DEN à 04’17”
121 * MAISON Jérémy (FRA) FDJ ”
122 * ALAPHILIPPE Bryan (FRA) ADT ”
123 VIMPERE Théo (FRA) AUB ”
124 BAGOT Yoann (FRA) COF à 05’45”
125 SILIN Egor (RUS) KAT ”
126 CECCHINEL Giorgio (ITA) AND à 05’55”
127 CORNU Jeremy (FRA) DEN à 06’31”
128 * THEVENOT Guillaume (FRA) DEN ”
129 * LAAS Martin (EST) DMP ”
130 DE TROYER Tim (BEL) VWT ”
131 GHYSELINCK Jan (BEL) VWT à 08’02”
132 BIHEL César (FRA) AUB à 09’21”
133 ROSTOLLAN Thomas (FRA) ADT à 11’36”

Klasyfikacja generalna po dwóch etapach

1 VOECKLER Thomas DEN
2 * VAKOC Petr EQS à 07”
3 * CALMEJANE Lilian DEN à 09”
4 SERRY Pieter EQS ”
5 SÖRENSEN Chris Anker FVC ”
6 DE MARCHI Alessandro BMC à 12”
7 BAKELANTS Jan ALM à 14”
8 CHERNETSKI Sergei KAT ”
9 * CRADDOCK Lawson CPT ”
10 GAVAZZI Francesco AND ”
11 ROUX Anthony FDJ ”
12 EL FARES Julien DMP ”
13 BOUET Maxime EQS ”
14 MOINARD Amaël BMC ”
15 DELAPLACE Anthony FVC à 22”
16 SKUJINS Toms CPT à 55”
17 * EIKING Odd Christian FDJ ”
18 WYSS Danilo BMC ”
19 TURGIS Jimmy RML ”
20 SPILAK Simon KAT ”
21 * GESBERT Elie FRA à 01’01”
22 * PACHER Quentin DMP à 01’05”
23 PARDINI Olivier WBC à 01’08”
24 RIBLON Christophe ALM à 01’12”
25 ISTA Kevin WBC à 01’15”
26 MINNAARD Marinus Cornelis WGG à 02’21”
27 LEVARLET Guillaume AUB à 02’23”
28 * BOHLI Tom BMC ”
29 VELITS Peter BMC à 02’26”
30 DASSONVILLE Flavien AUB ”
31 VANTOMME Maxime RML ”
32 * PETER Nans FRA ”
33 DOMBROWSKI Joseph Lloyd CPT ”
34 ROSSETTO Stéphane COF à 02’36”
35 PELLIZOTTI Franco AND à 02’38”
36 * BERNAL GOMEZ Egan Arley AND à 02’52”
37 DI GREGORIO Rémy DMP à 02’54”
38 ANTOMARCHI Julien RML à 03’21”
39 * VLIEGEN Loic BMC à 03’30”
40 FERNANDEZ CRUZ Delio DMP à 03’36”
41 STASSEN Julien WBC à 03’55”
42 BERARD Julien ALM à 04’03”
43 VICIOSO ARCOS Angel KAT à 04’19”
44 BILLE Gaetan WGG à 04’32”
45 SICARD Romain DEN à 04’43”
46 REZA Kévin FDJ à 05’23”
47 * SENNI Manuel BMC à 05’35”
48 JAKIN Alo AUB à 06’05”
49 * CHETOUT Loïc COF à 06’16”
50 FRAPPORTI Marco AND à 06’24”
51 * MADOUAS Valentin FRA à 06’58”
52 DUPONT Timothy VWT ”
53 * SELLIER Simon FRA à 07’02”
54 CALLEEUW Joeri VWT ”
55 * ZEPUNTKE Ruben CPT ”
56 HOWES Alex CPT ”
57 TALANSKY Andrew CPT à 07’07”
58 LOUBET Julien FVC à 07’57”
59 JEANDESBOZ Fabrice DEN à 08’23”
60 FEILLU Romain AUB à 08’26”
61 BRUN Frédéric FVC à 08’34”
62 * LECUISINIER Pierre-Henri FDJ à 08’36”
63 DEMOITIE Antoine WGG à 08’46”
64 RATTO Daniele AND à 08’53”
65 PERAUD Jean-Christophe ALM à 08’57”
66 * GAVIRIA RENDON Fernando EQS à 09’18”
67 * RESTREPO Jhonatan KAT ”
68 SILIN Egor KAT à 09’40”
69 VELITS Martin EQS à 09’44”
70 RAIBAUD Jimmy ADT ”
71 * ALAPHILIPPE Julian EQS à 09’48”
72 DIAZ Daniel DMP à 10’57”
73 GAIMON Phillip CPT à 11’33”
74 EDET Nicolas COF à 11’43”
75 TVETCOV Serghei AND à 12’12”
76 CORDEEL Sander VWT à 12’26”
77 BAGOT Yoann COF à 12’51”
78 RENAULT Maxime AUB à 12’54”
79 VAN ZUMMEREN Stef VWT à 12’59”
80 VAN STAEYEN Michael COF à 13’01”
81 MALDONADO Anthony AUB ”
82 HABEAUX Gregory WBC à 13’04”
83 * PONS Gaëtan WBC ”
84 * TOUZE Damien FRA à 13’07”
85 * MARTINELLI Davide EQS à 13’34”
86 * HOFSTETTER Hugo COF ”
87 WIPPERT Wouter CPT ”
88 JOEAAR Gert COF ”
89 * CAM Maxime FVC ”
90 PHINNEY Taylor BMC ”
91 PEREZ Anthony COF ”
92 GENE Yohann DEN ”
93 * POUILLY Felix RML ”
94 * ERMENAULT Corentin FRA ”
95 CECCHINEL Giorgio AND à 14’44”
96 * PEREIRA Florent RML à 15’59”
97 * VERONA QUINTANILLA Carlos EQS à 16’17”
98 * LEDANOIS Kevin FVC à 16’20”
99 * BOUVRY Dieter RML à 16’26”
100 * DE WINTER Ludwig WBC à 16’51”
101 CHEVALIER Olivier WBC à 17’03”
102 * MAISON Jérémy FDJ à 17’51”
103 VIMPERE Théo AUB ”
104 * THEVENOT Guillaume DEN à 20’05”
105 CHAVANEL Sébastien FDJ à 20’50”
106 BIHEL César AUB à 22’15”
107 SINNER Benoît ADT à 24’50”
108 PORSEV Alexander KAT ”
109 VERHELST Louis RML ”
110 BELKOV Maxim KAT ”
111 * MANZIN Lorenzo FDJ ”
112 * VAN BREUSSEGEM Elias VWT à 25’24”
113 DANIEL Maxime ALM à 26’12”
114 SISKEVICIUS Evaldas DMP ”
115 NAPOLITANO Danilo WGG ”
116 GIRAUD Benjamin DMP ”
117 PINEAU Cédric FDJ à 26’28”
118 BODIOT Alexis ADT à 26’46”
119 DUMOULIN Samuel ALM à 27’13”
120 PENVEN Clément ADT à 27’33”
121 * SEYNAEVE Lander WGG à 28’12”
122 POULHIES Stéphane ADT à 28’19”
123 * DUQUENNOY Jimmy WBC ”
124 MOUREY Francis FVC à 28’48”
125 GRETSCH Patrick ALM à 28’58”
126 * LECROQ Jérémy FRA à 29’06”
127 * DENZ Nico ALM à 29’41”
128 * ALAPHILIPPE Bryan ADT à 31’03”
129 CORNU Jeremy DEN à 31’21”
130 DE TROYER Tim VWT ”
131 GHYSELINCK Jan VWT à 32’52”
132 * LAAS Martin DMP à 33’35”
133 ROSTOLLAN Thomas ADT à 36’26”

Lire la suite sur DirectVelo.com : http://www.directvelo.com/actualite/49148-tour-la-provence-et-2-classements.html#ixzz416jKyein