Mistrz świata Peter Sagan wraca do Europy i jego pierwszymi startami na Starym Kontynencie będą dwa belgijskie klasyki – Omloop Het Nieuwsblad oraz Kuurne – Brussels – Kuurne. W składzie grupy Tinkoff jest także Maciej Bodnar.

Podkreślmy, że “Bodi” to jeden z najważniejszych pomocników Sagana. Słowak przechodząc do grupy Tinkoff zabrał z ekipy Cannondale m. in. Polaka, który jest ważnym ogniwem drużyny, zwłaszcza podczas brukowych klasyków. Oprócz wspomnianej dwójki w składzie na nadchodzący weekend znaleźli się Daniele Bennati, Oscar Gatto  i Jay McCarthy, którzy odnieśli już zwycięstwa w tym roku.

“Peter Sagan będzie oczywiście naszym liderem. Peter zakończył niedawno trening na wysokości, a jego ostatni wyścig, Tour de San Luis, skończył się miesiąc temu. Musimy utrzymać go w dobrej formie i z dala od problemów. Jestem przekonany, że pozostała część drużyny doskonale wywiąże się z zadania ochrony Petera.”

– komentuje dyrektor sportowy grupy Lars Michaelsen.

Sagan jest pewny siebie, a pierwsze starty mają pokazać jak mistrz świata wygląda w tej fazie sezonu na tle rywali.

“Jestem bardzo ciekawy jak potoczą się moje pierwsze dwa starty w Europie. Od wyścigu w Argentynie minął miesiąc, to sporo czasu. Przygotowywałem się jednak bardzo dobrze, spędziłem sporo czasu na obozie treningowym w Sierra Nevada i wiem, że będzie dobrze. Chce zobaczyć jak mocni są moi rywale.

Te wyścigi w Belgii to początek ostatniej fazy przygotowań do wiosennych monumentów, które znów będą wielkim wyzwaniem dla mnie. Oba weekendowe wyścigi są dość długie i zazwyczaj ktoś, kto ma być mocny wiosną jest mocny już teraz. To ważny test, chce się sprawdzić na tle innych.”

 

 

Skład grupy Tinkoff na Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne – Brussels – Kuurne:

Peter Sagan, Maciej Bodnar, Daniele Bennati, Oscar Gatto, Jay McCarthy, Manuele Boaro, Nikolay Trusov oraz Adam Blythe.