Z każdym tygodniem, akcje MPCC zaczynają tracić na wartości. We wtorek, o wystąpieniu z ruchu poinformował australijski zespół Orica – Greenedge.

Decyzja podjęta przez zarządzających ekipą ma związek ze słabnącym znaczeniem MPCC, do której należy już tylko 9 zespołów World Tour oraz kilka niższych kategorii.

Całą sytuację postanowił wytłumaczyć menadżer Shane Bannan.

Obecnie chcemy pracować z oficjalnymi organami, które są powiązane ze wszystkimi innymi drużynami. Chcemy jednocześnie podziękować wszystkim członkom MPCC, z którymi mogliśmy rozmawiać o problemie dopingu oraz naprowadzać kolarstwo na prawidłową drogę. W pełni wspieramy też wszystkie inicjatywy, które mają na celu walkę o czystość kolarstwa. Będziemy niezmiernie szczęśliwi, jeśli każda z nich będzie polegać na współpracy z oficjalnymi organami oraz całą kolarską rodziną.

Po ostatnich zawirowaniach, z zespołów World Tour, do MPCC należą tylko:  AG2R-La Mondiale, Cannondale, Dimension Data, FDJ, Giant-Alpecin, IAM Cycling, Katusha i Lotto Soudal.

Poprzedni artykułOrganizatorzy podali dzikie karty przyznane na La Fleche Wallone i Liege-Bastogne-Liege
Następny artykułKatusha również odchodzi z MPCC
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments