Fot. TdU

Na pierwszych pięciu miejscach Rankingu Światowego Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) nie zaszły zmiany pomimo wielu rozegranych wyścigów.

Australijczyk objął prowadzenie dzięki wygranej w Santos Tour Down Under (przy okazji Gerrans zwyciężył też na dwóch etapach). Jego konto zasiliło już 755 punktów. Za plecami kolarza Orica-Greenedge znajdują się jego rodacy – Richie Porte (BMC) oraz Jay McCarthy (Tinkoff), którzy również większość punktów uzbierali na pierwszym wyścig WorldTour w sezonie.

Awans zaliczył m.in. Peter Kennaugh, który dzięki wygranej w Cadel Evans Road Race i drugim miejscu w Herald Sun Tour znalazł się na szóstej lokacie (wcześniej ósma). Właśnie na ósmym miejscu jest Marcel Kittel (Etixx-Quickstep). Wszystkie punkty Niemca pochodzą z Dubai Tour. Dzięki azjatyckiej „etapówce” wysoko wskoczył też Giacomo Nizzolo (Trek-Segafredo), który awansował ze 151. na 12. lokatę.

Michał Kwiatkowski (Team Sky) jest 16. (spadek z 13.) z dorobkiem 170 punktów za dwa drugie miejsca podczas Mallorca Challenge. 128. Miejsce zajmuje Rafał Majka (Tinkoff) z punktami za Tour de San Luis. Łukasz Wiśniowski pomagając kolegom z drużyny uzbierał 3.5 punktu, a Paweł Poljański (Tinkoff) i Michał Gołaś (Team Sky) po 3.

W sumie punktowało już 465 zawodników, a najmniejszy dorobek – 0.75 punktu – mają Włosi z Astany – Michele Scarponi i Valerio Agnoli.

W klasyfikacji narodów z ogromną przewaga prowadzi Australia, przed Włochami i Francją. Polska jest 17. Pełne klasyfikacje na www.uci.ch/road/ranking

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments