Szwajcarska firma produkująca zegarki zastąpi Festinę w kwestii pomiarów czasu.

Kolarstwo jest jednym ze sportów, w których uczestniczy Tissot i firma była związana z różnymi wydarzeniami od 50 lat. Marka była już oficjalnym partnerem Tour de France od pomiarów czasu w latach 1988-1992. Dumny ze swoich szwajcarskich korzeni, Tissot w 1995 roku połączył siły z UCI. Od wtedy wszelkie pomiary podczas szosowych, górskich, torowych czy BMXowych mistrzostw świata i pucharów świata wykonuje właśnie Tissot.

Wraz ze zbliżającym się sezonem 2016 firma połączyła siły z ASO. Szwajcarzy będą odpowiadali za ogromną liczbę walk z czasem organizowanych przez Amaury Sport Organization, od Paris-Nice do Paris-Tours przez La Fleche Wallone, Tour de France i Vuelta a Espana. W sporcie, w którym liczy się każda sekunda, najwyższa jakość jest niezbędna. Tissot dzieli wartości z ASO w kwestii standardów, precyzji i wykonania.

Spośród wszystkich międzynarodowych wydarzeń kolarskich, Tour de France jest najbardziej cenione, ponieważ łączy najlepszych kolarzy świata w trakcie walki na płaskich, pagórkowatych, górskich etapach oraz walkach z czasem, obojętnie czy indywidualnych czy drużynowych. – cieszył się szef Tissot François Thiébaud.

Kontrakt ze szwajcarską firmą obowiązuje na najbliższe pięć lat.

Informacja prasowa