Eduardo Sepulveda (Fortuneo Vital – Concept) w pięknym stylu wygrał najtrudniejszy etap Tour de San Luis i został liderem wyścigu.

Czwarty etap Tour de San Luis to królewski odcinek argentyńskiej etapówki. Start mieścił się w Terrazas del Portezuelo, a meta po 140 kilometrach w Cerro El Amago. Ostatnie 11 kilometrów prowadziło mocno pod górę.

Tour de San Luis 4

Peleton wypuścił dziś przed siebie sporą grupę zawodników, Dwunastu harcowników (w tym głównie kolarze z Ameryki Południowej), starali się uzyskać jak największą przewagę nad resztą stawki. Zasadnicza grupa “trzymała” jednak czołówkę, tracąc do niej maksymalnie nieco ponad trzy minuty. Tempo było na tyle spore, że na wietrze wszystko dzieliło się na mniejsze grupy.

Najdłużej na czele utrzymała się siódemka: Hornbeck, Najar, Gaday, Ramos, Stacchiotti, Sarabia, Alzate. Peleton rozpoczynając finałowy podjazd tracił do nich już niecałą minutę, a mocna praca Etixx-Quick Step, Movistaru i Astany spowodowała, że wkrótce wszyscy uciekinierzy zostali doścignięci.

Rozpoczęły się więc ataki faworytów do zwycięstwa w wyścigu. Jako pierwszy swoich sił spróbował Vincenzo Nibali (Astana), ale to Dayer Quintana (Movistar) zdołał zgubić pozostałych rywali i mknął do szczytu. Kolumbijczyk szybko zyskał kilkanaście sekund przewagi.

Szósty bieg włączył także Eduardo Sepulveda (Fortuneo Vital Concept). Kolarz francuskiej grupy pro-kontynentalnej dogonił młodszego z braci Quintana i wkrótce go zgubił!

Faworyt gospodarzy zdołał jako pierwszy zameldować się na mecie. Kilkadziesiąt sekund za nim przyjechał Janier Acevedo (Jamis), a trzeci był Roman Villabos (Reprezentacja Kostaryki). Rafał Majka (Tinkoff) zajął bardzo dobre siódme miejsce! W klasyfikacji generalnej jest dziesiąty, a prowadzi Sepulveda.

Wyniki:

 

1º 232 SEPULVEDA, Eduardo FORTUNEO VITAL CONCEPT 04:00:35 10 ”
2º 181  ACEVEDO, Janier TEAM JAMIS a 54 6 ”
3º 274 VILLALOBOS, Roman SEL. DE COSTA RICA a 01:31 4 ”
4º 23 QUINTANA, Dayer MOVISTAR TEAM a 01:31
5º 104 KOSHEVOY, Ilia LAMPRE-MERIDA a 01:43
6º 125 LOPEZ, Miguel A. ASTANA PRO TEAM a 02:10
7º 153 MAJKA, Rafal TINKOFF a 02:10
8º 24 QUINTANA, Nairo MOVISTAR TEAM a 02:10
9º 213 MILLAN, Jonathan STRONGMAN -CAMPAGNIOLO a 02:12
10º 256 MALDONADO, Anderson SEL . DE URUGUAY a 02:14
11º 244 SQUIRE, Robert HOLOWESKO CITADEL a 02:14
12º 45 CARDOSO, Andre CANNONDALE a 02:14
13º 65 TORRES, Rodolfo ANDRONI GIOCATTOLI a 02:14
14º 31 CONTRERAS, Rodrigo ETIXX QUICKSTEP a 02:14
15º 223 FRAYRE, Eder SEL. DE MEXICO a 02:24
16º 224 ALVAREZ, Miguel L. SEL. DE MEXICO a 02:24
17º 271 ROJAS, Juan C. SEL. DE COSTA RICA a 02:24
18º 22 MORENO, Daniel MOVISTAR TEAM a 02:24
19º 12 MOYANO, Josue SAN LUIS TEAM a 02:55
20º 82 VUILLERMOZ, Alexis AG2R LA MONDIALE a 02:57
21º 212 CALDERON, Steven STRONGMAN -CAMPAGNIOLO a 03:00
22º 46 TALANSKY, Andrew CANNONDALE a 03:45
23º 76 JARAMILLO, Daniel UNITEDHEALTHCARE a 03:45
24º 4 FERNANDEZ, Delio DELKO-MARSEILLE-KTM a 04:07
25º 273 GONZALEZ, Josue SEL. DE COSTA RICA a 04:07
26º 214 SANCHEZ, Oscar STRONGMAN -CAMPAGNIOLO a 04:07
27º 221 DE LUNA, Flavio A. SEL. DE MEXICO a 04:10
28º 11 LUCERO, Alfredo SAN LUIS TEAM a 04:16
29º 243 CARPENTER, Robin HOLOWESKO CITADEL a 04:19
30º 275 MUDARRA, Pablo SEL. DE COSTA RICA a 04:34
31º 253 PEREZ, Matias SEL . DE URUGUAY a 04:35
32º 251 BRAVO, Jorge SEL . DE URUGUAY a 04:35
33º 112 GASTON, Javier S.E.P. SAN JUAN a 04:35
34º 113 PEREZ, Ignacio S.E.P. SAN JUAN a 04:35
35º 5 DI GREGORIO, Remy DELKO-MARSEILLE-KTM a 04:35
36º 194 TELLO, Elias SEL. CHILE a 04:51
37º 121 NIBALI, Vincenzo ASTANA PRO TEAM a 05:37
38º 106 POLANC, Jan LAMPRE-MERIDA a 05:37
39º 91 BOLE, Grega NIPPO VINI FANTINI a 05:37
40º 281 MOJICA, Jose SEL. DE CUBA a 05:37
41º 182 SANCHEZ, Brayan TEAM JAMIS a 05:44
42º 16 MINI, Giuliano SAN LUIS TEAM a 05:55
43º 154 POLJANSKI, Pawel TINKOFF a 06:13
44º 234 LOUBET, Julien FORTUNEO VITAL CONCEPT a 06:13
45º 171 GODOY, Caio SEL. DE BRASIL a 06:58
46º 152 HANSEN, Jesper TINKOFF a 06:58
47º 231 SORENSEN, Chris A. FORTUNEO VITAL CONCEPT a 06:58
48º 142 TRILLINI, Gaston W. LOS MATANCEROS a 06:58
49º 105 MOHORIC, Matej LAMPRE-MERIDA a 06:58
50º 51 DURAN, Alejandro SEL. DE ARGENTINA a 07:09
51º 111 IBARRA, Emiliano S.E.P. SAN JUAN a 07:35
52º 81 PERAUD, Jean-christophe AG2R LA MONDIALE a 07:35
53º 126 KOZHATATEV, Bakhtiyar ASTANA PRO TEAM a 08:38
54º 192 ARRIAGADA, Marcos SEL. CHILE a 09:10
55º 1 DIAZ, Daniel DELKO-MARSEILLE-KTM a 09:12
56º 86 JAUREGUI, Quentin AG2R LA MONDIALE a 09:36
57º 26 SOLER, Marc MOVISTAR TEAM a 10:58
58º 21 . MALORI, Adriano MOVISTAR TEAM a 10:58
59º 56 TIVANI, German N. SEL. DE ARGENTINA a 10:58
60º 75 BUSCHE, Matthew UNITEDHEALTHCARE a 10:58
61º 186 AMARAN, Luis R. TEAM JAMIS a 10:58
62º 101 CATTANEO, Mattia LAMPRE-MERIDA a 10:58
63º 136 GRIJALBA, Fernando INTEJA – MMR a 10:58
64º 166 RAVASI, Edward SEL. DE ITALIA a 10:58
65º 135 NUÑO, Israel INTEJA – MMR a 10:58
66º 222 MAGALLANES, Juan P. SEL. DE MEXICO a 10:58
67º 252 MASCARAÑAS, Richard SEL . DE URUGUAY a 10:58
68º 42 CRADDOCK, Lawson CANNONDALE a 10:58
69º 41 BROWN, Hathan CANNONDALE a 10:58
70º 116 MULLER, Mauricio S.E.P. SAN JUAN a 11:12
71º 285 ARIAS, Jans SEL. DE CUBA a 11:12
72º 131 MILAN, Diego INTEJA – MMR a 11:24
73º 283 PORTUONDO, Pedro SEL. DE CUBA a 12:01
74º 55 RAMOS, Ruben SEL. DE ARGENTINA a 12:28
75º 13 GODOY, Sergio SAN LUIS TEAM a 12:36
76º 84 DANIEL, Maxime AG2R LA MONDIALE a 13:03
77º 93 DE NEGRI, Pierpaolo NIPPO VINI FANTINI a 13:58
78º 73 CANOLA, Marco UNITEDHEALTHCARE a 13:58
79º 196 ARRIAGADA, Matias SEL. CHILE a 14:21
80º 66 TVETCOV, Serghei ANDRONI GIOCATTOLI a 15:21
81º 242 HORNBECK, Jonathan HOLOWESKO CITADEL a 15:21
82º 175 DOS SANTOS, Rodrigo SEL. DE BRASIL a 15:43
83º 202 KERBY, Jordan DRAPAC a 15:57
84º 185 MURPHY, Kyle TEAM JAMIS a 16:14
85º 44 HOWES, Alex CANNONDALE a 16:14
86º 161 POZZATO, Filippo SEL. DE ITALIA a 16:39
87º 151 SAGAN, Peter TINKOFF a 16:39
88º 122 SCARPONI, Michele ASTANA PRO TEAM a 16:39
89º 255 CABRERA, Ramiro SEL . DE URUGUAY a 16:39
90º 215 CAICEDO, Jonathan STRONGMAN -CAMPAGNIOLO a 16:39
91º 32 GAVIRIA, Fernando ETIXX QUICKSTEP a 17:32
92º 6 DUQUE, Leonardo DELKO-MARSEILLE-KTM a 17:32
93º 176 PRESTES, Antonio F. SEL. DE BRASIL a 17:44
94º 85 DOMONT, Axel AG2R LA MONDIALE a 17:44
95º 272 ROJAS, Cesar SEL. DE COSTA RICA a 17:59
96º 195 CORNEJO, Cristian SEL. CHILE a 18:57
97º 124 AGNOLI, Valerio ASTANA PRO TEAM a 19:16
98º 92 NIBALI, Antonio NIPPO VINI FANTINI a 19:16
99º 133 GARCIA, Joel J. INTEJA – MMR a 19:16
100º 183 HAEDO, Lucas TEAM JAMIS a 20:09
101º 63 RATTO, Daniele ANDRONI GIOCATTOLI a 20:09
102º 114 NAJAR, Gonzalo S.E.P. SAN JUAN a 20:09
103º 34 SABATINI, Fabio ETIXX QUICKSTEP a 21:02
104º 204 LOWNDES, Jason DRAPAC a 21:02
105º 226 CORELLA, René G. SEL. DE MEXICO a 21:02
106º 173  MOTTA, Lucas SEL. DE BRASIL a 21:02
107º 123 CAPECCHI, Eros ASTANA PRO TEAM a 21:02
108º 216 SUAZA, Jaime STRONGMAN -CAMPAGNIOLO a 21:02
109º 276 BETANCOURT, Paul SEL. DE COSTA RICA a 21:02
110º 62 FRAPPORTI, Marco ANDRONI GIOCATTOLI a 21:02
111º 54 NAVARRO, Nicolas SEL. DE ARGENTINA a 21:02
112º 164 VIVIANI, Elia SEL. DE ITALIA a 21:02
113º 145 PALMA, Guido LOS MATANCEROS a 21:02
114º 225 CASTILLO, Ulises SEL. DE MEXICO a 21:02
115º 25 VENTOSO, Francisco MOVISTAR TEAM a 21:02
116º 64 VIGANO, Davide ANDRONI GIOCATTOLI a 21:02
117º 36 WISNIOWSKI, Lukasz ETIXX QUICKSTEP a 21:02
118º 35 VANDENBERGH, Stijn ETIXX QUICKSTEP a 21:02
119º 132 CUETO, Juan J. INTEJA – MMR a 21:02
120º 134 SARABIA, Ignacio INTEJA – MMR a 21:02
121º 235 BREEN, Vegard FORTUNEO VITAL CONCEPT a 21:02
122º 15 GUEVARA, Emmanuel SAN LUIS TEAM a 21:02
123º 156 TRUSOV, Nikolay TINKOFF a 21:02
124º 72 BRAJKOVIC, Janez UNITEDHEALTHCARE a 21:02
125º 172 GOHR, Andre SEL. DE BRASIL a 21:02
126º 94 GROSU, Eduard M. NIPPO VINI FANTINI a 21:02
127º 141 SIVORI, Ariel LOS MATANCEROS a 21:02
128º 74 JONES, Christopher UNITEDHEALTHCARE a 21:02
129º 203 KONING, Peter DRAPAC a 21:02
130º 71 ALZATE, Carlos UNITEDHEALTHCARE a 21:02
131º 95 STACCHIOTTI, Riccardo NIPPO VINI FANTINI a 21:02
132º 201 CANTY, Brendan DRAPAC a 21:02
133º 165 MINALI, Riccardo SEL. DE ITALIA a 21:02
134º 254 ASCONEGUY, Roderick SEL . DE URUGUAY a 21:02
135º 14 RICHEZE, Mauro A. SAN LUIS TEAM a 21:02
136º 43 GAIMON, Phil CANNONDALE a 21:02
137º 96 YAMAMOTO, Genki NIPPO VINI FANTINI a 21:02
138º 61 CHICCHI, Francesco ANDRONI GIOCATTOLI a 21:02
139º 191 SEPULVEDA, Luis SEL. CHILE a 21:02
140º 83 BIDARD, François AG2R LA MONDIALE a 21:02
141º 144 TOLOSA, Sebatian LOS MATANCEROS a 21:02
142º 174 DA ROSA, Endrigo SEL. DE BRASIL a 21:02
143º 211 CARAPAZ, Richard STRONGMAN -CAMPAGNIOLO a 21:02
144º 163 AFFINI, Edoardo SEL. DE ITALIA a 21:10
145º 246 MCCABE, Travis HOLOWESKO CITADEL a 21:43
146º 245 BRYON, Miguel HOLOWESKO CITADEL a 21:43
147º 241 CLARK, Oscar HOLOWESKO CITADEL a 21:43
148º 205 ROE, Timothy DRAPAC a 21:43
149º 33 RICHEZE, Maximiliano ETIXX QUICKSTEP a 22:13
150º 162 MARECZKO, Jakub SEL. DE ITALIA a 22:13
151º 193 MANSILLA, Cristopher SEL. CHILE a 22:13
152º 102 CIMOLAI, Davide LAMPRE-MERIDA a 22:13
153º 103 FERRARI, Roberto LAMPRE-MERIDA a 22:13
154º 155 BODNAR, Maciej TINKOFF a 22:13
155º 53 CURUCHET, Juan I SEL. DE ARGENTINA a 22:13
156º 52 GADAY, Lucas SEL. DE ARGENTINA a 22:13
157º 143 GADAY, Julian P. LOS MATANCEROS a 22:13
158º 2 ARISTI, Mikel DELKO-MARSEILLE-KTM a 22:13
159º 3 MARTINEZ, Yannick DELKO-MARSEILLE-KTM a 22:13
160º 184 MARCOTTE, Eric TEAM JAMIS a 22:13
161º 236 BONNAMOUR, Franck FORTUNEO VITAL CONCEPT a 22:13
162º 286 VIAMONTES, Yasmani SEL. DE CUBA a 22:13
163º 233 VALLEE, Boris FORTUNEO VITAL CONCEPT a 22:13
164º 282 NODARSE, Felix SEL. DE CUBA a 24:19
165º 284 MARCOS, Leandro SEL. DE CUBA a 25:58

Klasyfikacja generalna:

1º 232 SEPULVEDA, Eduardo FORTUNEO VITAL CONCEPT 12:00:16
2º 23 QUINTANA, Dayer MOVISTAR TEAM a 03
3º 31 CONTRERAS, Rodrigo ETIXX QUICKSTEP a 38
4º 24 QUINTANA, Nairo MOVISTAR TEAM a 42
5º 125 LOPEZ, Miguel A. ASTANA PRO TEAM a 51
6º 22 MORENO, Daniel MOVISTAR TEAM a 56
7º 274 VILLALOBOS, Roman SEL. DE COSTA RICA a 01:06
8º 181 ACEVEDO, Janier TEAM JAMIS a 01:09
9º 104 KOSHEVOY, Ilia LAMPRE-MERIDA a 01:22
10º 153 MAJKA, Rafal TINKOFF a 01:36 
11º 45 CARDOSO, Andre CANNONDALE a 01:37 43
12º 65 TORRES, Rodolfo ANDRONI GIOCATTOLI a 01:37
13º 213 MILLAN, Jonathan STRONGMAN -CAMPAGNIOLO a 01:56
14º 82 VUILLERMOZ, Alexis AG2R LA MONDIALE a 02:17
15º 244 SQUIRE, Robert HOLOWESKO CITADEL a 02:17
16º 12 MOYANO, Josue SAN LUIS TEAM a 02:42
17º 212 CALDERON, Steven STRONGMAN -CAMPAGNIOLO a 02:44
18º 46 TALANSKY, Andrew CANNONDALE a 03:08
19º 224 ALVAREZ, Miguel L. SEL. DE MEXICO a 03:12
20º 223 FRAYRE, Eder SEL. DE MEXICO a 03:16
21º 4 FERNANDEZ, Delio DELKO-MARSEILLE-KTM a 03:29
22º 273 GONZALEZ, Josue SEL. DE COSTA RICA a 03:46
23º 113 PEREZ, Ignacio S.E.P. SAN JUAN a 04:12
24º 121 NIBALI, Vincenzo ASTANA PRO TEAM a 04:18
25º 5 DI GREGORIO, Remy DELKO-MARSEILLE-KTM a 04:37
26º 76 JARAMILLO, Daniel UNITEDHEALTHCARE a 04:51
27º 112 GASTON, Javier S.E.P. SAN JUAN a 04:51
28º 214 SANCHEZ, Oscar STRONGMAN -CAMPAGNIOLO a 04:52
29º 221 DE LUNA, Flavio A. SEL. DE MEXICO a 05:02
30º 275 MUDARRA, Pablo SEL. DE COSTA RICA a 05:32
31º 154 POLJANSKI, Pawel TINKOFF a 05:39 
32º 234 LOUBET, Julien FORTUNEO VITAL CONCEPT a 05:44
33º 106 POLANC, Jan LAMPRE-MERIDA a 05:55
34º 91 BOLE, Grega NIPPO VINI FANTINI a 06:06
35º 256 MALDONADO, Anderson SEL . DE URUGUAY a 06:19
36º 251 BRAVO, Jorge SEL . DE URUGUAY a 06:21
37º 11 LUCERO, Alfredo SAN LUIS TEAM a 06:33
38º 105 MOHORIC, Matej LAMPRE-MERIDA a 06:37
39º 16 MINI, Giuliano SAN LUIS TEAM a 06:42
40º 81 PERAUD, Jean-christophe AG2R LA MONDIALE a 07:34 155
41º 194 TELLO, Elias SEL. CHILE a 07:42 181*
42º 271 ROJAS, Juan C. SEL. DE COSTA RICA a 07:57 232
43º 142 TRILLINI, Gaston W. LOS MATANCEROS a 08:34
44º 281 MOJICA, Jose SEL. DE CUBA a 08:46
45º 182 SANCHEZ, Brayan TEAM JAMIS a 08:54
46º 1 DIAZ, Daniel DELKO-MARSEILLE-KTM a 09:13
47º 26 SOLER, Marc MOVISTAR TEAM a 10:05
48º 253 PEREZ, Matias SEL . DE URUGUAY a 10:11
49º 51 DURAN, Alejandro SEL. DE ARGENTINA a 10:45
50º 75 BUSCHE, Matthew UNITEDHEALTHCARE a 10:55
51º 42 CRADDOCK, Lawson CANNONDALE a 10:56
52º 192 ARRIAGADA, Marcos SEL. CHILE a 11:05
53º 21 . MALORI, Adriano MOVISTAR TEAM a 11:20
54º 171 GODOY, Caio SEL. DE BRASIL a 11:33
55º 116 MULLER, Mauricio S.E.P. SAN JUAN a 11:35
56º 152 HANSEN, Jesper TINKOFF a 12:37 276
57º 222 MAGALLANES, Juan P. SEL. DE MEXICO a 12:59
58º 186 AMARAN, Luis R. TEAM JAMIS a 13:04
59º 13 GODOY, Sergio SAN LUIS TEAM a 13:09
60º 111 IBARRA, Emiliano S.E.P. SAN JUAN a 13:10
61º 136 GRIJALBA, Fernando INTEJA – MMR a 13:11
62º 86 JAUREGUI, Quentin AG2R LA MONDIALE a 13:22
63º 55 RAMOS, Ruben SEL. DE ARGENTINA a 14:10
64º 93 DE NEGRI, Pierpaolo NIPPO VINI FANTINI a 14:31
65º 126 KOZHATATEV, Bakhtiyar ASTANA PRO TEAM a 14:57
66º 151 SAGAN, Peter TINKOFF a 15:20
67º 66 TVETCOV, Serghei ANDRONI GIOCATTOLI a 15:23
68º 243 CARPENTER, Robin HOLOWESKO CITADEL a 15:27
69º 32 GAVIRIA, Fernando ETIXX QUICKSTEP a 15:40
70º 285 ARIAS, Jans SEL. DE CUBA a 16:07
71º 41 BROWN, Hathan CANNONDALE a 16:43
72º 231 SORENSEN, Chris A. FORTUNEO VITAL CONCEPT a 16:59
73º 202 KERBY, Jordan DRAPAC a 17:09
74º 131 MILAN, Diego INTEJA – MMR a 17:14
75º 161 POZZATO, Filippo SEL. DE ITALIA a 17:16
76º 6 DUQUE, Leonardo DELKO-MARSEILLE-KTM a 17:34
77º 56 TIVANI, German N. SEL. DE ARGENTINA a 17:43
78º 85 DOMONT, Axel AG2R LA MONDIALE a 17:50
79º 252 MASCARAÑAS, Richard SEL . DE URUGUAY a 18:04
80º 122 SCARPONI, Michele ASTANA PRO TEAM a 18:44
81º 215 CAICEDO, Jonathan STRONGMAN -CAMPAGNIOLO a 18:53
82º 203 KONING, Peter DRAPAC a 19:04
83º 166 RAVASI, Edward SEL. DE ITALIA a 19:24
84º 283 PORTUONDO, Pedro SEL. DE CUBA a 20:01
85º 255 CABRERA, Ramiro SEL . DE URUGUAY a 20:11
86º 123 CAPECCHI, Eros ASTANA PRO TEAM a 20:27
87º 175 DOS SANTOS, Rodrigo SEL. DE BRASIL a 20:30
88º 33 RICHEZE, Maximiliano ETIXX QUICKSTEP a 20:37
89º 14 RICHEZE, Mauro A. SAN LUIS TEAM a 20:49
90º 246 MCCABE, Travis HOLOWESKO CITADEL a 21:11
91º 34 SABATINI, Fabio ETIXX QUICKSTEP a 21:28
92º 196 ARRIAGADA, Matias SEL. CHILE a 21:43
93º 63 RATTO, Daniele ANDRONI GIOCATTOLI a 22:06
94º 3 MARTINEZ, Yannick DELKO-MARSEILLE-KTM a 22:14
95º 101 CATTANEO, Mattia LAMPRE-MERIDA a 22:18
96º 135 NUÑO, Israel INTEJA – MMR a 22:32 3
97º 15 GUEVARA, Emmanuel SAN LUIS TEAM a 22:40
98º 114 NAJAR, Gonzalo S.E.P. SAN JUAN a 22:56
99º 276 BETANCOURT, Paul SEL. DE COSTA RICA a 23:14
100º 35 VANDENBERGH, Stijn ETIXX QUICKSTEP a 23:29
101º 72 BRAJKOVIC, Janez UNITEDHEALTHCARE a 23:44
102º 185 MURPHY, Kyle TEAM JAMIS a 23:53
103º 124 AGNOLI, Valerio ASTANA PRO TEAM a 24:03
104º 134 SARABIA, Ignacio INTEJA – MMR a 24:24
105º 92 NIBALI, Antonio NIPPO VINI FANTINI a 24:26
106º 211 CARAPAZ, Richard STRONGMAN -CAMPAGNIOLO a 24:39
107º 242 HORNBECK, Jonathan HOLOWESKO CITADEL a 25:19
108º 241 CLARK, Oscar HOLOWESKO CITADEL a 25:27
109º 62 FRAPPORTI, Marco ANDRONI GIOCATTOLI a 25:49
110º 25  VENTOSO, Francisco MOVISTAR TEAM a 25:55
111º 226 CORELLA, René G. SEL. DE MEXICO a 26:07
112º 84 DANIEL, Maxime AG2R LA MONDIALE a 26:13
113º 184 MARCOTTE, Eric TEAM JAMIS a 26:15
114º 133  GARCIA, Joel J. INTEJA – MMR a 26:16
115º 83 BIDARD, François AG2R LA MONDIALE a 26:41
116º 164 VIVIANI, Elia SEL. DE ITALIA a 26:53
117º 95 STACCHIOTTI, Riccardo NIPPO VINI FANTINI a 27:00 2
118º 94 GROSU, Eduard M. NIPPO VINI FANTINI a 27:10
119º 73 CANOLA, Marco UNITEDHEALTHCARE a 27:13
120º 96 YAMAMOTO, Genki NIPPO VINI FANTINI a 27:25
121º 54 NAVARRO, Nicolas SEL. DE ARGENTINA a 27:29
122º 163 AFFINI, Edoardo SEL. DE ITALIA a 27:43
123º 172 GOHR, Andre SEL. DE BRASIL a 27:46 349
124º 195 CORNEJO, Cristian SEL. CHILE a 28:14 349
125º 64 VIGANO, Davide ANDRONI GIOCATTOLI a 28:30
126º 205 ROE, Timothy DRAPAC a 29:23
127º 36 WISNIOWSKI, Lukasz ETIXX QUICKSTEP a 29:56
128º 254 ASCONEGUY, Roderick SEL . DE URUGUAY a 30:01
129º 102 CIMOLAI, Davide LAMPRE-MERIDA a 30:02
130º 183 HAEDO, Lucas TEAM JAMIS a 30:25
131º 174 DA ROSA, Endrigo SEL. DE BRASIL a 30:35
132º 71 ALZATE, Carlos UNITEDHEALTHCARE a 30:49
133º 43 GAIMON, Phil CANNONDALE a 30:55
134º 201 CANTY, Brendan DRAPAC a 30:56
135º 103 FERRARI, Roberto LAMPRE-MERIDA a 31:08
136º 74 JONES, Christopher UNITEDHEALTHCARE a 31:09
137º 155 BODNAR, Maciej TINKOFF a 31:30 
138º 216 SUAZA, Jaime STRONGMAN -CAMPAGNIOLO a 31:33
139º 52 GADAY, Lucas SEL. DE ARGENTINA a 31:38
140º 165 MINALI, Riccardo SEL. DE ITALIA a 32:18
141º 225 CASTILLO, Ulises SEL. DE MEXICO a 32:23
142º 176 PRESTES, Antonio F. SEL. DE BRASIL a 32:34
143º 173 MOTTA, Lucas SEL. DE BRASIL a 32:54
144º 2 ARISTI, Mikel DELKO-MARSEILLE-KTM a 33:26
145º 143 GADAY, Julian P. LOS MATANCEROS a 33:26
146º 156 TRUSOV, Nikolay TINKOFF a 33:41
147º 144 TOLOSA, Sebatian LOS MATANCEROS a 33:49
148º 141 SIVORI, Ariel LOS MATANCEROS a 33:50
149º 132 CUETO, Juan J. INTEJA – MMR a 33:51
150º 44 HOWES, Alex CANNONDALE a 34:01
151º 245 BRYON, Miguel HOLOWESKO CITADEL a 34:46
152º 61 CHICCHI, Francesco ANDRONI GIOCATTOLI a 35:31
153º 282 NODARSE, Felix SEL. DE CUBA a 35:32
154º 162 MARECZKO, Jakub SEL. DE ITALIA a 35:58
155º 233 VALLEE, Boris FORTUNEO VITAL CONCEPT a 36:18
156º 193 MANSILLA, Cristopher SEL. CHILE a 38:27
157º 204 LOWNDES, Jason DRAPAC a 39:25
158º 272 ROJAS, Cesar SEL. DE COSTA RICA a 39:41
159º 286 VIAMONTES, Yasmani SEL. DE CUBA a 40:00
160º 53 CURUCHET, Juan I SEL. DE ARGENTINA a 40:18
161º 145 PALMA, Guido LOS MATANCEROS a 40:32
162º 191 SEPULVEDA, Luis SEL. CHILE a 41:14
163º 235 BREEN, Vegard FORTUNEO VITAL CONCEPT a 43:09
164º 236 BONNAMOUR, Franck FORTUNEO VITAL CONCEPT a 49:30
165º 284 MARCOS, Leandro SEL. DE CUBA a 57:00