Fot. Tinkoff / BettiniPhoto

Australijczyk Jay McCarthy (Tinkoff) po finiszu z peletonu wygrał drugi odcinek Tour Down Under i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Drugi etap liczył 132 kilometry i prowadził z Unley do Stirling. W ucieczce dnia znalazł się Adam Hansen (Lotto Soudal), który odjechał po 28 kilometrach. Dziesięć kilometrów dalej miał już prawie dwie minuty przewagi. Największa różnica pomiędzy grupą zasadniczą a Australijczykiem wynosiła 2:30. Ostatecznie jego przygoda zakończyła się 20 kilometrów przed kreską.

O losach etapu rozstrzygnął finisz z mocno przerzedzonego peletonu, gdyż 500 metrów przed metą doszło do kraksy. Ostatecznie o “błysk szprychy” zwyciężył McCarthy, który pokonał Diego Ulissiego (Lampre-Merida) oraz Rohana Dennisa (BMC Racing).

Zwycięzca etapu założył koszulkę lidera.

Wyniki 2 etapu Tour Down Under:

1 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff 3:26:40
2 Diego Ulissi (Ita) Lampre–Merida
3 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
4 Danilo Wyss (Sui) BMC Racing Team
5 Petr Vakoc (Cze) Etixx–Quick-Step
6 Patrick Bevin (NZl) Cannondale
7 Juan José Lobato Del Valle (Esp) Team Movistar
8 Sergio Henao (Col) Team Sky
9 Anthony Roux (Fra) FDJ
10 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL–Jumbo
11 Julian Arredondo (Col) Trek–Segafredo
12 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
13 Tobias Ludvigsson (Swe) Giant–Alpecin
14 David Tanner (Aus) IAM Cycling
15 Cameron Meyer (Aus) Team Dimension Data
16 Simon Clarke (Aus) Cannondale
17 Michael Woods (Can) Cannondale
18 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team
19 Patrick Shaw (Aus) UniSA-Australia
20 Georg Preidler (Aut) Giant–Alpecin
21 Jack Bobridge (Aus) Trek–Segafredo
22 Jesús Herrada (Esp) Team Movistar
23 Rein Taaramäe (Est) Team Katusha
24 Moreno Moser (Ita) Cannondale
25 George Bennett (NZl) LottoNL–Jumbo
26 Tiago Machado (Por) Team Katusha
27 Ruben Fernandez Andujar (Esp) Team Movistar
28 Peter Stetina (USA) Trek–Segafredo
29 David De La Cruz (Esp) Etixx–Quick-Step
30 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
31 Luis Leon Sanchez Gil (Esp) Astana
32 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff
33 Primoz Roglic (Slo) LottoNL–Jumbo
34 Egor Silin (Rus) Team Katusha
35 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
36 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff
37 Pieter Serry (Bel) Etixx–Quick-Step
38 Patrick Lane (Aus) UniSA-Australia
39 Gavin Mannion (USA) Drapac Pro Cycling
40 Louis Meintjes (Rsa) Lampre–Merida
41 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
42 Rafael Valls Ferri (Esp) Lotto Soudal
43 Steve Morabito (Sui) FDJ
44 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
45 Carlos Verona (Esp) Etixx–Quick-Step
46 Anthony Giacoppo (Aus) UniSA-Australia
47 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
48 Lucas Hamilton (Aus) UniSA-Australia
49 Samuel Spokes (Aus) Drapac Pro Cycling
50 Davide Malacarne (Ita) Astana
51 Laurens De Vreese (Bel) Astana
52 Reinardt Janse Van Rensburg (Rsa)
53 Alexey Tsatevitch (Rus) Team Katusha
54 Chris Hamilton (Aus) UniSA-Australia
55 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
56 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
57 Jascha Sütterlin (Ger) Team Movistar
58 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale
59 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
60 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Lampre–Merida
61 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
62 Lachlan Norris (Aus) Drapac Pro Cycling
63 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff
64 José Joaquin Rojas (Esp) Team Movistar
65 Jaco Venter (Rsa) Team Dimension Data
66 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
67 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
68 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
69 Martin Velits (Svk) Etixx–Quick-Step
70 Michael Gogl (Aut) Tinkoff
71 Graeme Brown (Aus) Drapac Pro Cycling
72 Nelson Oliveira (Por) Team Movistar
73 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
74 Nathan Earle (Aus) Drapac Pro Cycling
75 Carter Jones (USA) Giant–Alpecin
76 Rory Sutherland (Aus) Team Movistar
77 Michael Albasini (Sui) Orica–GreenEdge
78 Arman Kamyshev (Kaz) Astana
79 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana
80 Johan Le Bon (Fra) FDJ
81 Bram Tankink (Ned) LottoNL–Jumbo
82 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL–Jumbo
83 Steele von Hoff (Aus) UniSA-Australia 0:01:24
84 Songezo Jim (Rsa) Team Dimension Data
85 Nathan Haas (Aus) Team Dimension Data
86 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
87 Yoann Offredo (Fra) FDJ
88 Laurent Pichon (Fra) FDJ 0:01:41
89 Manuele Mori (Ita) Lampre–Merida 0:01:51
90 Luka Pibernik (Slo) Lampre–Merida
91 Simon Gerrans (Aus) Orica–GreenEdge
92 Mathew Hayman (Aus) Orica–GreenEdge
93 Daryl Impey (Rsa) Orica–GreenEdge
94 Simon Geschke (Ger) Giant–Alpecin 0:02:16
95 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal 0:02:26
96 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale
97 Ian Stannard (GBr) Team Sky
98 Adam Phelan (Aus) Drapac Pro Cycling
99 Luke Rowe (GBr) Team Sky 0:03:08
100 Sean Lake (Aus) UniSA-Australia
101 Boy Van Poppel (Ned) Trek–Segafredo
102 Lieuwe Westra (Ned) Astana
103 Ryder Hesjedal (Can) Trek–Segafredo 0:04:16
104 Adam Blythe (GBr) Tinkoff
105 Marcel Aregger (Sui) IAM Cycling
106 Davide Martinelli (Ita) Etixx–Quick-Step
107 Maarten Tjallingii (Ned) LottoNL–Jumbo 0:04:38
108 Koen De Kort (Ned) Giant–Alpecin
109 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
110 Lars Boom (Ned) Astana
111 Jesse Sergent (NZl) AG2R La Mondiale
112 Murilo Fischer (Bra) FDJ
113 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff
114 Federico Zurlo (Ita) Lampre–Merida
115 Bert De Backer (Bel) Giant–Alpecin 0:06:01
116 Caleb Ewan (Aus) Orica–GreenEdge 0:06:21
117 Ben Swift (GBr) Team Sky 0:06:50
118 Tyler Farrar (USA) Team Dimension Data
119 Mark Renshaw (Aus) Team Dimension Data
120 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ
121 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
122 Luke Durbridge (Aus) Orica–GreenEdge 0:07:59
123 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
124 Michael Hepburn (Aus) Orica–GreenEdge
125 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek–Segafredo
126 Martijn Keizer (Ned) LottoNL–Jumbo
127 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx–Quick-Step
128 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
129 Marko Kump (Slo) Lampre–Merida
130 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
131 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
132 Wouter Wippert (Ned) Cannondale
133 Kiel Reijnen (USA) Trek–Segafredo 0:10:12
134 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling
135 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale 0:10:38
136 Cheng Ji (Chn) Giant–Alpecin 0:11:27
137 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha 0:15:47
OTL Brenton Jones (Aus) Drapac Pro Cycling 0:26:33
DNF Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
DNF Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling

Klasyfikacja generalna po 2 etapie:

1 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff 6:50:43
2 Diego Ulissi (Ita) Lampre–Merida 0:00:04
3 Simon Gerrans (Aus) Orica–GreenEdge 0:00:05
4 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:00:06
5 Reinardt Janse Van Rensburg (Rsa) 0:00:09
6 Patrick Bevin (NZl) Cannondale 0:00:10
7 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL–Jumbo
8 Juan José Lobato Del Valle (Esp) Team Movistar
9 Anthony Roux (Fra) FDJ
10 Tobias Ludvigsson (Swe) Giant–Alpecin
11 Julian Arredondo (Col) Trek–Segafredo
12 Patrick Shaw (Aus) UniSA-Australia
13 Cameron Meyer (Aus) Team Dimension Data
14 Simon Clarke (Aus) Cannondale
15 Sergio Henao (Col) Team Sky
16 Anthony Giacoppo (Aus) UniSA-Australia
17 Alexey Tsatevitch (Rus) Team Katusha
18 José Joaquin Rojas (Esp) Team Movistar
19 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team
20 Luis Leon Sanchez Gil (Esp) Astana
21 Egor Silin (Rus) Team Katusha
22 Rafael Valls Ferri (Esp) Lotto Soudal
23 David Tanner (Aus) IAM Cycling
24 Ruben Fernandez Andujar (Esp) Team Movistar
25 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff
26 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
27 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
28 Laurens De Vreese (Bel) Astana
29 Arman Kamyshev (Kaz) Astana
30 Carlos Verona (Esp) Etixx–Quick-Step
31 Steve Morabito (Sui) FDJ
32 Davide Malacarne (Ita) Astana
33 Tiago Machado (Por) Team Katusha
34 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
35 Michael Albasini (Sui) Orica–GreenEdge
36 Petr Vakoc (Cze) Etixx–Quick-Step
37 David De La Cruz (Esp) Etixx–Quick-Step
38 Jascha Sütterlin (Ger) Team Movistar
39 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
40 Danilo Wyss (Sui) BMC Racing Team
41 George Bennett (NZl) LottoNL–Jumbo
42 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana
43 Yoann Offredo (Fra) FDJ
44 Louis Meintjes (Rsa) Lampre–Merida
45 Michael Woods (Can) Cannondale
46 Jesús Herrada (Esp) Team Movistar
47 Georg Preidler (Aut) Giant–Alpecin
48 Samuel Spokes (Aus) Drapac Pro Cycling
49 Peter Stetina (USA) Trek–Segafredo
50 Martin Velits (Svk) Etixx–Quick-Step
51 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
52 Primoz Roglic (Slo) LottoNL–Jumbo
53 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff
54 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
55 Lucas Hamilton (Aus) UniSA-Australia
56 Nathan Haas (Aus) Team Dimension Data
57 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
58 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
59 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff
60 Nelson Oliveira (Por) Team Movistar
61 Adam Phelan (Aus) Drapac Pro Cycling
62 Moreno Moser (Ita) Cannondale
63 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
64 Michael Gogl (Aut) Tinkoff
65 Rein Taaramäe (Est) Team Katusha
66 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
67 Lieuwe Westra (Ned) Astana
68 Jack Bobridge (Aus) Trek–Segafredo
69 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale
70 Gavin Mannion (USA) Drapac Pro Cycling
71 Patrick Lane (Aus) UniSA-Australia
72 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
73 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
74 Nathan Earle (Aus) Drapac Pro Cycling
75 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
76 Bram Tankink (Ned) LottoNL–Jumbo
77 Pieter Serry (Bel) Etixx–Quick-Step
78 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Lampre–Merida
79 Daryl Impey (Rsa) Orica–GreenEdge
80 Rory Sutherland (Aus) Team Movistar
81 Chris Hamilton (Aus) UniSA-Australia
82 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL–Jumbo
83 Lachlan Norris (Aus) Drapac Pro Cycling
84 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
85 Carter Jones (USA) Giant–Alpecin
86 Songezo Jim (Rsa) Team Dimension Data
87 Jaco Venter (Rsa) Team Dimension Data
88 Johan Le Bon (Fra) FDJ
89 Graeme Brown (Aus) Drapac Pro Cycling
90 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:00:50
91 Mathew Hayman (Aus) Orica–GreenEdge 0:01:15
92 Steele von Hoff (Aus) UniSA-Australia 0:01:34
93 Laurent Pichon (Fra) FDJ 0:01:51
94 Luka Pibernik (Slo) Lampre–Merida 0:02:01
95 Manuele Mori (Ita) Lampre–Merida
96 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
97 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale
98 Simon Geschke (Ger) Giant–Alpecin 0:03:14
99 Sean Lake (Aus) UniSA-Australia 0:03:15
100 Luke Rowe (GBr) Team Sky 0:03:18
101 Boy Van Poppel (Ned) Trek–Segafredo 0:03:37
102 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:03:41
103 Adam Blythe (GBr) Tinkoff 0:04:26
104 Davide Martinelli (Ita) Etixx–Quick-Step
105 Ryder Hesjedal (Can) Trek–Segafredo
106 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 0:04:45
107 Koen De Kort (Ned) Giant–Alpecin 0:04:48
108 Federico Zurlo (Ita) Lampre–Merida
109 Murilo Fischer (Bra) FDJ
110 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff
111 Maarten Tjallingii (Ned) LottoNL–Jumbo
112 Lars Boom (Ned) Astana
113 Jesse Sergent (NZl) AG2R La Mondiale
114 Caleb Ewan (Aus) Orica–GreenEdge 0:06:18
115 Bert De Backer (Bel) Giant–Alpecin 0:06:33
116 Mark Renshaw (Aus) Team Dimension Data 0:06:54
117 Ben Swift (GBr) Team Sky 0:07:00
118 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
119 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ
120 Tyler Farrar (USA) Team Dimension Data 0:08:01
121 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:03
122 Wouter Wippert (Ned) Cannondale 0:08:05
123 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek–Segafredo 0:08:09
124 Marko Kump (Slo) Lampre–Merida
125 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
126 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx–Quick-Step
127 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
128 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
129 Luke Durbridge (Aus) Orica–GreenEdge 0:08:49
130 Marcel Aregger (Sui) IAM Cycling 0:09:55
131 Kiel Reijnen (USA) Trek–Segafredo 0:10:22
132 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling
133 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale 0:10:48
134 Martijn Keizer (Ned) LottoNL–Jumbo 0:13:38
135 Cheng Ji (Chn) Giant–Alpecin 0:14:23
136 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha 0:15:57
137 Michael Hepburn (Aus) Orica–GreenEdge 0:16:05