Małgorzata Jasińska nie zwalnia tempa! Mistrzyni Polski przedostatni etap kobiecego Tour de San Luis zakończyła na trzeciej pozycji, co dało jej awans w klasyfikacji generalnej na drugie miejsce!

Piąty etap tegorocznej edycji Tour Femenino de San Luis był odcinkiem decydującym o końcowym układzie klasyfikacji generalnej, bowiem kończył się podjazdem pod Mirador de Potrero. Naturalnie, kolarki będące najwyżej w klasyfikacji generalnej ostrzyły sobie zęby na walkę w końcówce.

profil

Od początku etapu zawodniczki zmagały się z bardzo mocnym wiatrem, który bardzo utrudniał im jazdę. Każde przyspieszenie czuba peletonu, kończyło się rozciągnięciem, a nawet pękaniem stawki.

Jak można było przewidywać, decydujące ataki miały miejsce na finałowym podjeździe. Od samego podnóża zawodniczki próbowały swoich sił, lecz dopiero odjazd kolarek najwyżej sklasyfikowanych w klasyfikacji generalnej przyniósł oczekiwany skutek. Od tej pory na czele tasowały się jedynie najmocniejsze z najmocniejszych, prezentując kibicom fantastyczny spektakl.

Jeszcze kilometr przed metą, na czele wyścigu znajdowały się Katie Hall (Unitedhealthcare) oraz Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini), a kilka metrów za nimi kręciła Arlenis Sierra (Kuba). Niestety, niedługo później, po ataku Amerykanki, nasza mistrzyni zaczęła tracić dystans i dała się wyprzedzić Kubance.

Wyniki etapu:
1. Katie Hall (Unitedhealthcare)
2. Arlenis Sierra (Kuba) +17″
3. Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini) +23″
4. Yevgenia Vysotska (Ukraina) +37″
5. Iraida Garcia (Kuba) +43″

Klasyfikacja generalna
1. Katie Hall (Unitedhealthcare)
2. Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini) +24″
3. Lauren Stephens (TIBCO) +25″
4. Arlenis Sierra (Kuba) +39″
5. Iraida Garcia (Kuba) +52″

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments