Według informacji Velo-Club.net turecka ekipa kontynentalna nie była w stanie znaleźć sponsora na sezon 2016.

Firma cukiernicza, która dotychczas była głównym podmiotem wspierającym działanie ekipy, nie przedłużyła umowy po zakończeniu poprzedniego sezonu. Niestety władze nie zdołały znaleźć zastępstwa i Torku Sekerspor zniknie z zawodowego peletonu.

To spory cios dla kolarstwa z tego kraju i dyrektora sportowego Lionela Marie, który zdołał przywrócić jakość ekipy, która miała za sobą skandale z 2012 i 2013 roku kiedy zwycięzcy Tour of Turkey Ivailo Gabrovski i Mustafa Sayar zostali złapani na dopingu.

W 2015 roku Torku Sekerspor odniosło 26 wygranych, z których większość znalazła się na koncie mistrza Polski Tomasza Marczyńskiego (siedem) oraz utalentowanego 22-letniego sprintera Ahmeta Örkena (dziesięć). Örken był drugi w liczbie zwycięstw wśród orlików niejeżdżących w barwach ekipy zawodowej za Sørenem Kraghem Andersenem.

Mimo że oficjalnego potwierdzenia od drużyny nie było, to informacje Velo-Club.net powinny być prawdziwe. Oficjalne konto drużyny na Twitterze podało dalej news z francuskiej drużyny.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments