Szef RCS Sport – Mauro Vegni – wzywa UCI i ASO do pojednania w sprawie kalendarza wyścigów na sezon 2017.

“Mam nadzieję, że coś się zmieni i w końcu będziemy mówić jednym głosem. RCS Sport zawsze próbowało odegrać swoją rolę w tych negocjacjach. Jeśli tylko pojawiały problemy to staraliśmy się współpracować na rzecz dobrego rozwiązania. To jest właśnie mój sposób pracy w każdej organizacji, na każdym spotkaniu. Wszystko opiera się na rozwiązywaniu problemów, a nie ich tworzeniu. Rozwiązanie problemu, który stworzyło ASO i UCI będzie dobre dla wszystkich.”

-opowiadał Vegni portalowi Cyclingnews.

Przypomnijmy, że RCS Sport jest organizatorem takich wyścigów jak Giro d’Italia, Tirreno – Adriatico czy Strade Bianche. Zachowanie tej organizacji w stosunku do UCI jest zgoła odmienne od stanowiska ASO i w przeciwieństwie do Francuzów – Włosi zdają się popierać zmiany proponowane przez światową federację.

Vegni nie traci nadziei, że ostatecznie uda się pogodzić interesy każdej ze stron i w 2017 roku kolarstwo zrobi spory krok naprzód.

“Myślę, że możemy się “zejść”. Ludzie głośno informowali o problemach jakie powstały, teraz możemy o nich porozmawiać. Mam nadzieję, że w nowym roku usiądziemy do rozmów i wspólnie znajdziemy rozwiązanie, które zadowoli wszystkich.”

Źródło: cyclingquotes.com

Fot: velonews.com