Le Méditerranéenne

Le Méditerranéenne zastąpi lukę po Tour Méditerranéen, który po 41. edycji został odwołany. Wyścig odbędzie się w połowie lutego i będzie się składał z 4 etapów.

Start do wyścigu nastąpi 11 lutego w katalońskim Banyoles. Pierwszego lidera wyłoni drużynowa czasówka na dystansie siedmiu kilometrów. Drugiego dnia rywalizacji meta odbędzie się już we Francji w Beziers, a etap rozpocznie się w Banyuls i będzie miał długość 220 kilometrów. Trzeci dzień zmagań to dalsza przeprawa wzdłuż Morza Śródziemnego z Cadolive do Pegomas. Ostatnim aktem rywalizacji będzie etap wokół włoskiej Bordighery. Zwłaszcza etap numer 4 zapowiada się niesamowicie widowiskowo, bo całość rozegra się na rundach nieopodal morza.

Na razie nie ma potwierdzonej listy startowej, ale można zakładać, że na starcie zobaczymy zapewne większość francuskich grup zawodowych. Wiele wskazuje również na to, że na północne wybrzeża Morza Śródziemnego skuszą kilka grup World Tour, w tym Sky czy Lotto – Soudal. Możliwy jest również start CCC Sprandi Polkowice.

Źródło: cyclingquotes.com

Foto: FB Le Méditerranéenne

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments