Team Novo Nordisk

Polski wyścig będzie debiutem amerykańskiej ekipy w etapówce na poziomie WorldTour.

Team Novo Nordisk jest drużyną promującą zdrowie wśród diabetyków. Od 2013 roku jeździ pod patronatem producenta leków. Debiut w wyścigu WorldTour nastąpił w 2015 roku podczas Mediolan-Sanremo, ale prokontynentalna ekipa nigdy nie miała okazji przejechać wyścigu etapowego najwyższej dywizji.

Nasi kolarze są gotowi na starty na wyższym poziomie. Czekamy na walkę z najlepszymi na świecie. Ten wyścig niesie za sobą ogromną popularność. Chciałbym przesłać ogromne podziękowania do organizatorów za zaproszenie, które pomoże nam jeszcze bardziej szerzyć wiedzę i motywację ludziom chorym na cukrzycę. – cieszył się dyrektor ekipy Phil Southerland.

Walka na najwyższym poziomie jest ogromnym wsparciem dla wszystkich cukrzyków na świecie. Sportowcy i członkowie ekipy starają się promować zdrowy tryb życia, który mocno ogranicza efekty choroby.

To ogromny honor, że Team Novo Nordisk otrzymał zaproszenie na Tour de Pologne. Ten wyścig ma wszystko – góry, szybkie sprinty i wiele okazji do ucieczek. Cieszymy się z możliwości startu w Polsce i przyjedziemy w mocnym składzie, gotowym do walki o wynik. – skomentował vice prezydent Team Novo Nordisk Vassili Davidenko.

Novo Nordisk jest jedną z pięciu drużyn, które otrzymały dzikie karty na Tour de Pologne. Razem z „diabetykami” w wyścigu wystartują VERVA Activejet, CCC Sprandi Polkowice, Reprezentacja Polski i Bardiani-CSF. Organizatorzy przewidują jeszcze dwa zaproszenia.

źródło: Team Novo Nordisk

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments