Organizatorzy największego wyścigu etapowego w Niemczech muszą zebrać 300 000 euro do 20 grudnia.

Bayern Rundfarth ma kategorię 2.HC i ma się odbyć pod koniec maja.

Mamy zobowiązania wobec naszych partnerów, zwłaszcza miast-gospodarzy i drużyn. Wszyscy potrzebują mieć w pełni ustalony kalendarz. Jeśli zdołamy uzbierać pieniądze do 20 grudnia, to ustaliliśmy z miastami, że będziemy kontynuować naszą pracę.

Kolarstwo w Niemczech wraca do łask. Od tego roku wróciła bezpośrednia transmisja z Tour de France, a John Degenkolb, Tony Martin czy Marcel Kittel odnoszą znaczne sukcesy. U naszych zachodnich sąsiadów brakuje jednak wyścigów. Co roku organizuje się 17 wyścigów kategorii UCI, ale większość jest dla orlików, a w WorldTour występuje jedynie jednodniowy Cyclassics w Hamburgu.

Będziemy kontynuowali rozmowy, które podejmujemy od paru miesięcy, by ewentualnie zapewnić przyszłość Bayern Rundfarth od sezonu 2017. W 2015 roku udało nam się stworzyć wspaniałe wydarzenie, które zostało pięknie przyjęte przez niemiecką publikę.

Tegoroczna edycja została wygrana przez Alexa Dowsetta (Movistar), a dwa etapy zdobył John Dehenkolb. Rekordzistami pod względem wygranych wyścigów są Jens Voigt i Michael Rich, którzy trzykrotnie zwyciężali w klasyfikacji końcowej.

źródło: cyclingnews