Polski Związek Kolarski opublikował już projekt kalendarza na sezon 2016. Finalną wersję poznamy na początku grudnia.

Czytelników portalu naszosie.pl, najbardziej interesują szosowe “pozycje” w nowym kalendarzu. Wyścigi posiadające rangę UCI opisywaliśmy już we wrześniu tutaj, ale teraz poznaliśmy także miejsca i terminy innych imprez w naszym kraju.

Otwarcie sezonu ponownie odbędzie się w Dzierżoniowie i Sobótce. Kryterium uliczne oraz Ślężański Mnich zostaną rozegrane w pierwszy weekend kwietnia. Kilka dni później elita mężczyzn zmierzy się w 31. Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim “Szlakiem Bursztynowym – Hellena Tour 2016”, który potrwa trzy dni.

Wydaje się, że po kilku sezonach przerwy, do kalendarza na stałe wróci Wyścig Szlakiem Walk Majora Hubala, który w przeszłości był w kalendarzu UCI, a obecnie wskrzesza go Andrzej Sypytkowski. Impreza potrwa od 22 do 24 kwietnia.

W kalendarzu pozostają także Mistrzostwa Polski w kryterium ulicznym. Eliminacje odbędą się podczas zawodów w: Dzierżoniowie, Lubawie, Częstochowie, Darłowie, Strzelcach Krajeńskich, Tychach, Pszczynie, Grucznie, a finał odbędzie się 27 sierpnia w Prudniku (?). Zabrakło Warszawy i Memoriału Królaka…

Baza Mistrzostw Polski po raz kolejny będzie mieściła się w Sobótce. Nie wiemy jeszcze gdzie odbędą się czasówki, ale urlopy trzeba rezerwować od 22 do 26 czerwca.

Z kolei Szosowe Górskie Mistrzostwa Polski odbędą się dopiero 25 września w Sosnówce, a tydzień później medale zostaną rozdane w wyścigach par i drużyn.

W kalendarzu nie uwzględniono jeszcze m.in daty oraz miejsca w którym rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski masters.

Projekt kalendarza 2016