Malownicza miejscowość znana też pod hiszpańską nazwą Urdax kojarzona jest głównie dzięki  wspaniałym jaskiniom utworzonym 14 000 lat temu.

Ostatni raz hiszpański Wielki Tour odwiedzał Navarrę w 2014 roku, gdy meta usytuowana była na San Miguel de Aralar. W 2012 w Pampelunie odbył się start całego wyścigu. O możliwym powrocie Vuelty do tej krainy poinformowała gazeta Diario de Navarra.

Umowa nie została jeszcze podpisana, ale obie strony ze sobą rozmawiały. Głównym założeniem jest meta w Navarze po starcie etapu we Francji, w trzeciej części wyścigu. Etap odbyłby się w okolicach weekendu – piątek lub poniedziałek.

Według Unipublic, organizatora Vuelta a Espana, Urdazubi „jest bardzo prawdopodobną opcją, ale nie jedyną”. Wyjaśnienie dylematu brzmi „nie chcemy, by etap był zbyt trudny”. W Urdax kończył się etap Vuelta al Pais Vasco w 2014 roku. Wtedy najlepszy był Tony Martin.

Przyszłoroczna Vuelta wystartuje w Galicji, gdzie odbędzie się pięć etapów. Wyścig ruszy z Ourense, następnie trafi do Pontevedry, a potem do O Ezaro (pierwsza meta na podjeździe). Czwarty etap poprowadzi z Betanzos do San Andres de Teixido, a piąty skończy się w Lugo.

źródło: cyclingquotes
fot. wikipedia

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments