Pablo Lastras, czyli „najwierniejszy zawodowiec” kończy swoją przygodę z zawodowym peletonem.

Aż trudno w to uwierzyć, ale Hiszpan przez osiemnaście lat był związany z tylko jedną grupą kolarską! Od początku do końca swojej kariery ścigał się w obecnym Movistarze, pod skrzydłami Eusebio Unzue. Wcześniej formacja występowała pod nazwą Caisse d’Epargne, Illes Balleares oraz Banesto.

39-latek podjął decyzję o zakończeniu kariery przez upadek, którego doznał w trakcie tegorocznego wyścigu Dookoła Katalonii. W kraksie doznał poważnej kontuzji miednicy i od tego czasu nie uzyskał jeszcze pełnej sprawności.

„Od piętnastego roku życia przejechałem prawie 1600 wyścigów i 635,000 kilometrów. Klucz był prosty. Mieć dobre nastawienie, oswoić się z cierpieniem i motywować sie z dnia na dzień”, powiedział Lastras, który na swoim koncie ma wygrane etapy na wszystkich trzech wielkich tourach.

 

Fot: Movistar Team

Poprzedni artykułPrzemysław Niemiec zostaje w Lampre – Merida!
Następny artykułToms Skuijns w Cannondale-Garmin
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments