Zastanawialiście się który z kolarzy w zawodowym peletonie wygrał najwięcej wyścigów lub która z ekip była najskuteczniejsza w tym sezonie? Odpowiedzi na te pytania prezentujemy poniżej.

W kończącym się powoli roku, najwięcej sukcesów odniósł Alexander Kristoff (Katusha). Norweg aż dwudziestokrotnie „podnosił ręce”, a miało to miejsce m.in podczas Tour de Suisse, Tour of Qatar, Tour of Norway czy klasyku Grand Prix Plouay.

Drugie miejsce na podium zajął Marko Kump. Słoweniec w przeszłości ścigał się w WorldTourze, ale obecnie zasila szeregi grupy Adria Mobil. 27-latek triumfował m.in na etapach Tour of Hainan, Wyścigu Dookoła Małopolski i wygrał klasyk Velothon Stockholm. Osiemnaście zwycięstw dało mu także kontrakt z Lampre-Merida na przyszłe dwa lata.

Trzecie miejsce w tegorocznym rankingu zwycięstw zajął Andre Greipel (Lotto-Belisol). „Gorilla” zaliczył szesnaście skutecznych finiszów z większego bądź mniejszego peletonu, które dawały pierwsze miejsce na linii mety. Z ciekawostek – Peter Sagan (Tinkoff-Saxo) miał w tym roku aż siedemnaście drugich miejsc!

Najskuteczniejszym polskim zawodnikiem został nie kto inny jak… mistrz Polski! Tomasz Maczyński w barwach Torku Seker Spor zaliczył siedem zwycięstw.

Drużynowy ranking zwycięstw bezapelacyjnie wygrała grupa Etixx-Quick Step. Podopieczni Patricka Lefevere zanotowali pięćdziesiąt cztery triumfy. Najlepsza polska ekipa to CCC Sprandi Polkowice z dorobkiem dwudziestu pierwszych miejsce. Dwadzieścia dziewięć wygranych ma ukraińsko-polski zespół – Kolss BDC.

Pełny ranking można znaleźć pod tym linkiem tutaj

 

Fot: Katusha

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments