Grupa Tinkoff bardzo liczy na zwycięstwa Petera Sagana w tęczowej koszulce i właśnie zrobiła kolejny krok, by Słowakowi jak najbardziej pomóc. Do ekipy dołącza doświadczony Włoch Oscar Gatto.

„To wielka satysfakcja, bez dwóch zdań. Dołączyłem do jednej z najlepszych ekip na świecie. To samo w sobie jest wystarczająco motywujące by dać z siebie wszystko, a taka propozycja jest przecież nie do odrzucenia. To także szansa dla mnie by stać się lepszym kolarzem bo jeśli jesteś w drużynie z światowego topu możesz się tylko poprawiać.

W takiej ekipie możesz się rozwinąć fizycznie oraz mentalnie. Zwłaszcza ten drugi aspekt jest dla mnie bardzo ważny. Kilkukrotnie zdarzyło mi się przegrywać bo nie byłem pewny siebie. Teraz, kiedy będę w drużynie z Alberto Contadorem i Peterem Saganem jestem pewien, że mentalnie także się rozwinę.”

– opowiada Włoch.

Ciekawą historią jest 8 etap Giro d’Italia z 2011 roku, kiedy to Gatto sięgnął po zwycięstwo tuż przed…Alberto Contadorem.

„Przekroczenie linii mety przed Alberto pozwoliło mi zrobić kolejny krok w karierze. Nie chodziło o zwycięstwo samo w sobie, tylko o to, że pokonałem Alberto, jednego z największych kolarzy na świecie. Teraz on będzie liderem mojej nowej drużyny, kto by się spodziewał, że tak to się potoczy?”

Komplementów nowemu zawodnikowi nie szczędzi Steven de Jongh, główny dyrektor sportowy grupy Tinkoff:

„Jestem bardzo zadowolony, że będziemy mieć Oscara w składzie na przyszły sezon. Wniesie on dużo doświadczenia do drużyny i będzie wielkim wsparciem dla Petera Sagana w klasykach. Myślę, że w mniejszych wyścigach Oscar może także przejąć rolę lidera i walczyć o swoje własne zwycięstwa.”

Źródło / foto: tinkoffsaxo.com

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments