Po wyleczeniu kontuzji stopy, nabytej podczas hiszpańskiej Vuelty, do treningów wrócił Chris Froome. Brytyjczyk ogłosił to podczas gali UCI w Abu Dhabi.

Dwukrotny zwycięzca Wielkiej Pętli, nieco ponad miesiąc temu nabawił się kontuzji stopy, która wykluczyła go z ostatnich wyścigów w sezonie. Obecnie jednak wszystko wróciło już do normy, a Froome wrócił na rower.

Dopiero zacząłem ponownie trenować na rowerze. Obecnie jeżdżę około 3 godziny dziennie. Nie chcę od początku wskakiwać na wyższe obroty. Myślami jestem już przy sezonie 2016. Co prawda nie określiliśmy jeszcze planów na przyszły rok, ale staram się już skupiać na przygotowaniach. Kontuzja, która przyplątała się podczas Vuelty dała mi jeszcze więcej motywacji do tego, by wrócić ze zdwojoną siłą. – powiedział lider team Sky.

Według nieoficjalnych informacji mówi się, że Froome chciałby po raz kolejny założyć żółtą koszulkę na Polach Elizejskich, by kilka tygodni później wznieść ręce w geście triumfu w Rio de Janeiro. Wszystkiego dowiemy się jednak w niedalekiej przyszłości.