Tour de France / letour.fr

Czy niemożliwe stanie się możliwe? Wszystko wskazuje na to, że Bjarne Riis, po dwóch latach od sprzedaży zespołu i 7 miesiącach po rozwiązaniu kontraktu, chciałby odzyskać swój były zespół – Tinkoff-Saxo.

Jak donoszą duńskie media, “sprawdzone źródło” przekazało, iż legendarny Bjarne Riis ma zamiar odkupić zespół Tinkoff – Saxo od jego obecnego własciciela, Olega Tinkova. Pamiętać należy, że to właśnie jeden z najbardziej charyzmatycznych maganerów sprzedał ekipę rosyjskiemu bogaczowi.

W grudniu 2013 roku, transakcja dokonana pomiędzy dwoma wyżej wymienionymi jegomościami opiewała na kwotę 6 milionów euro. Zwycięzca Tour de France z 1995 roku był zmuszony sprzedać drużynę ze względu na duże problemy ze znalezieniem nowego sponsora.

Póki co, wszelkie plotki dotyczące ewentualnych zmian są przez członków Tinkoff – Saxo dementowane. Nie jest więc pewne, czy rozmowy w ogóle się rozpoczęły.

Z pewnością tak nagły zwrot akcji byłby jedną z najgłośniejszych akcji tej jesieni. Nadal jednak niewiarygodne wydaje się rozpoczęcie oficjalnych rozmów pomiędzy dwoma skłóconymi, ceniącymi się dżentelmenami.

Foto: Tinkoff Saxo