Jens Debusschere (Lotto-Soudal) był najszybszy na trasie Omloop van het Houtland Lichtervelde. Łukasz Wiśniowski (Etixx – Quick Step) został wchłonięty przez peleton kilometr przed metą!

Niespełna 200 kilometrów wokół Lichtervelde mieli do pokonania kolarze walczący w belgijskim klasyku. Trasa była płaska i faworyzowała sprinterów. Na liście startowej widniał jeden Polak – Łukasz Wiśniowski (Etixx – Quick Step).

W ucieczkę od samego początku rywalizacji zabrali się: Martijn Tusveld (Rabobank Development Team), Rudy Barbier (Roubaix-Lille Métropole), Alphonse Vermote (Vastgoedservice-Golden Palace), Gaetan Pons (Wallonie-Bruxelles). Jednak ich akcja została dość szybko skasowana przez dużą grupę.

Peleton co chwilę się dzielił, a na czele kręcili różni zawodnicy. 40 kilometrów przed metą zaatakowali: Martijn Tusveld (Rabobank Development Team) i Wouter Mol (Cyclingteam Join’s-De Rijke). Po 15 kilometrach dołączył do nich Łukasz Wiśniowski (Etixx – Quick Step).

16 kilometrów przed metą z czołówki odpadł Tusveld, a dwójka starała się trzymać peleton z dala od siebie. Na 5 kilometrów przed kreską Mol z Wiśniowskim mieli około 15 sekund przewagi.

Niestety ekipy sprinterskie złapały duet kilometr przed metą. Najszybszy w finałowej rozgrywce okazał się Jens Debusschere (Lotto Soudal). Drugi był Timothy Dupont (Roubaix-Lille Métropole), a podium uzupełnił Coen Vermeltfoort (Cyclingteam Join’s-De Rijke).

Zmęczony “Wiśnia” zakończył rywalizację na 24. miejscu.

Wyniki:

1. DEBUSSCHERE Jens – LOTTO SOUDALEL.PTT
2. DUPONT Timothy – ROUBAIX LILLE METROPOLEEL.CMC
3. VERMELTFOORT Coen . – CYCLINGTEAM JOIN´S – DE RIJKEELITES
4. KREDER Raymond . – ROOMPOT ORANJE PELOTONELITES
5. ARCHBOLD Shane . – BORA-ARGON 18ELITES
6. VAN ASBROECK Tom – TEAM LOTTO NL – JUMBOEL.PTT
7. FEILLU Romain . – BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENTELITES
8. WALSCHEID Max . – TEAM GIANT – ALPECINBEL
9. CAPIOT Amaury – TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISEU23.CP
10. VAN LERBERGHE Bert – TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISEEL.CP
11. VANLANDSCHOOT James – WANTY – GROUPE GOBERTEL.CP
12. MCLAY Daniel . – BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENTELITES
13. DE BONDT Dries – VERANDAS WILLEMS CYCLING TEAMEL.CZC
14. VANENDERT Dennis – LOTTO SOUDALEL.PTT
15. LOOIJ André . – ROOMPOT ORANJE PELOTONELITES
16. MEIJERS Jeroen . – RABOBANK DEVELOPMENT TEAMELITES
17. CURVERS Roy . – TEAM GIANT – ALPECINELITES
18. BLIKRA Havard . – TEAM COOP-OSTER HUSELITES
19. STENUIT Robin – WANTY – GROUPE GOBERTEL.CZC
20. DE BACKER Bert – TEAM GIANT – ALPECINEL.PTT
21. NAESEN Lawrence – CIBELEL.CZC
22. VERRAES Benjamin – CIBELEL.CMC
23. WILSON Edwin . – TEAM JOKERELITES
24. WISNIOWSKI Lukasz . – ETIXX – QUICK STEPELITES
25. COENEN Dennis – VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAMEL.CZC
26. VAN MEIRHAEGHE Jef – TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISEEL.CP
27. HAVIK Piotr . – RABOBANK DEVELOPMENT TEAMELITES
28. SABATINI Fabio . – ETIXX – QUICK STEPELITES
29. VANDENBOGAERDE Jens – AN POST – CHAINREACTIONEL.CZC
30. VALLEE Boris – LOTTO SOUDALEL.PTT
31. BOUVRY Dieter – ROUBAIX LILLE METROPOLEEL.CMC
32. PEYSKENS Dimitri – TEAM 3MEL.CZC
33. ASSELMAN Jesper . – ROOMPOT ORANJE PELOTONELITES
34. CALLEEUW Joeri – VERANDAS WILLEMS CYCLING TEAMEL.CMC
35. DEHAES Kenny – LOTTO SOUDALEL.PTT
36. LENDERINK Peter . – RABOBANK DEVELOPMENT TEAMELITES
37. VERONA QUINTANILLA Carlos . – ETIXX – QUICK STEPELITES
38. MAAS Jan . – RABOBANK DEVELOPMENT TEAMELITES
39. CHEVALIER Olivier – WALLONIE – BRUXELLESEL.CMC
40. HAGEN Krister . – TEAM COOP-OSTER HUSELITES
41. BOL Jetse . – CYCLINGTEAM JOIN´S – DE RIJKEELITES
42. GHYSELINCK Jan – WANTY – GROUPE GOBERTEL.CP
43. LEUKEMANS Bjorn – WANTY – GROUPE GOBERTEL.CP
44. ROBERT Frederique – WANTY – GROUPE GOBERTEL.CP
45. MEERSMAN Gianni – ETIXX – QUICK STEPEL.PTT
46. GROENDAHL JANSEN Amund . – TEAM JOKERELITES
47. JARRIER Benoit . – BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENTELITES
48. BORGERSEN Reidar Bohlin . – TEAM JOKERELITES
49. VERMEULEN Emiel – TEAM 3MU23.C
50. VERMOTE Julien – ETIXX – QUICK STEPEL.PTT
51. VAN GOETHEM Brian . – ROOMPOT ORANJE PELOTONELITES
52. KREDER Wesley . – ROOMPOT ORANJE PELOTONELITES
53. MEIJERS Daan . – CYCLINGTEAM JOIN´S – DE RIJKEELITES
54. STIEN Adriaan Aas . – TEAM JOKERELITES
55. PLANCKAERT Baptiste – ROUBAIX LILLE METROPOLEEL.CMC
56. BOUWMAN Koen . – TEAM LOTTO NL – JUMBOBEL
57. DE GREEF Robbert . – CYCLINGTEAM JOIN´S – DE RIJKEELITES
58. PRÉMONT Christophe – VERANDAS WILLEMS CYCLING TEAMEL.CZC
59. DE VRIES Berden . – ROOMPOT ORANJE PELOTONELITES
60. DE BIE Sean – LOTTO SOUDALEL.PTT
61. VAN DER SANDE Tosh – LOTTO SOUDALEL.PTT
62. SPRENGERS Thomas – TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISEEL.CP
63. VEUCHELEN Frederik – WANTY – GROUPE GOBERTEL.CP
64. HEREIJGERS Kobus . – CYCLINGTEAM JOIN´S – DE RIJKEELITES
65. MARKUS Barry . – TEAM LOTTO NL – JUMBOELITES
66. TUSVELD Martijn . – RABOBANK DEVELOPMENT TEAMELITES
67. DECLERCQ Tim – TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISEEL.CP
68. HELVEN Sander – TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISEEL.CP
69. MOL Wouter . – CYCLINGTEAM JOIN´S – DE RIJKEELITES
70. VANSPEYBROECK Tim – TEAM 3MEL.CZC
71. SCHWARZMANN Michael . – BORA-ARGON 18ELITES
72. LEVEAU Jeremy . – ROUBAIX LILLE METROPOLEELITES
73. EVRARD Laurent – WALLONIE – BRUXELLESEL.CMC
74. WYNANTS Maarten – TEAM LOTTO NL – JUMBOEL.PTT
75. SCHILLINGER Andreas . – BORA-ARGON 18ELITES
76. KEIZER Martijn . – TEAM LOTTO NL – JUMBOELITES
77. GOOSSENS Kenny – CIBELEL.CZC