Trzeci dzień Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym to kolejne wyścigi jazdy indywidualnej na czas. Tym razem o medale powalczą juniorzy oraz elita Pań.

Punktualnie o 15:30 z rampy startowej zjedzie pierwszy z juniorów. Ta kategoria musi pokonać.30 kilometrów. Podobnie jak elita Pań, która wystartuje o 19:00.

Trasa:

mapa czasówka

Zawodnicy wyruszą z centrum na zachód do Monument Avenue, brukowaną historyczną ulicę nazwaną jedną z „10 Wspaniałych Ulic Ameryki”. Stąd trasa prowadzi przez 180-stopniowy zakręt na Aleję N. Davisa i prowadzi w przeciwnym kierunku. Wyścig pojedzie potem przez Górne Miasto, wróci do Virginia Commonwealth University i przekroczy rzekę James.

Po technicznym nawrocie trasa wraca przez rzekę i podąża do centrum Richmond. Tutaj poprowadzi przez 300-metrowy podjazd na Governor Street. Na szczycie czeka lekko wznosząca się ostatnia prosta o długości 680m.

 

Juniorzy:

Na faworyta numer jeden kreowany jest aktualny wicemistrz świata i reprezentant gospodarzy – Adrien Costa. W tym sezonie znakomicie spisuje się w Pucharach Świata. Wygrał m.in etapówkę w Kanadzie, Wyścig Pokoju Juniorów i Tour du Pays de Vaud w Szwajcarii.

Uwaga także na Duńczyka Niklasa Larsena, który wygrał czasówkę na Trofeo Carlsberg. Szanse ma również brązowy medalista sprzed roku – Michael Storer z Australii. Na rampie startowej pojawi się Mistrz Europy – Nikolay Iliichev (Rosja).

My liczymy na dobrą postawę mistrza Polski Szymona Sajnoka, który regularnie w tym roku zajmował wysokie miejsca w silnie obsadzonych czasówkach.

Lista startowa tutaj

 

Elita Pań:

Mistrzowskiego tytułu z Ponferrady będzie broniła Niemka Lisa Brennauer. Zawodniczka Velocio-SRAM, musi jednak pokonać m.in przedstawicielkę gospodarzy i klubową koleżankę Evelyn Stevens. Bardzo dobrze w tegorocznych czasówkach spisuje się mistrzyni Holandii – Anna van der Breggen.

Polskę będą reprezentować Eugenia Bujak (BTC Ljubliana City) oraz Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans), które będą walczyły o pierwszą dziesiątkę.

Lista startowa > tutaj

 

Plan transmisji tutaj