Holender z drużyny Roompot Oranje Peleton był najszybszy w sprinterskim pojedynku całego peletonu. Rozstrzygnięcie przyniósł fotofinisz. Drugie miejsce zajął Roy Jans (Wanty), a trzecie Tom Boonen (Etixx-QuickStep), który nie wykorzystał znakomitej pracy kolegów, w tym Michała Kwiatkowskiego. 

Kolarze przejechali nieco ponad 200 kilometrów wokół stolicy Belgii – Brukseli. Wiadomo było, że rywalizacja zakończy się finiszem całego peletonu, bo i z tego słynie Brussels Cycling Classic.

Ucieczkę dnia tworzyło pięciu zawodników: Danil Fominykh (Astana), Alessandro Malaguti (Nipo-Vini Fantini), Jelle Wallays (Topsport), Sebstien Delfosse (Wallonie-Bruxelles) oraz Kevin Van Melsen (Wanty).

Uciekinierzy zostali doścignięci przez główną grupę około 36 kilometrów przed metą.

Następnie przeprowadzane były ataki z peletonu, ale ostatecznie, na ostatnich kilometrach ustawiły się charakterystyczne kolarskie pociągi. Jednak chyba największa praca w czubie peletonu spoczęła na ekipie Etixx, w której bardzo aktywnie jechał Michał Kwiatkowski. Polak był jednym z wagonów lokomotywy Toma Boonena, który jednak nie zdołał wykończyć pracy kolegów zwycięstwem.

W wyścigu brała udział polska grupa CCC Sprandi Polkowice, w której najlepiej sklasyfikowanym kolarzem jest Maciej Paterski (17.).

Top 10 Brussels Cycling Classic 2015:

1    Dylan GROENEWEGEN    NED    ROP    4:49:02
2    Roy JANS    BEL    WGG    0
3    Tom BOONEN    BEL    EQS    0
4    Berden DE VRIES    NED    ROP    0
5    Michael VAN STAEYEN    BEL    COF    0
6    Daniel MCLAY    GBR    BSE    0
7    Andrea FEDI    ITA    STH    0
8    Eduard Michael GROSU    ROU    NIP    0
9    Kenny DE HAES    BEL    LTS    0
10    Giacomo NIZZOLO    ITA    TFR    0