Wraz ze wzrostem popularności kolarstwa szosowego rośnie też w kraju liczba kolarzy stawiających sobie ambitne cele sportowe sięgając po licencję PZKol i starty w poważniejszych wyścigach.

Już od środy w Aalborg w Jutlandii, na północy Danii rozpoczynają się oficjalne Mistrzostwa Świata Masters pod egidą Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI).

Pierwsi wyciągają swoje piekielne maszyny zawodnicy walczący samotnie z czasem w miejscowości Hobro na trasie o długości 18,5 km.

W piątkowy wieczór w formie szalonego kryterium odbędzie się wyścig sztafet na rundzie o długości 1.8 km w centrum Aalborg. Jest to niemal nieprzewidywalny i bardzo widowiskowy wyścig, gdzie w skład drużyny wchodzą zawodnicy z różnych kategorii wiekowych i jedna…kobieta. Tutaj Polska wystawiła trzy drużyny.

Niedzielny wyścig ze startu wspólnego odbędzie się na trasie o długości 165 km na interwałowej trasie z obecnym chyba zawsze w tym rejonie wiatrem utrudniającym ściganie. Peleton w każdej z kategorii jest ogromny, często przekraczający grubo ponad 200 zawodników. W sumie na starcie stanie ponad 2000 zawodników z 47 krajów, z Polski wybiera się około 30 kolarzy.

Mamy nadzieję, że nasi mastersi pokażą lwi pazur i nie będą tłem w rywalizacji. Więcej info pod adresem www.denmark2015.dk/ lub www.facebook.com/Denmark2015.dk

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments