fot. Cyklo Kartuzy

Podobnie jak w przypadku zawodowców, także amatorzy przygotowują się do swoich najważniejszych wyścigów w sezonie. Kilka dni temu poznaliśmy oficjalną trasę mistrzostw Polski masters 2020.

Przesunięcie całego sezonu 2020 na późne lato i jesień stało się faktem. Nie oznacza to jednak, że także amatorzy nie mogą wyłonić najlepszych w każdej kategorii. Wiadomo już, że mastersi o tytuł najlepszego w kraju ścigać się będą w dniach 5-6 września, a areną ich zmagań będą szosy dookoła miejscowości Osiek nieopodal Oświęcimia.

Całe ściganie w Osieku rozegra się na trudnej, 30-kilometrowej rundzie. Z pewnością okrążenie przygotowane przez organizatorów można uznać za selektywne. Co prawda przewyższenie ogólne może nie będzie zwalało z nóg, lecz interwałowość trasy na niejednym z zawodników zrobi wrażenie.

Oprócz kilku nieco dłuższych podjazdów (kilkuset metrowych) na samej rundzie, warto przyjrzeć się także finiszowi, który do łatwych nie należy. Na metę prowadzić bowiem będzie około 300-metrowy podjazd po bruku, co z pewnością da szansę na zdobycie tytułu zawodnikom dynamicznym.

Jeśli chodzi o długość wyścigów, najmocniejsze kategorie pokonają 3 rundy, co w sumie da 90 kilometrów. Kategorie pośrednie objadą Osiek z kolei 2 razy. Z kolei jeśli chodzi o wyścig zawodników bez licencji, to organizatorzy zaplanowali odrębny wyścig dla amatorów.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z trasy wrześniowej imprezy.

Poprzedni artykułPolacy w Tour de France
Następny artykułJohan Jacobs celuje w start w Ronde van Vlaanderen
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments