Na arcytrudnym górskim etapie tegorocznej Vuelty najmocniejsi okazali się kolarze Astany, którzy ustrzelili dublet oraz zdobyli koszulkę lidera, którą założył Fabio Aru. W czołówce utrzymał się Rafał Majka, a słabość okazali Froome, Quintana i Valverde. 

Z pewnością każdy, kto śledzi tegoroczny wyścig Vuelta a Espana wie sporo o trasie jedenastego etapu. A tym, którzy nie zdążyli się z nią zapoznać wystarczy tylko tyle – sześć górskich premii (jedna drugiej, cztery pierwszej i jedna specjalnej kategorii), pięć tysięcy metrów przewyższenia, a to wszystko na 138 kilometrach. Ten cały królewski i epicki kolarski spektakl rozegrał się między Andorra la Vella a Cortals d`Encamp.

Tuż po starcie ostrym niegroźną kraksę miał Chris Froome. Lider drużyny Sky dogonił główną grupę na podjeździe pod drugą premię górską dnia, zatem już na samym początku bardzo wymagającego etapu, zaliczył spory wydatek sił.

Na ucieczkę miało ochotę wielu, ale ostatecznie ta sztuka udała się dziewiętnastu zawodnikom. Jej skład wyglądał następująco: Romain Sicard (Europcar), George Bennet (LottoNL-Jumbo), Jose Goncalves, Omar Fraile (Caja Rural), Alberto Losada (Katusha), Jerome Coppel (IAM), Nelson Oliveira, Ruben Plaza (Lampre-Merida), Darwin Atapuma (BMC), Mikael Cherel (AG2R), Paweł Poljański (Tinkoff-Saxo), Romain Hardy (Cofidis), Juan Valencia (Colombia), Javier Moreno, Imanol Erviti (Movistar), Damien Howson (Orica), Ian Boswell (Sky), Mikel Landa (Astana) oraz Carlos Verona (Etixx-QuickStep).

Spośród uciekinierów ochotę do ataku miał m.in. Erviti, który przez dłuższy czas jechał samotnie na czele, a na podjeździe pod Collada de la Gallina zaatakował Landa. W tym momencie przewaga wynosiła około sześciu minut. W tym samym czasie problemy miał Froome, więc Astana momentalnie podkręciła tempo.

Aktywnie jechał Paweł Poljański, który znalazł się grupce, która uformowała się po ataku Landy na podjeździe pod Collada de la Gallina.

Rozgrywka na finałowym podjeździe

Na początku wspinaczki pod finałowy szczyt sytuacja wyglądała następująco: z przewagą około dwóch minut jechała grupka w składzie: Poljański, Sicard, Landa, Oliveira i Boswell. W peletonie jechali lider wyścigu Tom Dumoulin, a spośród wielkich faworytów do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej brakowało w nim tylko Chrisa Froome`a.

Peleton rozruszał Fabio Aru, który zaatakował 7,8 km przed metą, ale w tym samym czasie samotnie na czele jechał jego kolega z drużyny Landa. 5,5 km przed końcem ponownie zaatakował Aru, zostawiając za sobą Purito i Moreno.

Na Rafała Majkę próbującego gonić Purito oraz kolarzy Astany, poczekał Paweł Poljański, który podciągnął Polaka zostawiając go z Mikelem Nieve.

Słabość okazali dziś kolarze Movistaru – Nairo Quintana oraz Alejandro Valverde, którzy zostali.

O utrzymanie czerwonej koszulki lidera ambitnie walczył Dumoulin, ale nie dał rady zminimalizować straty do Fabio Aru.

Bardzo dobrze jechał Rafał Majka, który dojechał do mety na szóstej pozycji i w klasyfikacji generalnej jest już czwarty!

Wyniki 11 etapu:

Rank Name Nation Team Time
1 Mikel LANDA MEANA ESP AST 4:34:54
2 Fabio ARU ITA AST +1:22
3 Ian BOSWELL USA SKY +1:40
4 Daniel MORENO FERNANDEZ ESP KAT +1:57
5 Joaquin RODRIGUEZ OLIVER ESP KAT +1:59
6 Rafal MAJKA POL TCS +2:10
7 Mikel NIEVE ITURALDE ESP SKY +2:10
8 Jhoan Esteban CHAVES RUBIO COL OGE +2:59
9 Tom DUMOULIN NED TGA +2:59
10 Diego ROSA ITA AST +3:02
11 Nelson Filipe SANTOS SIMOES OLIVEIRA POR LAM +3:04
12 Alejandro VALVERDE BELMONTE ESP MOV +3:04
13 Rodolfo Andres TORRES AGUDELO COL COL +4:19
14 Nairo Alexander QUINTANA ROJAS COL MOV +4:19
15 Joseph Lloyd DOMBROWSKI USA TCG +4:19
16 Darwin ATAPUMA HURTADO COL BMC +4:19
17 Louis MEINTJES RSA MTN +4:19
18 Romain SICARD FRA EUC +4:25
19 Fabrice JEANDESBOZ FRA EUC +4:32
20 Gianluca BRAMBILLA ITA EQS +5:25
21 Domenico POZZOVIVO ITA ALM +5:56
22 Frank SCHLECK LUX TFR +6:40
23 Giovanni VISCONTI ITA MOV +7:18
24 Stéphane ROSSETTO FRA COF +7:18
25 Kenny ELISSONDE FRA FDJ +7:18
26 Bart DE CLERCQ BEL LTS +7:51
27 David ARROYO DURAN ESP CJR +7:58
28 Lawrence WARBASSE USA IAM +7:58
29 Maxime MONFORT BEL LTS +8:03
30 Andre Fernando S. Martins CARDOSO POR TCG +8:05
31 Angel MADRAZO RUIZ ESP CJR +8:27
32 Christopher FROOME GBR SKY +8:41
33 Yohan BAGOT FRA COF +9:18
34 Pawel POLJANSKI POL TCS +9:23
35 Daniel NAVARRO GARCIA ESP COF +9:26
36 Maxime BOUET FRA EQS +9:26
37 Samuel SANCHEZ GONZALEZ ESP BMC +9:32
38 Jay MCCARTHY AUS TCS +10:24
39 Ricardo VILELA POR CJR +11:29
40 Arnaud COURTEILLE FRA FDJ +11:55
41 Jerome COPPEL FRA IAM +11:55
42 Alex CANO ARDILA COL COL +12:07
43 Andrey ZEITS KAZ AST +12:09
44 Luis Leon SANCHEZ GIL ESP AST +12:09
45 Pierre ROLLAND FRA EUC +13:11
46 Benjamin KING USA TCG +13:22
47 George BENNETT NZL TLJ +13:22
48 Alberto LOSADA ALGUACIL ESP KAT +13:41
49 Jelle VANENDERT BEL LTS +13:57
50 Vasil KIRYIENKA BLR SKY +14:17
51 Sergio Luis HENAO MONTOYA COL SKY +14:17
52 Nicolas ROCHE IRL SKY +14:25
53 Geraint THOMAS GBR SKY +14:51
54 Omar FRAILE MATARRANZ ESP CJR +15:13
55 Mikael CHEREL FRA ALM +15:34
56 Lawson CRADDOCK USA TGA +17:19
57 Andrew TALANSKY USA TCG +17:19
58 Haimar ZUBELDIA AGIRRE ESP TFR +17:19
59 Javier MORENO BAZAN ESP MOV +17:19
60 Yukiya ARASHIRO JPN EUC +18:00
61 Dario CATALDO ITA AST +18:38
62 José GONÇALVES POR CJR +18:52
63 Jose Joaquin ROJAS GIL ESP MOV +21:13
64 Ruben PLAZA MOLINA ESP LAM +21:13
65 Imanol ERVITI ESP MOV +21:13
66 Tiago MACHADO POR KAT +21:13
67 Andrey AMADOR BAKKAZAKOVA CRC MOV +21:13
68 Natnael BERHANE ERI MTN +21:13
69 Ramirez chacon BRAYAN STIVEN COL COL +21:13
70 Riccardo ZOIDL AUT TFR +21:13
71 Moreno MOSER ITA TCG +21:52
72 Bertjan LINDEMAN NED TLJ +22:51
73 Thomas DE GENDT BEL LTS +22:51
74 Carlos VERONA QUINTANILLA ESP EQS +22:51
75 Jurgen VAN DEN BROECK BEL LTS +22:51
76 Eduard VORGANOV RUS KAT +22:51
77 Adam HANSEN AUS LTS +22:51
78 Jasper DE BUYST BEL LTS +22:51
79 Francisco José VENTOSO ALBERDI ESP MOV +22:56
80 Sylvain CHAVANEL FRA IAM +24:34
81 Peter VELITS SVK BMC +24:34
82 Stephen CUMMINGS GBR MTN +24:34
83 Kristijan DURASEK CRO LAM +24:34
84 Salvatore PUCCIO ITA SKY +24:34
85 Amaël MOINARD FRA BMC +24:34
86 Pieter SERRY BEL EQS +24:34
87 Rory SUTHERLAND AUS MOV +24:34
88 Jerome COUSIN FRA EUC +24:49
89 Matteo MONTAGUTI ITA ALM +25:18
90 Rinaldo NOCENTINI ITA ALM +25:18
91 Damien HOWSON AUS OGE +25:18
92 Pavel KOCHETKOV RUS KAT +26:40
93 Niki TERPSTRA NED EQS +27:10
94 Christian KNEES GER SKY +29:16
95 Vicente REYNES MIMO ESP IAM +29:16
96 Sébastien MINARD FRA ALM +29:16
97 Johannes FRÖHLINGER GER TGA +29:16
98 Daryl IMPEY RSA OGE +29:16
99 Dennis VAN WINDEN NED TLJ +29:16
100 Antoine DUCHESNE CAN EUC +29:16
101 Carlos Julian QUINTERO COL COL +29:16
102 Simon PELLAUD SUI IAM +29:16
103 Danny VAN POPPEL NED TFR +29:16
104 Simon GERRANS AUS OGE +29:16
105 Thierry HUPOND FRA TGA +29:16
106 Fabio Andres DUARTE AREVALO COL COL +29:16
107 Jens KEUKELEIRE BEL OGE +29:16
108 Nikolas MAES BEL EQS +29:16
109 Juan Pablo VALENCIA COL COL +29:16
110 Markel IRIZAR ARANBURU ESP TFR +29:16
111 Pavel BRUTT RUS TCS +29:16
112 Tosh VAN DER SANDE BEL LTS +29:16
113 Martijn KEIZER NED TLJ +29:16
114 Walter Fernando PEDRAZA MORALES COL COL +29:16
115 Alexis GOUGEARD FRA ALM +29:16
116 Leonardo Fabio DUQUE COL COL +29:16
117 Alessandro VANOTTI ITA AST +29:16
118 Miguel Angel RUBIANO CHAVEZ COL COL +29:16
119 Laurent PICHON FRA FDJ +29:16
120 Johann VAN ZYL RSA MTN +29:16
121 Joseph ROSSKOPF USA BMC +29:16
122 Jaco VENTER RSA MTN +29:16
123 Maarten TJALLINGII NED TLJ +29:16
124 Koen DE KORT NED TGA +29:16
125 Mike TEUNISSEN NED TLJ +29:16
126 Maarten WYNANTS BEL TLJ +29:16
127 Cameron MEYER AUS OGE +29:16
128 Kévin REZA FRA FDJ +29:16
129 Ilia KOSHEVOY BLR LAM +29:16
130 Julien SIMON FRA COF +29:16
131 Cyril LEMOINE FRA COF +29:16
132 Youcef REGUIGUI ALG MTN +29:16
133 Luka MEZGEC SLO TGA +29:16
134 Pello BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA ESP CJR +29:16
135 Alex HOWES USA TCG +29:16
136 Angel VICIOSO ARCOS ESP KAT +29:16
137 Gatis SMUKULIS LAT KAT +29:16
138 Songezo JIM RSA MTN +29:16
139 John DEGENKOLB GER TGA +29:16
140 Mathew HAYMAN AUS OGE +29:16
141 Davide VILLELLA ITA TCG +29:16
142 Daniele BENNATI ITA TCS +29:16
143 Timo ROOSEN NED TLJ +29:16
144 Alessandro DE MARCHI ITA BMC +29:54
145 Jay Robert THOMSON RSA MTN +31:57
146 Yaroslav POPOVYCH UKR TFR +31:57
147 Iljo KEISSE BEL EQS +31:57
148 Mattia CATTANEO ITA LAM +31:57
149 Marcel AREGGER SUI IAM +31:57
150 Valerio CONTI ITA LAM +31:57
151 Murilo Antonio FISCHER BRA FDJ +31:57
152 Dominique ROLLIN CAN COF +31:57
153 Carlos BARBERO CUESTA ESP CJR +31:57
154 Mickael DELAGE FRA FDJ +31:57
155 Jean-Pierre DRUCKER LUX BMC +31:57
156 Tom VAN ASBROECK BEL TLJ +31:57
157 Luis MAS BONET ESP CJR +31:57
158 Tsgabu Gebremaryam GRMAY ETH LAM +31:57
159 Biel KADRI FRA ALM +31:57
160 Cyril GAUTIER FRA EUC +31:57
161 Mitchell DOCKER AUS OGE +31:57
162 Jesper HANSEN DEN TCS +31:57
163 Maciej BODNAR POL TCS +31:57
164 Jimmy ENGOULVENT FRA EUC +31:57
165 Olivier LE GAC FRA FDJ +31:57
166 Gediminas BAGDONAS LTU ALM +31:57
167 Tom STAMSNIJDER NED TGA +32:10
168 Geoffrey SOUPE FRA COF +32:16
169 Johan VAN SUMMEREN BEL ALM +32:17
170 Zico WAEYTENS BEL TGA +32:51
171 Maximiliano Ariel RICHEZE ARG LAM +33:39
172 Tony HUREL FRA EUC +33:51
173 Kristian SBARAGLI ITA MTN +33:59
174 Boy VAN POPPEL NED TFR +34:22
175 Martin VELITS SVK EQS +35:07
DNF Amets TXURRUKA ESP CJR
DNF Romain HARDY FRA COF
DNF Jussi VEIKKANEN FIN FDJ
DNF Sergio Miguel MOREIRA PAULINHO POR TCS
DNS Vladimir ISAYCHEV RUS KAT

Klasyfikacja generalna:

Rank Name Nation Team Time
1 Fabio ARU ITA AST 43:12:19
2 Joaquin RODRIGUEZ OLIVER ESP KAT +27
3 Tom DUMOULIN NED TGA +30
4 Rafal MAJKA POL TCS +1:28
5 Jhoan Esteban CHAVES RUBIO COL OGE +1:29
6 Alejandro VALVERDE BELMONTE ESP MOV +1:52
7 Daniel MORENO FERNANDEZ ESP KAT +1:54
8 Mikel NIEVE ITURALDE ESP SKY +1:58
9 Nairo Alexander QUINTANA ROJAS COL MOV +3:07
10 Louis MEINTJES RSA MTN +4:15
11 Domenico POZZOVIVO ITA ALM +5:19
12 Romain SICARD FRA EUC +6:41
13 Gianluca BRAMBILLA ITA EQS +6:42
14 Fabrice JEANDESBOZ FRA EUC +7:29
15 Christopher FROOME GBR SKY +7:30
16 Bart DE CLERCQ BEL LTS +9:50
17 Andre Fernando S. Martins CARDOSO POR TCG +10:19
18 Stéphane ROSSETTO FRA COF +10:49
19 Samuel SANCHEZ GONZALEZ ESP BMC +11:07
20 Kenny ELISSONDE FRA FDJ +11:34
21 Daniel NAVARRO GARCIA ESP COF +12:04
22 Nicolas ROCHE IRL SKY +13:03
23 David ARROYO DURAN ESP CJR +15:56
24 Maxime BOUET FRA EQS +20:44
25 Frank SCHLECK LUX TFR +22:07
26 Diego ROSA ITA AST +22:08
27 Mikel LANDA MEANA ESP AST +23:47
28 George BENNETT NZL TLJ +25:05
29 Sergio Luis HENAO MONTOYA COL SKY +25:51
30 Giovanni VISCONTI ITA MOV +26:10
31 Haimar ZUBELDIA AGIRRE ESP TFR +27:28
32 Alberto LOSADA ALGUACIL ESP KAT +28:28
33 Maxime MONFORT BEL LTS +28:58
34 Luis Leon SANCHEZ GIL ESP AST +29:37
35 Rodolfo Andres TORRES AGUDELO COL COL +32:55
36 José GONÇALVES POR CJR +33:21
37 Nelson Filipe SANTOS SIMOES OLIVEIRA POR LAM +33:24
38 Jerome COPPEL FRA IAM +36:30
39 Riccardo ZOIDL AUT TFR +39:06
40 Darwin ATAPUMA HURTADO COL BMC +46:22
41 Lawson CRADDOCK USA TGA +49:27
42 Carlos VERONA QUINTANILLA ESP EQS +49:40
43 Andrey AMADOR BAKKAZAKOVA CRC MOV +51:28
44 Tosh VAN DER SANDE BEL LTS +51:48
45 Ricardo VILELA POR CJR +52:26
46 Jurgen VAN DEN BROECK BEL LTS +54:36
47 Joseph Lloyd DOMBROWSKI USA TCG +55:04
48 Tiago MACHADO POR KAT +56:48
49 Sylvain CHAVANEL FRA IAM +57:20
50 Eduard VORGANOV RUS KAT +58:17
51 Pawel POLJANSKI POL TCS +58:19
52 Pieter SERRY BEL EQS +1:00:07
53 Pierre ROLLAND FRA EUC +1:01:20
54 Lawrence WARBASSE USA IAM +1:01:50
55 Julien SIMON FRA COF +1:03:26
56 Ruben PLAZA MOLINA ESP LAM +1:03:52
57 Mikael CHEREL FRA ALM +1:04:03
58 Adam HANSEN AUS LTS +1:04:30
59 Jose Joaquin ROJAS GIL ESP MOV +1:04:48
60 Geraint THOMAS GBR SKY +1:05:50
61 Jay MCCARTHY AUS TCS +1:07:41
62 Jesper HANSEN DEN TCS +1:09:15
63 Peter VELITS SVK BMC +1:10:58
64 Leonardo Fabio DUQUE COL COL +1:11:05
65 Jerome COUSIN FRA EUC +1:11:40
66 Alex CANO ARDILA COL COL +1:12:00
67 Matteo MONTAGUTI ITA ALM +1:12:29
68 Angel MADRAZO RUIZ ESP CJR +1:12:30
69 Amaël MOINARD FRA BMC +1:13:14
70 Pavel KOCHETKOV RUS KAT +1:15:55
71 Koen DE KORT NED TGA +1:16:32
72 Cyril GAUTIER FRA EUC +1:16:55
73 Benjamin KING USA TCG +1:18:04
74 Miguel Angel RUBIANO CHAVEZ COL COL +1:18:07
75 Yukiya ARASHIRO JPN EUC +1:18:49
76 Jelle VANENDERT BEL LTS +1:20:12
77 Andrew TALANSKY USA TCG +1:22:06
78 Kristijan DURASEK CRO LAM +1:22:44
79 Fabio Andres DUARTE AREVALO COL COL +1:23:08
80 Ian BOSWELL USA SKY +1:23:35
81 Vicente REYNES MIMO ESP IAM +1:25:03
82 Javier MORENO BAZAN ESP MOV +1:26:45
83 Juan Pablo VALENCIA COL COL +1:27:01
84 Cameron MEYER AUS OGE +1:28:38
85 Salvatore PUCCIO ITA SKY +1:29:07
86 Dario CATALDO ITA AST +1:29:45
87 Rinaldo NOCENTINI ITA ALM +1:30:13
88 Mattia CATTANEO ITA LAM +1:30:16
89 Omar FRAILE MATARRANZ ESP CJR +1:30:18
90 Vasil KIRYIENKA BLR SKY +1:30:47
91 Daryl IMPEY RSA OGE +1:32:13
92 Kristian SBARAGLI ITA MTN +1:32:30
93 Jens KEUKELEIRE BEL OGE +1:32:34
94 Pello BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA ESP CJR +1:32:35
95 Moreno MOSER ITA TCG +1:32:46
96 Natnael BERHANE ERI MTN +1:32:52
97 Cyril LEMOINE FRA COF +1:33:06
98 Bertjan LINDEMAN NED TLJ +1:34:48
99 Alessandro DE MARCHI ITA BMC +1:35:17
100 Marcel AREGGER SUI IAM +1:35:19
101 John DEGENKOLB GER TGA +1:35:21
102 Mike TEUNISSEN NED TLJ +1:35:29
103 Stephen CUMMINGS GBR MTN +1:35:29
104 Thomas DE GENDT BEL LTS +1:35:34
105 Davide VILLELLA ITA TCG +1:35:55
106 Andrey ZEITS KAZ AST +1:36:24
107 Carlos Julian QUINTERO COL COL +1:36:25
108 Niki TERPSTRA NED EQS +1:36:39
109 Luis MAS BONET ESP CJR +1:38:36
110 Maarten WYNANTS BEL TLJ +1:39:04
111 Nikolas MAES BEL EQS +1:41:03
112 Timo ROOSEN NED TLJ +1:41:18
113 Laurent PICHON FRA FDJ +1:41:30
114 Olivier LE GAC FRA FDJ +1:42:15
115 Dennis VAN WINDEN NED TLJ +1:42:58
116 Markel IRIZAR ARANBURU ESP TFR +1:43:55
117 Alex HOWES USA TCG +1:44:37
118 Angel VICIOSO ARCOS ESP KAT +1:44:58
119 Joseph ROSSKOPF USA BMC +1:45:00
120 Sébastien MINARD FRA ALM +1:47:07
121 Tom VAN ASBROECK BEL TLJ +1:47:12
122 Yohan BAGOT FRA COF +1:47:25
123 Kévin REZA FRA FDJ +1:48:25
124 Francisco José VENTOSO ALBERDI ESP MOV +1:48:26
125 Jean-Pierre DRUCKER LUX BMC +1:48:43
126 Simon GERRANS AUS OGE +1:49:34
127 Luka MEZGEC SLO TGA +1:49:36
128 Christian KNEES GER SKY +1:51:13
129 Jasper DE BUYST BEL LTS +1:51:21
130 Johann VAN ZYL RSA MTN +1:52:09
131 Alessandro VANOTTI ITA AST +1:52:46
132 Imanol ERVITI ESP MOV +1:53:15
133 Jay Robert THOMSON RSA MTN +1:54:36
134 Jaco VENTER RSA MTN +1:55:23
135 Martin VELITS SVK EQS +1:56:22
136 Pavel BRUTT RUS TCS +1:56:53
137 Ramirez chacon BRAYAN STIVEN COL COL +1:58:05
138 Simon PELLAUD SUI IAM +1:58:17
139 Songezo JIM RSA MTN +1:59:09
140 Ilia KOSHEVOY BLR LAM +1:59:10
141 Arnaud COURTEILLE FRA FDJ +1:59:34
142 Mathew HAYMAN AUS OGE +1:59:57
143 Tony HUREL FRA EUC +2:00:00
144 Johan VAN SUMMEREN BEL ALM +2:00:09
145 Youcef REGUIGUI ALG MTN +2:00:29
146 Walter Fernando PEDRAZA MORALES COL COL +2:01:58
147 Mickael DELAGE FRA FDJ +2:02:02
148 Danny VAN POPPEL NED TFR +2:03:10
149 Dominique ROLLIN CAN COF +2:03:59
150 Johannes FRÖHLINGER GER TGA +2:04:36
151 Maciej BODNAR POL TCS +2:05:15
152 Daniele BENNATI ITA TCS +2:06:37
153 Alexis GOUGEARD FRA ALM +2:06:52
154 Thierry HUPOND FRA TGA +2:07:59
155 Iljo KEISSE BEL EQS +2:08:11
156 Maximiliano Ariel RICHEZE ARG LAM +2:08:15
157 Mitchell DOCKER AUS OGE +2:09:38
158 Yaroslav POPOVYCH UKR TFR +2:10:15
159 Rory SUTHERLAND AUS MOV +2:10:36
160 Biel KADRI FRA ALM +2:11:45
161 Maarten TJALLINGII NED TLJ +2:12:03
162 Antoine DUCHESNE CAN EUC +2:13:27
163 Carlos BARBERO CUESTA ESP CJR +2:14:26
164 Gatis SMUKULIS LAT KAT +2:14:40
165 Damien HOWSON AUS OGE +2:16:56
166 Tsgabu Gebremaryam GRMAY ETH LAM +2:20:26
167 Martijn KEIZER NED TLJ +2:21:22
168 Jimmy ENGOULVENT FRA EUC +2:25:44
169 Tom STAMSNIJDER NED TGA +2:25:57
170 Murilo Antonio FISCHER BRA FDJ +2:29:51
171 Valerio CONTI ITA LAM +2:31:26
172 Geoffrey SOUPE FRA COF +2:31:52
173 Zico WAEYTENS BEL TGA +2:37:08
174 Boy VAN POPPEL NED TFR +2:38:50
175 Gediminas BAGDONAS LTU ALM +2:39:04

fot. Tim de Waele