Tretí na majstrovstvách SR v cyklistike Patrik Tybor po skonèení pretekov s hromadným štartom poèas majstrovstiev SR a ÈR. Lednické Rovne, 24. jún 2012. Foto: SITA/TomᚠSomr

Patrik Tybor ze słowackiej Dukli Trencin powtórzył sukces z pierwszego dnia rywalizacji i wygrał trzeci etap Tour of Bulgaria (2.2 UCI). Pozostałe dwa miejsca na podium zajęli Polacy – 2. był Paweł Cieślik (Whirpool Author), a na najniższym stopniu stanął Jacek Morajko (Wibatech Fuji).

Dzień po ciężkim etapie do Troyan, gdzie na trasie znajdował się długi podjazd do górskiej premii Beklemeto na zawodników jadących w Bułgarii czekał łatwiejszy odcinek – równe 100 kilometrów z Troyan do Tryavny. W końcowej części etapu znajdowała się jednak premia górska Niklayevo z której szczytu pozostawało tylko 10 kilometrów do mety.

Podjazd, choć niezbyt wymagający, przerzedził peleton. Na finiszu walczyła grupa licząca około 30 zawodników. Najszybszy okazał się Patrik Tybor, który na kresce wyprzedził dwóch Polaków – Cieślika i Morajkę.

W klasyfikacji generalnej ze sporą przewagą prowadzi Bułgar Stefan Hristov. Na drugim miejscu ze stratą blisko półtorej minuty jest Oleg Zemlyakov (Vino 4ever). Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Cieślik, który zajmuje dwunaste miejsce ze stratą 4 minut i 9 sekund.

Jutrzejszy etap to kolejny sprawdzian dla górali – 190 kilometrów z Tryavny do Sliven. Od 140 kilometra droga wiedzie w górę i po przekroczeniu górskiej premii Karandila z wysokości 1131 metrów n.p.m. kolarze będą mknąć na zjazdach w stronę mety.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments