Fot. roadtour.pl

Cezary Zamana i firma KROSS zapraszają na ogólnopolski cykl maratonów szosowych w nowej formule „od amatora do zawodowca”. Etap IV odbędzie się w sobotę 29 sierpnia w Przasnyszu.

Uczestnicy będą rywalizować na dwóch dystansach Fit 38 km oraz Mega 82 km.

Przasnysz_mapa (2)

Wyścig Kross Road Tour daje możliwość poczucia się jak zawodowy kolarz. Pomaga w tym oprawa zawodów, uczestnictwo specjalnych wozów technicznych zgłaszanych przez drużyny oraz całe profesjonalne zaplecze.

Podczas wyścigu do pomiaru czasu zostanie zastosowany nowoczesny system czipów aktywnych Mylaps Prochip, który do tej pory nie był używany w Polsce podczas  imprez amatorskich. To kolejny element, który przybliża nowy cykl wyścigów szosowych Cezarego Zamany do zawodowych zmagań kolarskich oglądanych na co dzień przez kibiców w telewizji.

Prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna i generalna w kategoriach wiekowych, klasyfikacja drużynowa oraz klasyfikacja Open na dłuższym dystansie Mega. Wyścig otwarty jest także dla początkujących zawodników, którzy nie posiadają rowerów szosowych. Dla nich stworzony będzie specjalny sektor startowy.

Organizator przygotował atrakcje dla dzieci. O najmłodszych zawodników zadba znana wszystkim rybka MiniMini, która będzie dopingować ich podczas specjalnego wyścigu MiniMini+ Mazovia. Podczas zawodów głównych rozegrany będzie wyścig dla dzieci

do lat 8. Trasa to specjalnie przygotowana i zabezpieczona pętla o długości 300 – 400 metrów. Stacja MiniMini+ przygotuje także ciekawe konkursy z nagrodami oraz specjalne stoisko dla najmłodszych.

Honorowy patronat nad maratonem objął Burmistrz Przasnysza.

Tytularnym sponsorem wydarzenia jest firma KROSS, największy producent rowerów w Polsce, która w tym roku zaprezentowała nową, rozbudowaną kolekcję rowerów szosowych.

naszosiepl patronem medialnym

Program zawodów:

  • 8.00 – 11.00 – zapisy w biurze zawodów
  • 8.00 – 11.00 – wydawanie czipów za kaucją na dystans Mega i Fit
  • 11.00 – start zawodników na dystans Mega 82 km z 3 grup startowych co 2 min
  • 11.06 – start zawodników na dystans Fit 34 km z 3 grup startowych co 2 min
  • 14.00 – dekoracja dystansu Fit
  • 15.00 – dekoracja dystansu Mega

KRT_Przasnysz_plakat_A4_druk (1)

ETAP I – WARSZAWA (09.05)

ETAP II – GŁOWNO (20.06)

ETAP III – NOWY TARG (18.07)

ETAP IV – PRZASNYSZ (29.08)

ETAP V –  RAWA MAZOWIECKA (19.09)