Jesus Herrada po ataku w końcówce finałowego podjazdu wygrał drugi etap francuskiego wyścigu. Świetną formę pokazał Davide Rebellin, który przyjechał kilka sekund po zwycięzcy i zajął drugie miejsce. 

Środowy odcinek mierzył 188.5km i prowadził z Pompadour do Lissac-sur-Couze. Na trasie czekały trzy premie górskie i dwie lotne.

15km po starcie od peletonu oderwało się trzech kolarzy – Baptiste Planckaert (Roubaix-Lille Metropole), Marco Minnaard (Wanty-Groupe Gobert) oraz Julien Duval (Army). Ich przewaga wzrosła nawet do 6’40” po 50km jazdy.

Peleton nie pozwolił jednak na dalsze powiększanie przewagi harcowników i ruszył do pracy. Na czele zasadniczej grupy jechali kolarze CCC Sprandi Polkowice i Bardiani-CSF. Po 3 godzinach jazdy, a więc po około 115km ścigania, z czołówki odpadł Julien Duval (Army). Na początku podjazdu pod Cote de Turenne uciekająca para Baptiste Planckaert (Roubaix) i Marco Minnaard (Wanty-Groupe) miała 2’50” przewagi.

Kolejne kilometry to jednak spore trudności, w tym dwie premie górskie. Zmęczeni uciekinierzy musieli uznać wyższość peletonu. Minnaard został złapany 18km przed metą, a Planckaert zdołał jeszcze pokonać szczyt Cote de Chaleil, ale skapitulował niedługo potem. Na podjeździe mocne tempo czołówki spowodowało podział peletonu.

Na atak zdecydowała się trójka zawodników: Ruben Fernandez (Movistar), Anthony Delaplace (Bretagne-Seché) i Luca Chirico (Bardiani-CSF), po chwili Delaplace poprawił raz jeszcze, ale i tę akcję, podobnie jak poprzednie, skasował peleton. U podnóża ostatniego, trzykilometrowego podjazdu główna grupa liczyła około 60 kolarzy.

Trzysta metrów przed kreską na atak zdecydował się Jesus Herrada z Movistaru i ta taktyka okazała się skuteczna. Hiszpan wpadł na metę ze sporą przewagą nad Davide Rebellinem z CCC Sprandi Polkowice. Trzecie miejsce na podium zajął Thomas Sprengers (Topsport Vlaanderen).

W grupie z Rebellinem na 35. pozycji przyjechał Maciej Paterski.

Nowym liderem został zwycięzca etapu, a Rebellin awansował na piąte miejsce.

Wyniki drugiego etapu:

1 * HERRADA Jesus Movistar Team ESP les 188,5 km 4h50’03” (moy. 38.99 km/h) (b : 10”)
2 REBELLIN Davide CCC Sprandi Polkowice ITA 10” (b : 6”)
3 * SPRENGERS Thomas Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘ (b : 4”)
4 * LAMMERTINK Maurits Roompot Oranje Peloton NED ‘
5 PRADES Eduard Caja Rural – Seguros RGA ESP ‘
6 * FERNANDEZ Ruben Movistar Team ESP ‘
7 VACHON Florian Bretagne – Séché Environneme FRA ‘
8 EDET Nicolas Cofidis, Solutions Crédits FRA ‘
9 * COLBRELLI Sonny Bardiani CSF ITA ‘
10 PASQUALON Andrea Roth – Skoda ITA ‘
11 VANTOMME Maxime Roubaix Lille Métropole BEL ‘
12 * PACHER Quentin Armée de Terre FRA ‘
13 FINETTO Mauro Southeast ITA ‘
14 CUNEGO Damiano Nippo – Vini Fantini ITA ‘
15 DE MAAR Marc Roompot Oranje Peloton NED ‘
16 MOLARD Rudy Cofidis, Solutions Crédits FRA ‘
17 TERPSTRA Mike Roompot Oranje Peloton NED ‘
18 * DE TIER Floris Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
19 * VIMPERE Théo Auber 93 FRA ‘
20 ANTON Igor Movistar Team ESP ‘
21 TRONET Steven Auber 93 FRA ‘
22 * PARRA Heiner Rodrigo Caja Rural – Seguros RGA COL ‘
23 KREDER Michel Roompot Oranje Peloton NED ‘
24 LEVARLET Guillaume Auber 93 FRA ‘
25 FEILLU Brice Bretagne – Séché Environneme FRA ‘
26 GADRET John Movistar Team FRA ‘
27 * SAINT MARTIN Clément Team Marseille 13 KTM FRA ‘
28 DAMUSEAU Thomas Roubaix Lille Métropole FRA ‘
29 * QUINTANA Dayer Movistar Team COL ‘
30 * CHIRICO Luca Bardiani CSF ITA ‘
31 KONOVALOVAS Ignatas Team Marseille 13 KTM LTU ‘
32 DE GREEF Francis Wanty Groupe Gobert BEL ‘
33 GUAY Julien Auber 93 FRA ‘
34 * TURGIS Jimmy Roubaix Lille Métropole FRA ‘
35 PATERSKI Maciej CCC Sprandi Polkowice POL ‘
36 * COMBAUD Romain Armée de Terre FRA ‘
37 BONNAFOND Guillaume AG2R la Mondiale FRA ‘
38 * VAN HOECKE Gijs Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
39 * RENAULT Maxime Auber 93 FRA ‘
40 * PEREIRA Florent AG2R la Mondiale FRA 22”
41 ANTOMARCHI Julien Roubaix Lille Métropole FRA 25”
42 NAULEAU Bryan Team Europcar FRA ‘
43 BATTAGLIN Enrico Bardiani CSF ITA 26”
44 FONSECA Armindo Bretagne – Séché Environneme FRA ‘
45 MAINARD Jérôme Armée de Terre FRA 31”
46 ROUX Anthony FDJ FRA ‘
47 JACOBS Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
48 * VANOVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 36”
49 SANZ Enrique Movistar Team ESP ‘
50 MATE MARDONES Luis Angel Cofidis, Solutions Crédits ESP ‘
51 * VAN EMPEL Etienne Roompot Oranje Peloton NED ‘
52 BOLE Grega CCC Sprandi Polkowice SLO ‘
53 BARBAS Yoann Armée de Terre FRA ‘
54 * MENUT David Auber 93 FRA ‘
55 * JIMENEZ Carlos Antonio Caja Rural – Seguros RGA ESP ‘
56 FEDRIGO Pierrick Bretagne – Séché Environneme FRA ‘
57 BERNAUDEAU Giovanni Team Europcar FRA ‘
58 ROY Jérémy FDJ FRA ‘
59 * BONGIORNO Francesco-Manuel Bardiani CSF ITA 40”
60 VACCHER Andrea Roth – Skoda ITA ‘
61 PONZI Simone Southeast ITA 57”
62 EL FARES Julien Team Marseille 13 KTM FRA ‘
63 ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco Caja Rural – Seguros RGA ESP ‘
64 PIRAZZI Stefano Bardiani CSF ITA 01’05”
65 GHYSELINCK Jan Wanty Groupe Gobert BEL 01’09”
66 BOULO Matthieu Bretagne – Séché Environneme FRA 01’17”
67 CAPECCHI Eros Movistar Team ITA 01’25”
68 * ANTONINI Simone Wanty Groupe Gobert ITA ‘
69 * RAIBAUD Jimmy Armée de Terre FRA ‘
70 BERARD Julien AG2R la Mondiale FRA ‘
71 * GRIJALBA Fernando Caja Rural – Seguros RGA ESP ‘
72 VOECKLER Thomas Team Europcar FRA 01’33”
73 JEROME Vincent Team Europcar FRA 01’39”
74 * JAUN Lukas Roth – Skoda SUI ‘
75 VAUGRENARD Benoit FDJ FRA 01’43”
76 JEANNESSON Arnold FDJ FRA 01’46”
77 MEDEREL Maxime Team Europcar FRA ‘
78 * BARBIN Enrico Bardiani CSF ITA 02’04”
79 MARTINEZ Yannick Team Europcar FRA 02’16”
80 PENVEN Clément Team Marseille 13 KTM FRA 02’23”
81 * BARROSO Romain Wanty Groupe Gobert FRA ‘
82 * TARRIDE Grégoire Team Marseille 13 KTM FRA ‘
83 DELAPLACE Anthony Bretagne – Séché Environneme FRA 02’26”
84 HONIG Reinier Roompot Oranje Peloton NED ‘
85 * SENECHAL Florian Cofidis, Solutions Crédits FRA 02’34”
86 DUMOULIN Samuel AG2R la Mondiale FRA ‘
87 * FEDI Andrea Southeast ITA 02’42”
88 VICHOT Arthur FDJ FRA 02’44”
89 DE NEGRI Pier paolo Nippo – Vini Fantini ITA 02’52”
90 * LEBRETON Kévin Armée de Terre FRA 02’56”
91 PERICHON Pierre-Luc Bretagne – Séché Environneme FRA 03’27”
92 DUPONT Hubert AG2R la Mondiale FRA 03’54”
93 * DOMONT Axel AG2R la Mondiale FRA ‘
94 * BIDARD François AG2R la Mondiale FRA ‘
95 TACIAK Mateusz CCC Sprandi Polkowice POL 04’17”
96 * JAUREGUI Quentin AG2R la Mondiale FRA 04’40”
97 PLANCKAERT Baptiste Roubaix Lille Métropole BEL ‘ (b : 9”)
98 SISKEVICIUS Evaldas Team Marseille 13 KTM LTU 05’12”
99 KREDER Raymond Roompot Oranje Peloton NED 05’23”
100 * BERLATO Giacomo Nippo – Vini Fantini ITA 05’26”
101 * STACCHIOTTI Riccardo Nippo – Vini Fantini ITA ‘
102 MALAGUTI Alessandro Nippo – Vini Fantini ITA ‘
103 FAVILLI Elia Southeast ITA 05’28”
104 BRÜNGGER Nico Roth – Skoda SUI 06’01”
105 STEELS Stijn Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 06’16”
106 IZAGUIRRE Jon Movistar Team ESP 06’50”
107 BIHEL César Auber 93 FRA 07’29”
108 * VERHELST Louis Cofidis, Solutions Crédits BEL ‘
109 JAKIN Alo Auber 93 EST ‘
110 DUPONT Timothy Roubaix Lille BEL19871101 Métropole BEL ‘
111 GESLIN Anthony FDJ FRA ‘
112 GIL MARTINEZ Tomas Aurelio Southeast VEN ‘
113 MINNAARD Marco Wanty Groupe Gobert NED ‘ (b : 6”)
114 * TORTELIER Etienne Armée de Terre FRA ‘
115 CECCHINEL Giorgio Southeast ITA ‘
116 EIJSSEN Yannick Wanty Groupe Gobert BEL ‘
117 GENE Yohann Team Europcar FRA 07’33”
118 PICHOT Alexandre Team Europcar FRA 07’34”
119 * RUFFONI Nicola Bardiani CSF ITA 09’11”
120 POZZO Mattia Nippo – Vini Fantini ITA 11’41”
121 * TONELLI Alessandro Bardiani CSF ITA ‘
122 PILLON Romain Roubaix Lille Métropole FRA ‘
123 * BRESCIANI Michael Roth – Skoda ITA ‘
124 HONKISZ Adrian CCC Sprandi Polkowice POL ‘
125 KUREK Adrian CCC Sprandi Polkowice POL ‘
126 LABORIE Christophe Bretagne – Séché Environneme FRA ‘
127 * CHETOUT Loïc Cofidis, Solutions Crédits FRA ‘
128 * VAN BILSEN Kenneth Cofidis, Solutions Crédits BEL ‘
129 * TEKLEHAIMANOT Temesgen Roth – Skoda ERI ‘
130 * GROSU Eduard Michael Nippo – Vini Fantini ROU ‘
131 DELLE STELLE Christian CCC Sprandi Polkowice POL 12’13”
132 * VAN MEIRHAEGHE Jef Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 12’14”
133 MARGUET Tristan Roth – Skoda SUI 14’02”
134 * DIETERICH Silvan Roth – Skoda SUI ‘
135 * ISHIBASHI Manabu Nippo – Vini Fantini JPN 16’25”
136 * DUVAL Julien Armée de Terre FRA 17’22” (b : 3”)
137 * HELVEN Sander Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 21’20”

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 * HERRADA Jesus Movistar Team ESP les 364,8 km en 9h28’52” (moy. 38,47 km/h)
2 * COLBRELLI Sonny Bardiani CSF ITA 10”
3 BONNAFOND Guillaume AG2R la Mondiale FRA 12”
4 PASQUALON Andrea Roth – Skoda ITA 14”
5 REBELLIN Davide CCC Sprandi Polkowice ITA ‘
6 EDET Nicolas Cofidis, Solutions Crédits FRA 15”
7 * SPRENGERS Thomas Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 16”
8 LEVARLET Guillaume Auber 93 FRA ‘
9 PRADES Eduard Caja Rural – Seguros RGA ESP 20”
10 * LAMMERTINK Maurits Roompot Oranje Peloton NED ‘
11 TRONET Steven Auber 93 FRA ‘
12 KREDER Michel Roompot Oranje Peloton NED ‘
13 VANTOMME Maxime Roubaix Lille Métropole BEL ‘
14 PATERSKI Maciej CCC Sprandi Polkowice POL ‘
15 FEILLU Brice Bretagne – Séché Environnement FRA ‘
16 VACHON Florian Bretagne – Séché Environnement FRA ‘
17 * FERNANDEZ Ruben Movistar Team ESP ‘
18 MOLARD Rudy Cofidis, Solutions Crédits FRA ‘
19 CUNEGO Damiano Nippo – Vini Fantini ITA ‘
20 DE MAAR Marc Roompot Oranje Peloton NED ‘
21 * VAN HOECKE Gijs Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
22 * RENAULT Maxime Auber 93 FRA ‘
23 * DE TIER Floris Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
24 * COMBAUD Romain Armée de Terre FRA ‘
25 * TURGIS Jimmy Roubaix Lille Métropole FRA ‘
26 * PARRA Heiner Rodrigo Caja Rural – Seguros RGA COL ‘
27 ANTON Igor Movistar Team ESP ‘
28 DE GREEF Francis Wanty Groupe Gobert BEL ‘
29 * CHIRICO Luca Bardiani CSF ITA ‘
30 FINETTO Mauro Southeast ITA ‘
31 TERPSTRA Mike Roompot Oranje Peloton NED ‘
32 * SAINT MARTIN Clément Team Marseille 13 KTM FRA ‘
33 * PACHER Quentin Armée de Terre FRA ‘
34 DAMUSEAU Thomas Roubaix Lille Métropole FRA ‘
35 KONOVALOVAS Ignatas Team Marseille 13 KTM LTU ‘
36 GUAY Julien Auber 93 FRA ‘
37 GADRET John Movistar Team FRA ‘
38 * VIMPERE Théo Auber 93 FRA ‘
39 * QUINTANA Dayer Movistar Team COL ‘
40 * PEREIRA Florent AG2R la Mondiale FRA 32”
41 NAULEAU Bryan Team Europcar FRA 35”
42 ANTOMARCHI Julien Roubaix Lille Métropole FRA ‘
43 BATTAGLIN Enrico Bardiani CSF ITA 36”
44 FONSECA Armindo Bretagne – Séché Environnement FRA ‘
45 ROUX Anthony FDJ FRA 41”
46 JACOBS Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
47 MAINARD Jérôme Armée de Terre FRA ‘
48 SANZ Enrique Movistar Team ESP 46”
49 * MENUT David Auber 93 FRA ‘
50 BOLE Grega CCC Sprandi Polkowice SLO ‘
51 MATE MARDONES Luis Angel Cofidis, Solutions Crédits ESP ‘
52 * VANOVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
53 BERNAUDEAU Giovanni Team Europcar FRA ‘
54 * JIMENEZ Carlos Antonio Caja Rural – Seguros RGA ESP ‘
55 ROY Jérémy FDJ FRA ‘
56 BARBAS Yoann Armée de Terre FRA ‘
57 FEDRIGO Pierrick Bretagne – Séché Environnement FRA ‘
58 VACCHER Andrea Roth – Skoda ITA 50”
59 * BONGIORNO Francesco-Manuel Bardiani CSF ITA ‘
60 PONZI Simone Southeast ITA 01’07”
61 EL FARES Julien Team Marseille 13 KTM FRA ‘
62 PIRAZZI Stefano Bardiani CSF ITA 01’15”
63 GHYSELINCK Jan Wanty Groupe Gobert BEL 01’19”
64 BOULO Matthieu Bretagne – Séché Environnement FRA 01’27”
65 * GRIJALBA Fernando Caja Rural – Seguros RGA ESP 01’35”
66 BERARD Julien AG2R la Mondiale FRA ‘
67 * ANTONINI Simone Wanty Groupe Gobert ITA ‘
68 * RAIBAUD Jimmy Armée de Terre FRA ‘
69 CAPECCHI Eros Movistar Team ITA ‘
70 VOECKLER Thomas Team Europcar FRA 01’43”
71 JEROME Vincent Team Europcar FRA 01’49”
72 VAUGRENARD Benoit FDJ FRA 01’53”
73 JEANNESSON Arnold FDJ FRA 01’56”
74 MEDEREL Maxime Team Europcar FRA ‘
75 MARTINEZ Yannick Team Europcar FRA 02’26”
76 * TARRIDE Grégoire Team Marseille 13 KTM FRA 02’33”
77 DELAPLACE Anthony Bretagne – Séché Environnement FRA 02’36”
78 HONIG Reinier Roompot Oranje Peloton NED ‘
79 DUMOULIN Samuel AG2R la Mondiale FRA 02’44”
80 * FEDI Andrea Southeast ITA 02’52”
81 VICHOT Arthur FDJ FRA 02’54”
82 DE NEGRI Pier paolo Nippo – Vini Fantini ITA 03’02”
83 ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco Caja Rural – Seguros RGA ESP 03’05”
84 * LEBRETON Kévin Armée de Terre FRA 03’06”
85 * SENECHAL Florian Cofidis, Solutions Crédits FRA 03’27”
86 PERICHON Pierre-Luc Bretagne – Séché Environnement FRA 03’37”
87 DUPONT Hubert AG2R la Mondiale FRA 04’04”
88 * DOMONT Axel AG2R la Mondiale FRA ‘
89 * JAUN Lukas Roth – Skoda SUI 04’25”
90 * BARBIN Enrico Bardiani CSF ITA 04’26”
91 TACIAK Mateusz CCC Sprandi Polkowice POL 04’27”
92 PLANCKAERT Baptiste Roubaix Lille Métropole BEL 04’41”
93 * JAUREGUI Quentin AG2R la Mondiale FRA 05’00”
94 SISKEVICIUS Evaldas Team Marseille 13 KTM LTU 05’22”
95 KREDER Raymond Roompot Oranje Peloton NED 05’33”
96 * STACCHIOTTI Riccardo Nippo – Vini Fantini ITA 05’36”
97 FAVILLI Elia Southeast ITA 05’38”
98 * BIDARD François AG2R la Mondiale FRA 06’02”
99 * VAN EMPEL Etienne Roompot Oranje Peloton NED 06’04”
100 STEELS Stijn Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 06’26”
101 MINNAARD Marco Wanty Groupe Gobert NED 07’33”
102 * BERLATO Giacomo Nippo – Vini Fantini ITA 07’34”
103 DUPONT Timothy Roubaix Lille Métropole BEL 07’35”
104 IZAGUIRRE Jon Movistar Team ESP 07’38”
105 JAKIN Alo Auber 93 EST 07’39”
106 BIHEL César Auber 93 FRA ‘
107 EIJSSEN Yannick Wanty Groupe Gobert BEL ‘
108 PICHOT Alexandre Team Europcar FRA 07’44”
109 * BARROSO Romain Wanty Groupe Gobert FRA 07’51”
110 PENVEN Clément Team Marseille FRA19890127 13 KTM FRA ‘
111 * VERHELST Louis Cofidis, Solutions Crédits BEL 07’59”
112 GENE Yohann Team Europcar FRA 08’03”
113 GESLIN Anthony FDJ FRA 09’37”
114 MALAGUTI Alessandro Nippo – Vini Fantini ITA 10’54”
115 * TORTELIER Etienne Armée de Terre FRA 11’01”
116 * RUFFONI Nicola Bardiani CSF ITA 11’19”
117 * VAN BILSEN Kenneth Cofidis, Solutions Crédits BEL 11’51”
118 HONKISZ Adrian CCC Sprandi Polkowice POL ‘
119 LABORIE Christophe Bretagne – Séché Environnement FRA ‘
120 * TONELLI Alessandro Bardiani CSF ITA ‘
121 GIL MARTINEZ Tomas Aurelio Southeast VEN 12’57”
122 BRÜNGGER Nico Roth – Skoda SUI 13’06”
123 KUREK Adrian CCC Sprandi Polkowice POL 13’49”
124 DELLE STELLE Christian CCC Sprandi Polkowice POL 14’21”
125 CECCHINEL Giorgio Southeast ITA 14’33”
126 * GROSU Eduard Michael Nippo – Vini Fantini ROU 15’13”
127 * TEKLEHAIMANOT Temesgen Roth – Skoda ERI 17’09”
128 * CHETOUT Loïc Cofidis, Solutions Crédits FRA ‘
129 POZZO Mattia Nippo – Vini Fantini ITA 18’46”
130 PILLON Romain Roubaix Lille Métropole FRA ‘
131 * BRESCIANI Michael Roth – Skoda ITA ‘
132 * VAN MEIRHAEGHE Jef Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 19’19”
133 * DUVAL Julien Armée de Terre FRA 19’27”
134 * DIETERICH Silvan Roth – Skoda SUI 21’07”
135 * HELVEN Sander Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 21’30”
136 MARGUET Tristan Roth – Skoda SUI 22’30”
137 * ISHIBASHI Manabu Nippo – Vini Fantini JPN 23’30”