Jedna z najmocniejszych kobiecych drużyn kolarskich, Velocio-SRAM, zakończy istnienie po obecnym sezonie.

Decyzję o odejściu z kobiecego peletonu ogłosiła w poniedziałek firma Velocio Sport. Właścicielka ekipy Kristy Scrymgeour powiedziała, że chce spróbować czegoś nowego. Pozostanie jednak w sporcie z dwiema firmami – Velocio Apparel oraz Ally’s Bar.

To był wspaniały okres. Naprawdę pokochałam wyzwanie, jakie przede mną postawiono oraz ludzi, z którymi miałam szansę pracować. Jestem dumna z tego, co osiągnęliśmy przez lata. Ogromną przyjemnością była współpraca z partnerami i mediami, które wspierają kobiece kolarstwo. Wspaniale jest widzieć wzrastające zainteresowanie kobiecym kolarstwem, mam nadzieję, że to przyniesie również zwiększone fundusze. Wierzę w kobiece kolarstwo i pozostanę ambasadorką tej dyscypliny.

Scrymgeour była obecna w kobiecym kolarstwie od dziewięciu lat. Zaczęła od współpracy z Bobem Stapletonem przy projekcie Highroad. Kiedy sprawa została zamknięta w 2011 roku, Kristy sama stworzyła Team Specialized-Lululemon, które później ewoluowało w Velocio-SRAM.

Co ciekawe, drużyna nie znika z powodu słabych rezultatów. Tylko w tym sezonie zawodniczki Velocio-SRAM zwyciężyły w klasyfikacjach generalnych pięciu wyścigów etapowych. W barwach ekipy jeżdżą między innymi mistrzyni świata w jeździe indywidualnej na czas Lisa Brennauer oraz złota medalistka igrzysk europejskich Alena Amialiusik.

fot. cervelo.com