Miguel Ángel López (Astana) wygrał przedostatni etap Vuelta a Burgos i został nowym liderem wyścigu.

Czwarty etap hiszpańskiego wyścigu prowadził z Belorado do Pineda de la Sierra i liczył 161 kilometrów. Na trasie były dwa podjazdy, w tym finiszowa wspinaczka na metę.

burgos 4 etapNie mogło się obejść oczywiście bez ataku na pierwszych kilometrach. Dzisiaj swoich sił w odjeździe spróbowali: Ibai Salas (Burgos-BH), Jon Ander Insausti (Murias Taldea), Daniele Colli (Nippo – Vini Fantini), Jean Marc Bideau (Bretagne – Séché Environnement) i Quentin Jauregui (AG2R La Mondiale). Zgodnie z oczekiwaniami praca Astany spowodowała, ze na 17 kilometrów przed metą odjazd przeszedł do historii.

Kolejnym śmiałkiem był Lluís Guillermo Mas (Caja Rural – Seguros RGA), ale Hiszpan na czele jechał tylko kilka kilometrów. Finiszowa wspinaczka uszczupliła główną grupkę do kilkunastu zawodników.

Najwięcej sił na końcowy atak zachował Miguel Ángel López (Astana), który wygrywając etap został także nowym liderem!

Drugi był Daniel Moreno (Katusha), a trzeci Pierre-Roger Latour (AG2R La Mondiale).

Wyniki czwartego etapu:

1 33 LOPEZ MORENO, Miguel A COL AST 4:11:17
2 13 MORENO, Daniel ESP KAT +01
3 23 LATOUR, Pierre- Roger FRA ALM +04
4 36 SCARPONI, Michele ITA AST +04
5 37 TAARAMAE, Rein EST AST +08
6 3 HERRADA, Jesus ESP MOV +08
7 2 FERNANDEZ, Ruben ESP MOV +10
8 1 ANACONA GOMEZ, Winner COL MOV +16
9 12 MACHADO, Tiago POR KAT +21
10 15 SILIN, Egor RUS KAT +21
11 57 TORRES, Rodolfo A COL COL +24
12 32 SÁNCHEZ, Luis León ESP AST +32
13 8 VISCONTI, Giovanni ITA MOV +37
14 76 FINETTO, Mauro ITA STH +40
15 61 SEPULVEDA, Eduardo ARG BSE +43
16 56 RUBIANO, Miguel Angel COL COL +55
17 81 CUNEGO, Damiano ITA NIP +56
18 107 BIZKARRA, Mikel ESP MUR +01:10
19 6 SOLER, Marc ESP MOV +01:16
20 54 QUINTERO, Carlos J COL COL +01:16
21 74 CECCHINEL, Giorgio ITA STH +01:18
22 51 DIAZ CARDENAS, Edward F. COL COL +01:21
23 5 QUINTANA, Dayer COL MOV +01:21
24 66 LEDANOIS, Kevin FRA BSE +01:21
25 91 BELDA, David ESP BUR +01:28
26 58 VALENCIA, Juan Pablo COL COL +01:30
27 4 MORENO, Javier ESP MOV +01:30
28 103 TXOPERENA, Beñat ESP MUR +01:30
29 44 BILBAO, Peio ESP CJR +01:42
30 46 MADRAZO, Ángel ESP CJR +01:42
31 25 MONTAGUTI, Matteo ITA ALM +01:52
32 63 GUILLOU, Florian FRA BSE +01:59
33 47 MAS BONET, Luis ESP CJR +01:59
34 41 BARBERO, Carlos ESP CJR +02:08
35 55 RAMIREZ, Brayan S COL COL +02:08
36 78 WACKERMANN, Luca ITA STH +02:08
37 75 FEDI, Andrea ITA STH +02:08
38 52 DUARTE, Fabio A COL COL +02:24
39 18 RESTREPO, Jhonatan COL KAT +02:24
40 93 DEL PINO, Jesus ESP BUR +02:30
41 28 CAMPISTROUS, Romain FRA ALM +02:42
42 105 BAGÜES, Aritz ESP MUR +02:56
43 104 ESTEVEZ, Imanol ESP MUR +02:56
44 16 TROFIMOV, Yury RUS KAT +02:56
45 17 VICIOSO, Angel ESP KAT +02:56
46 82 BISOLTI, Alessandro ITA NIP +02:56
47 102 BRAVO, Garikoitz ESP MUR +02:56
48 67 LABORIE, Christophe FRA BSE +03:03
49 31 LANDA, Mikel ESP AST +03:20
50 84 FILOSI, Iuri ITA NIP +03:20
51 77 PONZI, Simone ITA STH +03:25
52 71 ANDRIATO, Rafael BRA STH +03:25
53 43 TXURRUKA, Amets ESP CJR +03:41
54 45 FRAILE, Omar ESP CJR +03:41
55 42 ARROYO, David ESP CJR +03:41
56 108 GONZALEZ, Adrian ESP MUR +03:41
57 27 VAN SUMMEREN, Johan BEL ALM +03:43
58 73 BUSATO, Matteo ITA STH +04:21
59 86 NIBALI, Antonio ITA NIP +04:21
60 35 MALACARNE, Davide ITA AST +05:00
61 97 MERINO, Igor ESP BUR +05:00
62 24 MINARD, Sébastien FRA ALM +05:13
63 98 RIUTORT, Juan Carlos ESP BUR +05:13
64 53 DUQUE, Leonardo F. COL COL +05:13
65 26 GOUGEARD, Alexis FRA ALM +05:13
66 62 JARRIER, Benoit FRA BSE +05:13
67 21 KADRI, Blel FRA ALM +05:13
68 101 GARCÍA, Egoitz ESP MUR +05:13
69 88 CHAPARRO, Didier A COL NIP +05:13
70 68 BOULO, Matthieu FRA BSE +05:13
71 94 HERNANDEZ, Dario ESP BUR +05:13
72 65 BIDEAU, Jean- Marc FRA BSE +05:13
73 85 DE NEGRI, Pier Paolo ITA NIP +05:13
74 48 BENITO, Miguel A ESP CJR +05:33
75 72 BELLETTI, Manuel ITA STH +05:37
76 34 KOZHATAYEV, Bakhtiyar KAZ AST +05:55
77 64 CAM, Maxime FRA BSE +06:24
78 7 SUTHERLAND, Rory USA MOV +06:25
79 22 JAUREGUI, Quentin FRA ALM +08:16
80 95 SALAS, Ibai ESP BUR +09:15
81 106 INSAUSTI, Jon Ander ESP MUR +09:15
82 38 VANOTTI, Alessandro ITA AST +09:15
83 92 SOLE, Arnau ESP BUR +09:15
84 83 COLLI, Daniele ITA NIP +09:15
85 87 YAMAMOTO, Genki JPN NIP +09:15
86 14 SELIG, Rudiger GER KAT +09:15
NS 11 ISAYCHEV, Vladimir RUS KAT

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:
1 33 LOPEZ MORENO, Miguel A COL AST 11:32:14
2 36 SCARPONI, Michele ITA AST +04
3 37 TAARAMAE, Rein EST AST +08
4 13 MORENO, Daniel ESP KAT +30
5 32 SÁNCHEZ, Luis León ESP AST +31
6 3 HERRADA, Jesus ESP MOV +33
7 23 LATOUR, Pierre- Roger FRA ALM +38
8 2 FERNANDEZ, Ruben ESP MOV +38
9 1 ANACONA GOMEZ, Winner COL MOV +44
10 12 MACHADO, Tiago POR KAT +53
11 15 SILIN, Egor RUS KAT +53
12 57 TORRES, Rodolfo A COL COL +01:19
13 61 SEPULVEDA, Eduardo ARG BSE +01:25
14 8 VISCONTI, Giovanni ITA MOV +01:25
15 54 QUINTERO, Carlos J COL COL +01:56
16 91 BELDA, David ESP BUR +02:06
17 46 MADRAZO, Ángel ESP CJR +02:10
18 41 BARBERO, Carlos ESP CJR +02:33
19 56 RUBIANO, Miguel Angel COL COL +02:50
20 47 MAS BONET, Luis ESP CJR +03:07
21 66 LEDANOIS, Kevin FRA BSE +03:09
22 5 QUINTANA, Dayer COL MOV +03:18
23 18 RESTREPO, Jhonatan COL KAT +03:36
24 55 RAMIREZ, Brayan S COL COL +04:18
25 71 ANDRIATO, Rafael BRA STH +04:19
26 17 VICIOSO, Angel ESP KAT +04:21
27 48 BENITO, Miguel A ESP CJR +05:57
28 103 TXOPERENA, Beñat ESP MUR +06:13
29 65 BIDEAU, Jean- Marc FRA BSE +07:22
30 73 BUSATO, Matteo ITA STH +07:22
31 25 MONTAGUTI, Matteo ITA ALM +07:27
32 62 JARRIER, Benoit FRA BSE +07:29
33 102 BRAVO, Garikoitz ESP MUR +07:39
34 77 PONZI, Simone ITA STH +07:44
35 72 BELLETTI, Manuel ITA STH +07:52
36 4 MORENO, Javier ESP MOV +07:54
37 78 WACKERMANN, Luca ITA STH +07:55
38 98 RIUTORT, Juan Carlos ESP BUR +08:09
39 27 VAN SUMMEREN, Johan BEL ALM +08:12
40 75 FEDI, Andrea ITA STH +08:23
41 22 JAUREGUI, Quentin FRA ALM +08:50
42 58 VALENCIA, Juan Pablo COL COL +08:55
43 105 BAGÜES, Aritz ESP MUR +09:29
44 21 KADRI, Blel FRA 239 ALM +09:29
45 85 DE NEGRI, Pier Paolo ITA 169 NIP +09:45
46 101 GARCÍA, Egoitz ESP 231 MUR +10:05
47 44 BILBAO, Peio ESP 123 CJR +10:36
48 6 SOLER, Marc ESP 135 MOV +10:37
49 64 CAM, Maxime FRA 191 BSE +11:23
50 24 MINARD, Sébastien FRA ALM +11:52
51 31 LANDA, Mikel ESP AST +12:37
52 76 FINETTO, Mauro ITA STH +13:32
53 14 SELIG, Rudiger GER KAT +13:56
54 45 FRAILE, Omar ESP CJR +14:41
55 51 DIAZ CARDENAS, Edward F. COL COL +14:59
56 107 BIZKARRA, Mikel ESP MUR +14:59
57 26 GOUGEARD, Alexis FRA ALM +15:10
58 81 CUNEGO, Damiano ITA NIP +15:15
59 104 ESTEVEZ, Imanol ESP MUR +16:01
60 82 BISOLTI, Alessandro ITA NIP +16:07
61 42 ARROYO, David ESP CJR +16:18
62 83 COLLI, Daniele ITA NIP +16:45
63 63 GUILLOU, Florian FRA BSE +16:48
64 93 DEL PINO, Jesus ESP BUR +17:25
65 84 FILOSI, Iuri ITA NIP +17:39
66 52 DUARTE, Fabio A COL COL +17:41
67 43 TXURRUKA, Amets ESP CJR +17:50
68 74 CECCHINEL, Giorgio ITA STH +18:09
69 67 LABORIE, Christophe FRA BSE +18:19
70 97 MERINO, Igor ESP BUR +18:27
71 16 TROFIMOV, Yury RUS KAT +18:42
72 88 CHAPARRO, Didier A COL NIP +18:44
73 68 BOULO, Matthieu FRA BSE +18:48
74 28 CAMPISTROUS, Romain FRA ALM +19:07
75 108 GONZALEZ, Adrian ESP MUR +19:11
76 53 DUQUE, Leonardo F. COL COL +19:15
77 7 SUTHERLAND, Rory USA MOV +19:58
78 86 NIBALI, Antonio ITA NIP +20:08
79 34 KOZHATAYEV, Bakhtiyar KAZ AST +20:29
80 94 HERNANDEZ, Dario ESP BUR +22:15
81 35 MALACARNE, Davide ITA AST +22:25
82 87 YAMAMOTO, Genki JPN NIP +23:42
83 38 VANOTTI, Alessandro ITA AST +25:11
84 95 SALAS, Ibai ESP BUR +25:12
85 92 SOLE, Arnau ESP BUR +25:26
86 106 INSAUSTI, Jon Ander ESP +26:41