Trzeci etap tegorocznego Tour de Pologne to być może ostatnia szansa dla sprinterów na odniesienie zwycięstwa w wyścigu.

Czwartego sierpnia kolarze ruszą na trasę trzeciego etapu. Na początek krótkie okrążenie w Zawierciu, następnie wyjazd z miasta w stronę Tarnowskich Gór. Tam znajduje się premia specjalna. Niedaleko, w Piekarach Śląskich, zorganizowano również pierwszą premię lotną trzeciego odcinka. Kolejne punkty i bonifikaty czekają w Chorzowie i Siemianowicach Śląskich.

Końcówkę stanowią cztery okrążenia po 14.7km z bardzo szybkim finiszem przy Spodku. Na alei Korfantego oraz ulicy Góreckiego czekają też premie górskie trzeciej kategorii. Na mecie kolejny raz powinni się pokazać najszybsi zawodnicy wyścigu, którzy osiągną tu prędkości rzędu 80km/h.

Mapa:

TdP_etap3_Zawiercie_Katowice_cs4

 

Mapa mety:

mapa mety katowice

 

Czasy przejazdu:

czasy przejazdu

 

Faworyci według naszosie.pl:

1. Marcel Kittel (Giant-Alpecin)
2. Matteo Pelucchi (IAM Cycling)
3. Giacomo Nizzolo (Trek Factory Racing)

 

Poprzedni artykułKrótki raport medyczny po II etapie Tour de Pologne
Następny artykułSkład reprezentacji Polski na szosowe ME w Estonii
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments