Oliver Naesen (Topsport Vlaanderen – Baloise) wygrał kolejną edycję La Poly Normande.

157 kilometrów mieli dziś do pokonania kolarze walczący o prymat w La Poly Normande. Na dystans składał się dojazd z Avranches do Saint Martin de Landelles oraz rundy. W wyścigu nie mieliśmy niestety żadnego Polaka.

normandenormande 2

Po kilku nieudanych atakach zawiązała się ucieczka w składzie: Antoine Duchesne (Team Europcar), Quentin Jauregui (AG2R la Mondiale), Frédéric Brun(Bretagne-Séché Environnement), Thomas Rostollan (France), Ivan Balykin (Rusvelo) i Romain Combaud (Armée de Terre). Najbardziej walecznym zawodnikiem z ucieczki był Rostollan, który walczył na premiach górskich i sprinterskich. Francuz wygrał obie klasyfikacje.

40 kilometrów przed metą z ucieczki na czele byli już tylko: Duchesne, Brun i Combaud. Za nimi jechała pięcioosobowa grupka pościgowa (Fabrice Jeandesboz, Maxime Daniel, Anthony Delaplace, Pierrick Fédrigo i Oliver Naesen). Obie grupy zjechały się na 14 kilometrów przed kreską, a peleton tracił do nich niespełna minutę.

Najwięcej sił z atakujących zachował Oliver Naesen (Topsport Vlaanderen – Baloise), który został zwycięzcą francuskiej jednodniówki. Dla Belga to pierwszy triumf w tym sezonie.

Kolejne miejsca na podium zajęli kolarze Europcar: Fabrice Jeandesboz i Antoine Duchesne.

Wyniki:

1 Oliver NAESEN TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 4:14:32
2 Fabrice JEANDESBOZ TEAM EUROPCAR +0
3 Antoine DUCHESNE TEAM EUROPCAR +0
4 Anthony DELAPLACE BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT +6
5 Pierrick FEDRIGO BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT +9
6 Romain COMBAUD EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE +14
7 Baptiste PLANCKAERT ROUBAIX LILLE METROPOLE +1:07
8 Frédéric BRUN BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT +1:09
9 Nacer BOUHANNI COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +1:29
10 Gregory HABEAUX WALLONIE – BRUXELLES +1:29
11 Arnaud GERARD BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT +1:29
12 Tony HUREL TEAM EUROPCAR +1:29
13 Thibault FERASSE EQUIPE DE FRANCE +1:29
14 Roman MAIKIN RUSVELO +1:29
15 Jeremy LEVEAU ROUBAIX LILLE METROPOLE +1:29
16 Anthony MALDONADO AUBER 93 +1:29
17 Marc SARREAU FDJ +1:29
18 Armindo FONSECA BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT +1:29
19 Pierre-Roger LATOUR AG2R LA MONDIALE +1:29
20 Gijs VAN HOECKE TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE +1:29
21 Nans PETERS EQUIPE DE FRANCE +1:29
22 Jimmy TURGIS ROUBAIX LILLE METROPOLE +1:29
23 Sergey FIRSANOV RUSVELO +1:29
24 Steven TRONET AUBER 93 +1:29
25 Arthur VAN OVERBERGHE TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE +1:29
26 Guillaume LEVARLET AUBER 93 +1:29
27 Rémy DI GREGORIO TEAM MARSEILLE 13 KTM +1:29
28 Alo JAKIN AUBER 93 +1:29
29 Tim DECLERCQ TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE +1:29
30 Tom DERNIES WALLONIE – BRUXELLES +1:29
31 Maxime RENAULT AUBER 93 +1:29
32 Julien EL FARES TEAM MARSEILLE 13 KTM +1:29
33 Yannick EIJSSEN WANTY – GROUPE GOBERT +1:29
34 Jimmy RAIBAUD EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE +1:29
35 Florent PEREIRA AG2R LA MONDIALE +1:29
36 Pieter VANSPEYBROUCK TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE +1:29
37 Kevin LEBRETON EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE +1:29
38 Etienne TORTELIER EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE +1:36
39 Fabien DOUBEY FDJ +1:36
40 Julien GUAY AUBER 93 +1:39
41 Nico DENZ AG2R LA MONDIALE +1:39
42 Julien BERARD AG2R LA MONDIALE +1:39
43 Francois BIDARD AG2R LA MONDIALE +1:39
44 Jerome COUSIN TEAM EUROPCAR +1:39
45 Kevin ISTA WALLONIE – BRUXELLES +1:39
46 Alexandre PICHOT TEAM EUROPCAR +1:39
47 Kirill POZDNYAKOV RUSVELO +1:39
48 Pierre GOUAULT AUBER 93 +1:53
49 Samuel DUMOULIN AG2R LA MONDIALE +2:29
50 Rudy BARBIER ROUBAIX LILLE METROPOLE +2:31
51 Maxime DANIEL AG2R LA MONDIALE +2:53
52 Johan LE BON FDJ +5:07
53 Ivan BALYKIN RUSVELO +5:34
54 Laurent EVRARD WALLONIE – BRUXELLES +5:34
55 Cédric PINEAU FDJ +5:34
56 Benoît SINNER EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE +5:38
57 Romain FEILLU BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT +7:23
58 Julien DUVAL EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE +7:23
59 Adrien LEGROS EQUIPE DE FRANCE +9:45
60 César BIHEL AUBER 93 +10:24
61 Jimmy ENGOULVENT TEAM EUROPCAR +10:24
62 Franck BONNAMOUR EQUIPE DE FRANCE +10:24
63 Valentin MADOUAS BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT +10:24
64 Romain BARROSO WANTY – GROUPE GOBERT +10:24
65 Clement MARY EQUIPE DE FRANCE +10:24
66 Yoann PAILLOT TEAM MARSEILLE 13 KTM +10:24
67 Igor BOEV RUSVELO +10:24
68 Andrei SOLOMENNIKOV RUSVELO +10:24
69 Julien MORICE TEAM EUROPCAR +10:24
70 Alexander RYBAKOV RUSVELO +10:24
71 Guillaume MARTIN EQUIPE DE FRANCE +10:24
72 Leo VINCENT ROUBAIX LILLE METROPOLE +10:28
73 Antoine DEMOITIE WALLONIE – BRUXELLES +10:28
74 Thomas ROSTOLLAN EQUIPE DE FRANCE +15:18
DNF Grégoire TARRIDE TEAM MARSEILLE 13 KTM
DNF Evaldas SISKEVICIUS TEAM MARSEILLE 13 KTM
DNF Alexander FOLIFOROV RUSVELO
DNF Jelle WALLAYS TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE
DNF Alexis BODIOT EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE
DNF Yann GUYOT EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE
DNF Sébastien DELFOSSE WALLONIE – BRUXELLES
DNF Gaëtan PONS WALLONIE – BRUXELLES
DNF Jan GHYSELINCK WANTY – GROUPE GOBERT
DNF Julien LOUBET TEAM MARSEILLE 13 KTM
DNF Thomas WERTZ WALLONIE – BRUXELLES
DNF Francis MOUREY FDJ
DNF Yoan VERARDDO TEAM MARSEILLE 13 KTM
DNF Benjamin GIRAUD TEAM MARSEILLE 13 KTM
DNF Hugo HOFSTETTER COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
DNF Ryane BOUHANNI COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
DNF Christophe LAPORTE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
DNF Anthony TURGIS COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
DNF Loïc CHETOUT COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
DNF Adrien PETIT COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
DNF Remi CAVAGNA EQUIPE DE FRANCE
DNF Marc FOURNIER FDJ
DNF Simone ANTONINI WANTY – GROUPE GOBERT
DNF Anthony GESLIN FDJ
DNF Arnaud COURTEILLE FDJ
DNF Quentin JAUREGUI AG2R LA MONDIALE
DNF Felix POUILLY ROUBAIX LILLE METROPOLE
DNF Romain PILLON ROUBAIX LILLE METROPOLE
DNF Vincent JEROME TEAM EUROPCAR
DNF Marinus Cornelis MINNAARD WANTY – GROUPE GOBERT
DNF Kevin CALLEBAUT WANTY – GROUPE GOBERT
DNF Tim DE TROYER WANTY – GROUPE GOBERT
DNF Francis DE GREEF WANTY – GROUPE GOBERT
DNF Kevin LEDANOIS BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT
DNS Eliot LIETAER TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE