Chociaż do światowego czempionatu jeszcze prawie dwa miesiące, selekcjoner reprezentacji Belgii już potwierdził wyjazd do Richmond trzech największych gwiazd.

Carlo Bomans oficjalny skład ma podać 7 września, ale już teraz zapewnił, że jeśli Tom Boonen (Etixx-Quickstep), Philippe Gilbert (BMC) oraz Greg van Avermaet (BMC) będą zdrowi, to mogą być pewni wyjazdu do Stanów Zjednoczonych.

Trasa w Richmond odpowiada umiejętnościom znakomitych specjalistów od wyścigów klasycznych. Tom Boonen i Greg van Avermaet wspaniale jeżdżą po brukach, natomiast Philippe Gilbert imponuje mocą na krótkich podjazdach. Na 16.1km okrążeniu znajdują się trzy podjazdy – brukowany Libby Hill, 23rd Street ze średnim nachyleniem 12% oraz mający 300m długości Governor Street niecały kilometr przed metą.

Selekcjoner ogłosi skład dość wcześnie, by ułatwić podróż zawodnikom, którzy wystartują w Grand Prix Quebecu i Montrealu. Poza tym sprawdzi formę pozostałych kandydatów do reprezentacji w próbie przedolimpijskiej w Rio, która odbędzie się 16 sierpnia. Tam w składzie znajdą się Serge Pauwels, Kevin Seeldrayers, Louis Vervaeke, Dieter Bouvry oraz Nathan van Hooydonck.

To typowo rozpoznawcza podróż. Ważna jest obecność Serge’a Pauwelsa. Jego charakterystyka idealnie pasuje do trasy, która ma wiele wspólnego z Mistrzostwami Świata 2013 we Florencji.

Mistrzostwa Świata w Richmond odbędą się w dniach 19-27 września. Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn tradycyjnie zamknie rywalizację.

fot. gvacdn.be