Fot. Etixx - Quick Step

Kolejne przetasowania w druzynie Etixx – Quick Step? Oprócz odejścia Michała Kwiatkowskiego być może drużynę opuści Rigoberto Uran, a w jego miejsce ma trafić młody Warren Barguil.

Szef belgijskiej grupy, Parick Lefevere, nie jest zadowolony z postawy Kolumbijczyka. Uran od początku wyścigu plasował się w pierwszej dziesiątce, ale już na pierwszym górskim etapie stracił blisko 6 minut do Chrisa Froome’a i mógł się pożegnać z dobrą lokatą w klasyfikacji końcowej wyścigu. Lefevere miał powiedzieć sporza.be, że dni Urana w belgijskim teamie są policzone ze względu na oczekiwania finansowe.

“Był przed rokiem drugi w Giro i jechał kilka dni w różowej koszulce. Musisz spojrzeć na wszystko z odpowiedniej perspektywy. Wiem ile płacę Uranowi. Contador i Nibali zarabiają pewnie trzy razy więcej od niego, a też nie błysnęli na Tourze w tym roku. Uran jest i zawsze będzie wysoko. Nie oczekiwałem nigdy od niego, że wygra Tour de France. Być może drugie miejsce w Giro to szczyt jego możliwości. Powiedziałem już kilka razy, że jest tylko czterech kolarzy, którzy mogą wygrać Tour de France.”

– powiedział Lefevere dla sporza.be

Wygląda więc na to, że jedyny zawodników w grupie Etixx – Quick Step mający szanse walczyć w klasyfikacji generalnej wielkich tourów jest ‘na wylocie’. Według plotek nowym celem Lefevera jest młody Francuz z grupy Giant – Alpecin, a mianowicie Warren Barguil.

“Czwórka najlepszych kolarzy jest zakontraktowanych i jest niemożliwe, aby ich przejąć. Wówczas zaczynasz się rozglądać poziom niżej. Pożyjemy, zobaczymy. Być może Barguil do nas dołączy, ale na to wciąż potrzeba czasu. Póki co Uran to najlepsze co mogę mieć.”

– podsumowuje swoje wybory kadrowe Lefevere.

Źródło: cyclingweekly.co.uk