Fot. Szymon Gruchalski

Poznaliśmy skład w jakim Reprezentacja Polski pojawi się na 72 Tour de Pologne, który rozpocznie się 2 sierpnia w Warszawie.

Tour de Pologne 2015 – tekstowa relacja na żywo na www.naszosie.pl

Trener selekcjoner Piotr Wadecki oraz dyrektorzy sportowi polskich grup zawodowych wybrali zawodników, którzy 2 sierpnia staną na starcie Tour de Pologne.

W biało-czerwonych koszulkach pojadą dwaj aktualni mistrzowie Polski – Tomasz Marczyński (Torku Sekerspor) oraz Marcin Białobłocki (One Pro Cycling). Dodatkowo, Piotr Wadecki zdecydował, że skład uzupełnią Paweł Bernas i Paweł Franczak (obaj ActiveJet Team).

Dyrektorzy sportowi z kolei desygnowali następujących zawodników:

ActiveJet Team – Kamil Gradek

Wibatech Fuji – Dariusz Batek

Domin Sport – Kamil Zieliński

Kolss BDC – Błażej Janiaczyk

Zawodnikami rezerwowymi będą: Jacek Morajko (Wibatech Fuji), Adam Stachowiak (Kolss BDC) i Mariusz Witecki (Domin Sport).

Dyrektorami sportowymi będą Andrzej Sypytkowski oraz Tomasz Owisian.

Rozmawialiśmy z Prezesem Polskiego Związku Kolarskiego Wacławem Skarulem, który tak uzasadnia wybór dyrektorów sportowych:

Zależało mi na tym, aby dyrektorzy prowadzący reprezentację Polski byli jak najbardziej neutralni. Andrzej Sypytkowski nie budzi żadnych wątpliwości, to utytułowany zawodnik posiadający ogromną wiedzę i doświadczenie. Przypomnę, że Andrzej prowadził drużynę CCC Polsat podczas Giro d’Italia w 2003 roku.

Z kolei Tomasz Owsian to współtwórca Akademii Michała Kwiatkowskiego – Copernicus, trener Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Toruniu z ogromnym doświadczeniem, który pracuje z młodzieżą. Jest świetnym organizatorem.

Andrzej Sypytkowski będzie odpowiadał za taktykę, natomiast sfera organizacyjna będzie po stronie Tomasza Owisiana. Liczę na to, że obaj będą się świetnie uzupełniali.

Foto: Lang Team / Szymon Gruchalski