Tony Martin after a crash on stage six of the 2015 Tour de France

Do tej pory z wyścigu Tour de France wycofało się dwudziestu jeden kolarzy, w tym dwóch jadących w żółtej koszulce lidera, czyli Fabian Cancellara (Trek) i Tony Martin (Etixx-QuickStep). Podczas jedenastego etapu do pechowców dołączyli m.in. Dominik Nerz (Bora) i Rui Costa (Lampre-Merida). 

Pireneje okazały się dla byłego mistrza świata nie do przejścia. Po kraksie, w której uczestniczył w zeszłym tygodniu, Costa odczuwał ból w nodze i w plecach, przez co nie mógł efektywnie pedałować. Potrzebował zatem kilku dni, aby dojść do siebie, ale w tym czasie jego forma, która już podczas “Delfinatu” wydawała się wysoka, gdzieś uleciała.

– Dużo pracowałem, aby na Tour de France być w dobrej formie, dokonałem wielu poświęceń, a teraz jestem na liście tych, którzy się wycofali. To frustrujące – powiedział zawiedziony Costa.

Problemy żołądkowe z kolei, zmusiły do wycofania Dominika Nerza, który był najwyżej sklasyfikowanym kolarzem w zespole Bora-Argon 18. Niemiec zajmował 21. miejsce w “generalce”.

– Z powodu problemów z żołądkiem w nocy prawie nie spałem. Byłem zdewastowany i nie miałem prawie w ogóle energii. To, że musiałem się wycofać bardzo boli, to najgorsza rzecz, jaka może się przydarzyć kolarzowi. Szkoda mi też drużyny, która pokładała we mnie nadzieje i mnie wspierała – mówił Nerz.

Oto pełna lista kolarzy, którzy nie jadą już w Tour de France 2015 (stan przed rozpoczęciem 12. etapu):

William Bonnet (FDJ), Tom Dumoulin (Giant-Alpecin), Dmitry Kozontchuk (Katusha), Simon Gerrans (Orica), Daryl Impey (Orica), Fabian Cancellara (Trek), Andreas Schillinger (Bora), Jack Bauer (Cannondale-Garmin), Nacer Bouhanni (Cofidis), Michael Albasini (Orica), Gregory Henderson (Lotto-Soudal), Tony Martin (Etixx-QuickStep), Luca Paolini (Katusha), Lars Boom (Astana), Ivan Basso (Tinkoff-Saxo), Rein Taaramae (Astana), Ben Gastauer (AG2R), Johan Van Summeren (AG2R), Daniele Bennati (Tinkoff-Saxo), Rui Costa (Lampre-Merida), Dominik Nerz (Bora).