Włoski sprinter okazał się najszybszy w kryterium po mieście Tianshui. Koszulkę lidera przejął Radoslav Rogina (Adria Mobil).

Po dniu przerwy kolarze ścigający się w Chinach mieli do przejechania etap ze startem i metą w Tianshui. Runda miała długość 12.3km. Do pokonania było osiem okrążeń, co dawało w sumie 98.4km.

qinghaistage10

Na drugim, czwartym oraz szóstym okrążeniu przyznawane były punkty do klasyfikacji sprinterskiej. Przy pierwszej okazji trzecie miejsce na premii zajął Radoslav Rogina (Adria Mobil). Chorwat dzięki temu wynikowi zdobył bonifikatę sekundową i w klasyfikacji generalnej wyprzedził dotychczasowego lidera Hosseina Alizadeha (RTS-Santic Racing Team) o dwie sekundy.

W najważniejszym sprincie najszybszy był już Mattia Gavazzi (Amore Vita – Selle SMP), który pokonał Borisa Shpilevskiego (RTS-Santic Racing Team) oraz Marko Kumpa (Adria Mobil). Średnia prędkość zwycięzcy wyniosła 50.769km/h!