Mark Cavendish (Etixx – Quick Step) wygrał siódmy etap Tour de France! Dla Brytyjczyka to pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji imprezy i dwudzieste szóste w historii startów w wielkiej pętli. Liderem wyścigu został Chris Froome (Sky Team).

Start znajdował się dziś w Livarot, a meta w Fougeres po 190 kilometrach. Dla zawodników był to najspokojniejszy (do tej pory) etap w tym wyścigu. Dla sprinterów, była to prawdopodobnie ostatnia szansa na walkę o etapowy triumf w pierwszej części wyścigu. Następna okazja, może nadarzyć się dopiero w Paryżu.

tdf 7 etap

 

Do ucieczki dnia zabrał się lider klasyfikacji górskiej – Daniel Teklehaimanot (MTN-Qhubeka. Erytrejczyk wygrał jedyną dziś premię górską. Oprócz niego uciekali także: Kristjian Durasek (Lampre-Merida), Luis Angel Maté (Cofidis), Anthony Delaplace, Brice Feillu (Bretagne-Séché Environnement).

Harcownicy uzyskali kilka minut przewagi, ale zgodnie ze scenariuszem klasycznego etapu sprinterskiego – peleton dopadł ich na nieco ponad 10 kilometrów przed kreską.

Ostatnie kilometry to mocne tempo dyktowane przez Giant-Alpecin, ale walkę o najlepszą pozycję na ostatnim kilometrze wygrała Katusha. Wydawało się, że Alexander Kristoff z łatwością wygra dzisiejszy etap, ale z jego koła wyskoczyli inni sprinterzy. Najszybszy był Mark Cavendish, który dzięki temu zapewnił grupie Etixx – Quick Step trzecie zwycięstwo etapowe z rzędu.

Drugi był Andre Greipel (Lotto-Soudal), a trzeci Peter Sagan (Tinkoff-Saxo).

Liderem imprezy pod nieobecność Tony Martina (Etixx – Quick Step), został Chris Froome (Sky Team).

Wyniki:

1.    CAVENDISH Mark    ETIXX-QUICK STEP 04h 27′ 25”
2.    GREIPEL André    LOTTO-SOUDAL    + 00′ 00”
3.    SAGAN Peter    TINKOFF-SAXO    + 00′ 00”
4.    DEGENKOLB John    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 00”
5.    KRISTOFF Alexander    TEAM KATUSHA    + 00′ 00”
6.    DEMARE Arnaud    FDJ    + 00′ 00”
7.    FARRAR Tyler    MTN-QHUBEKA    + 00′ 00”
8.    JANSE VAN RENSBURG Reinardt    MTN-QHUBEKA    + 00′ 00”
9.    CIMOLAI Davide    LAMPRE – MERIDA    + 00′ 00”
10.    BENNETT Sam    BORA-ARGON 18    + 00′ 00”
11.    NAVARDAUSKAS Ramunas    TEAM CANNONDALE-GARMIN    + 00′ 00”
12.    COQUARD Bryan    TEAM EUROPCAR    + 00′ 00”
13.    VACHON Florian    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    + 00′ 00”
14.    GUARNIERI Jacopo    TEAM KATUSHA    + 00′ 00”
15.    SOUPE GEOFFREY    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 00”
16.    GRIVKO Andriy    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 00”
17.    BARGUIL WARREN    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 00”
18.    LAPORTE Christophe    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 00”
19.    FONSECA Armindo    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    + 00′ 00”
20.    THOMAS Geraint    TEAM SKY    + 00′ 00”
21.    GALLOPIN Tony    LOTTO-SOUDAL    + 00′ 00”
22.    OSS Daniel    BMC RACING TEAM    + 00′ 00”
23.    NIBALI Vincenzo    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 00”
24.    FROOME Christopher    TEAM SKY    + 00′ 00”
25.    VAN AVERMAET Greg    BMC RACING TEAM    + 00′ 00”
26. BAKELANTS Jan    AG2R LA MONDIALE    + 00′ 00”
27. GESINK Robert    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 00”
28. SANCHEZ Samuel    BMC RACING TEAM    + 00′ 00”
29. PAUWELS Serge    MTN-QHUBEKA    + 00′ 00”
30. PÉRAUD Jean-Christophe    AG2R LA MONDIALE    + 00′ 00”
31. URAN URAN Rigoberto    ETIXX-QUICK STEP    + 00′ 00”
32. GAUTIER Cyril    TEAM EUROPCAR    + 00′ 00”
33. PERICHON Pierre-Luc    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    + 00′ 00”
34. CASTROVIEJO NICOLAS Jonathan    MOVISTAR TEAM    + 00′ 00”
35. STYBAR Zdenek    ETIXX-QUICK STEP    + 00′ 00”
36. VAN GARDEREN Tejay    BMC RACING TEAM    + 00′ 00”
37. KOREN Kristijan    TEAM CANNONDALE-GARMIN    + 00′ 00”
38. GENE Yohann    TEAM EUROPCAR    + 00′ 00”
39. SIMON Julien    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 00”
40. BARDET Romain    AG2R LA MONDIALE    + 00′ 00”
41. BOASSON HAGEN Edvald    MTN-QHUBEKA    + 00′ 00”
42. MARTENS Paul    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 00”
43. VALVERDE BELMONTE Alejandro    MOVISTAR TEAM    + 00′ 00”
44. ELMIGER Martin    IAM CYCLING    + 00′ 00”
45. DEBUSSCHERE Jens    LOTTO-SOUDAL    + 00′ 00”
46. QUINTANA ROJAS Nairo Alexander    MOVISTAR TEAM    + 00′ 00”
47. KREUZIGER Roman    TINKOFF-SAXO    + 00′ 00”
48. IZAGIRRE INSAUSTI Gorka    MOVISTAR TEAM    + 00′ 00”
49. PANTANO GOMEZ Jarlinson    IAM CYCLING    + 00′ 00”
50. IRIZAR ARRANBURU Markel    TREK FACTORY RACING    + 00′ 00”
51. ANDERSEN Michael Valgren    TINKOFF-SAXO    + 00′ 00”
52. BENNATI Daniele    TINKOFF-SAXO    + 00′ 00”
53. RAST Gregory    TREK FACTORY RACING    + 00′ 00”
54. CHEREL Mikael    AG2R LA MONDIALE    + 00′ 00”
55. RODRIGUEZ OLIVER Joachim    TEAM KATUSHA    + 00′ 00”
56. TRENTIN Matteo    ETIXX-QUICK STEP    + 00′ 00”
57. COSTA Rui Alberto    LAMPRE – MERIDA    + 00′ 00”
58. CHAVANEL Sylvain    IAM CYCLING    + 00′ 00”
59. OLIVEIRA Nelson    LAMPRE – MERIDA    + 00′ 00”
60. CONTADOR Alberto    TINKOFF-SAXO    + 00′ 00”
61. FUGLSANG Jakob    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 00”
62. TALANSKY Andrew    TEAM CANNONDALE-GARMIN    + 00′ 00”
63. FRANK Mathias    IAM CYCLING    + 00′ 00”
64. VAN SUMMEREN Johan    AG2R LA MONDIALE    + 00′ 00”
65. VOSS Paul    BORA-ARGON 18    + 00′ 00”
66. HOLLENSTEIN Reto    IAM CYCLING    + 00′ 00”
67. PINOT Thibaut    FDJ    + 00′ 00”
68. CARUSO Gianpaolo    TEAM KATUSHA    + 00′ 00”
69. TANKINK Bram    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 00”
70. VUILLERMOZ Alexis    AG2R LA MONDIALE    + 00′ 00”
71. LOSADA ALGUACIL Alberto    TEAM KATUSHA    + 00′ 00”
72. GERARD Arnaud    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    + 00′ 00”
73. MOLLEMA Bauke    TREK FACTORY RACING    + 00′ 00”
74. JUNGELS Bob    TREK FACTORY RACING    + 00′ 00”
75. NERZ Dominik    BORA-ARGON 18    + 00′ 00”
76. RENSHAW Mark    ETIXX-QUICK STEP    + 00′ 00”
77. ZUBELDIA AGIRRE Haimar    TREK FACTORY RACING    + 00′ 00”
78. VAUGRENARD Benoît    FDJ    + 00′ 00”
79. ROLLAND Pierre    TEAM EUROPCAR    + 00′ 00”
80. CURVERS Roy    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 00”
81. ROY Jérémy    FDJ    + 00′ 00”
82. MACHADO Tiago    TEAM KATUSHA    + 00′ 00”
83. GENIEZ Alexandre    FDJ    + 00′ 00”
84. BRÄNDLE Matthias    IAM CYCLING    + 00′ 00”
85. SENECHAL Florian    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 00”
86.POZZATO Filippo    LAMPRE – MERIDA    + 00′ 00”
87. VAN EMDEN Jos    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 00”
88. JANSE VAN RENSBURG Jacques    MTN-QHUBEKA    + 00′ 00”
89. VANMARCKE Sep    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 00”
90. DE KORT Koen    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 00”
91. BAK Lars    LOTTO-SOUDAL    + 00′ 00”
92. HALLER Marco    TEAM KATUSHA    + 00′ 00”
93. GASTAUER Ben    AG2R LA MONDIALE    + 00′ 00”
94. SINKELDAM Ramon    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 00”
95. SEPULVEDA Eduardo    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    + 00′ 00”
96.    FRATULIK ANGÉLO    TEAM EUROPCAR    + 00′ 00”
97.    FRALADAGNOUS Matthieu    FDJ    + 00′ 24”
98. MORABITO Steve    FDJ    + 00′ 25”
99. KANGERT Tanel    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 25”
100. COPPEL Jérôme    IAM CYCLING    + 00′ 25”
101. VALLS FERRI Rafael    LAMPRE – MERIDA    + 00′ 25”
102. NAULLEAU BRYAN    TEAM EUROPCAR    + 00′ 25”
103. CLEMENT Stef    IAM CYCLING    + 00′ 25”
104. ANACONA GOMEZ Winner Andrew    MOVISTAR TEAM    + 00′ 25”
105. BONO Matteo    LAMPRE – MERIDA    + 00′ 25”
106. WYSS Danilo    BMC RACING TEAM    + 00′ 25”
107. TAARAMÄE Rein    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 25”
108. PREIDLER Georg    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 25”
109. PIMANTA COSTA MENDES José Joao    BORA-ARGON 18    + 00′ 25”
110. BRUN Fréderic    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    + 00′ 25”
111. BARTA Jan    BORA-ARGON 18    + 00′ 25”
112. KRUIJSWIJK Steven    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 25”
113. SCHÄR Michael    BMC RACING TEAM    + 00′ 25”
114. SICARD Romain    TEAM EUROPCAR    + 00′ 25”
115. FEDRIGO Pierrick    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    + 00′ 25”
116. WYSS Marcel    IAM CYCLING    + 00′ 25”
117. PLAZA MOLINA Ruben    LAMPRE – MERIDA    + 00′ 25”
118. CARUSO Damiano    BMC RACING TEAM    + 00′ 25”
119. MALORI Adriano    MOVISTAR TEAM    + 00′ 25”
120. STANNARD Ian    TEAM SKY    + 00′ 25”
121. MARTIN Daniel    TEAM CANNONDALE-GARMIN    + 00′ 25”
122. YATES Adam    ORICA GREENEDGE    + 00′ 25”
123. HUZARSKI Bartosz    BORA-ARGON 18    + 00′ 25”
124. GESCHKE Simon    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 25”
125. KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi    MTN-QHUBEKA    + 00′ 25”
126. DEVOLDER Stijn    TREK FACTORY RACING    + 00′ 25”
127. LANGEVELD Sebastian    TEAM CANNONDALE-GARMIN    + 00′ 25”
128. DURASEK Kristijan    LAMPRE – MERIDA    + 00′ 25”
129. BOOM Lars    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 35”
130. DEMPSTER Zakkari    BORA-ARGON 18    + 00′ 35”
131. PAOLINI Luca    TEAM KATUSHA    + 00′ 35”
132. DE GENDT Thomas    LOTTO-SOUDAL    + 00′ 41”
133. SIEBERG Marcel    LOTTO-SOUDAL    + 00′ 43”
134. CHAVANEL Sébastien    FDJ    + 00′ 51”
135. FEILLU Brice    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    + 00′ 55”
136. BUCHMANN Emanuel    BORA-ARGON 18    + 00′ 55”
137. MATE MARDONES Luis Angel    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 55”
138. EDET Nicolas    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 55”
139. WESTRA Lieuwe    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 55”
140. GAUDIN Damien    AG2R LA MONDIALE    + 00′ 55”
141. HANSEN Adam    LOTTO-SOUDAL    + 00′ 55”
142. VANBILSEN KENNETH    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 55”
143. VERMOTE Julien    ETIXX-QUICK STEP    + 00′ 55”
144.    KWIATKOWSKI Michal    ETIXX-QUICK STEP    + 00′ 55”
145.    ARREDONDO MORENO Julian    TREK FACTORY RACING    + 00′ 55”
146.    DIDIER Laurent    TREK FACTORY RACING    + 00′ 55”
147.    LEEZER Thomas    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 55”
148.    SERPA SANTANDER José    LAMPRE – MERIDA    + 00′ 55”
149.    TEKLEHAIMANOT Daniel    MTN-QHUBEKA    + 00′ 55”
150.    HERRADA LOPEZ José    MOVISTAR TEAM    + 00′ 55”
151.    DELAPLACE Anthony    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    + 00′ 55”
152.    VAN BAARLE Dylan    TEAM CANNONDALE-GARMIN    + 00′ 55”
153.    BASSO Ivan    TINKOFF-SAXO    + 00′ 55”
154.    PORTE Richie    TEAM SKY    + 00′ 55”
155.    NAVARRO GARCIA Daniel    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 55”
156.    CUMMINGS Stephen    MTN-QHUBEKA    + 00′ 55”
157.    DURBRIDGE Luke    ORICA GREENEDGE    + 00′ 55”
158.    GRUZDEV Dmitriy    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 55”
159.    TOSATTO Matteo    TINKOFF-SAXO    + 00′ 55”
160.    SCARPONI Michele    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 55”
161.    ERVITI OLLO Imanol    MOVISTAR TEAM    + 00′ 55”
162.    TEN DAM Laurens    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 55”
163.    QUEMENEUR Perrig    TEAM EUROPCAR    + 00′ 55”
164.    VOECKLER Thomas    TEAM EUROPCAR    + 00′ 55”
165.    ROGERS Michael    TINKOFF-SAXO    + 00′ 55”
166.    RIBLON Christophe    AG2R LA MONDIALE    + 00′ 55”
167.    TUFT Svein    ORICA GREENEDGE    + 00′ 55”
168.    KELDERMAN Wilco    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 55”
169.    GOLAS Michal    ETIXX-QUICK STEP    + 00′ 55”
170.    HESJEDAL Ryder    TEAM CANNONDALE-GARMIN    + 00′ 55”
171.    ROCHE Nicolas    TEAM SKY    + 00′ 55”
172.    DOWSETT Alex    MOVISTAR TEAM    + 00′ 55”
173.    POELS Wouter    TEAM SKY    + 00′ 55”
174.    WELLENS Tim    LOTTO-SOUDAL    + 00′ 55”
175.    WEENING Pieter    ORICA GREENEDGE    + 00′ 55”
176.    MATTHEWS Michael    ORICA GREENEDGE    + 00′ 55”
177.    YATES Simon    ORICA GREENEDGE    + 01′ 26”
178.    MEINTJES Louis    MTN-QHUBEKA    + 01′ 28”
179.    QUINZIATO Manuel    BMC RACING TEAM    + 01′ 28”
180.    KENNAUGH Peter    TEAM SKY    + 01′ 30”
181.    ROWE Luke    TEAM SKY    + 01′ 30”
182.    KONIG Leopold    TEAM SKY    + 01′ 33”
183.    DENNIS Rohan    BMC RACING TEAM    + 01′ 33”
184.    TIMMER Albert    TEAM GIANT-ALPECIN    + 01′ 38”
185.    MAJKA Rafal    TINKOFF-SAXO    + 01′ 45”
186.    HAAS Nathan    TEAM CANNONDALE-GARMIN    + 06′ 12”

Klasyfikacja generalna:
1.    FROOME Christopher    TEAM SKY    26h 40′ 51”
2.    SAGAN Peter    TINKOFF-SAXO    + 00′ 11”
3.    VAN GARDEREN Tejay    BMC RACING TEAM    + 00′ 13”
4.    GALLOPIN Tony    LOTTO-SOUDAL    + 00′ 26”
5.    VAN AVERMAET Greg    BMC RACING TEAM    + 00′ 28”
6.    URAN URAN Rigoberto    ETIXX-QUICK STEP    + 00′ 34”
7.    CONTADOR Alberto    TINKOFF-SAXO    + 00′ 36”
8.    STYBAR Zdenek    ETIXX-QUICK STEP    + 00′ 52”
9.    THOMAS Geraint    TEAM SKY    + 01′ 03”
10.    BARGUIL WARREN    TEAM GIANT-ALPECIN    + 01′ 07”
11.    MOLLEMA Bauke    TREK FACTORY RACING    + 01′ 32”
12.    NIBALI Vincenzo    ASTANA PRO TEAM    + 01′ 38”
13.    GESINK Robert    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 01′ 39”
14.    KREUZIGER Roman    TINKOFF-SAXO    + 01′ 51”
15.    VALVERDE BELMONTE Alejandro    MOVISTAR TEAM    + 01′ 51”
16.    QUINTANA ROJAS Nairo Alexander    MOVISTAR TEAM    + 01′ 56”
17.    RODRIGUEZ OLIVER Joachim    TEAM KATUSHA    + 02′ 00”
18.    PÉRAUD Jean-Christophe    AG2R LA MONDIALE    + 02′ 07”
19.    TALANSKY Andrew    TEAM CANNONDALE-GARMIN    + 02′ 39”
20.    BARDET Romain    AG2R LA MONDIALE    + 02′ 54”
21.    BAKELANTS Jan    AG2R LA MONDIALE    + 03′ 24”
22.    FUGLSANG Jakob    ASTANA PRO TEAM    + 03′ 49”
23.    FRANK Mathias    IAM CYCLING    + 03′ 55”
24.    COSTA Rui Alberto    LAMPRE – MERIDA    + 03′ 58”
25.    KOREN Kristijan    TEAM CANNONDALE-GARMIN    + 04′ 28”
26.    NERZ Dominik    BORA-ARGON 18    + 04′ 34”
27.    VUILLERMOZ Alexis    AG2R LA MONDIALE    + 05′ 46”
28.    IZAGIRRE INSAUSTI Gorka    MOVISTAR TEAM    + 06′ 03”
29.    PINOT Thibaut    FDJ    + 06′ 18”
30.    SANCHEZ Samuel    BMC RACING TEAM    + 06′ 18”
31.    BOASSON HAGEN Edvald    MTN-QHUBEKA    + 07′ 27”
32.    CHAVANEL Sylvain    IAM CYCLING    + 07′ 52”
33.    LOSADA ALGUACIL Alberto    TEAM KATUSHA    + 07′ 56”
34.    MARTIN Daniel    TEAM CANNONDALE-GARMIN    + 08′ 04”
35.    BAK Lars    LOTTO-SOUDAL    + 09′ 41”
36.    ROGERS Michael    TINKOFF-SAXO    + 09′ 42”
37.    GVOSS Paul    BORA-ARGON 18    + 09′ 53”
38.    ROLLAND Pierre    TEAM EUROPCAR    + 10′ 02”
39.    SEPULVEDA Eduardo    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    + 10′ 05”
40.    PANTANO GOMEZ Jarlinson    IAM CYCLING    + 10′ 12”
41.    NDE KORT Koen    TEAM GIANT-ALPECIN    + 10′ 47”
42.    TANKINK Bram    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 10′ 57”
43.    KWIATKOWSKI Michal    ETIXX-QUICK STEP    + 11′ 36”
44.    CAVENDISH Mark    ETIXX-QUICK STEP    + 11′ 37”
45.    SCHÄR Michael    BMC RACING TEAM    + 11′ 48”
46.    GOLAS Michal    ETIXX-QUICK STEP    + 11′ 51”
47.    OSS Daniel    BMC RACING TEAM    + 12′ 36”
48.    YATES Adam    ORICA GREENEDGE    + 12′ 48”
49.    DEGENKOLB John    TEAM GIANT-ALPECIN    + 12′ 51”
50.    MORABITO Steve    FDJ    + 12′ 54”
51.    SIEBERG Marcel    LOTTO-SOUDAL    + 13′ 13”
52.    CHEREL Mikael    AG2R LA MONDIALE    + 13′ 15”
53.    LAPORTE Christophe    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 13′ 18”
54.    GRIVKO Andriy    ASTANA PRO TEAM    + 13′ 25”
55.    YATES Simon    ORICA GREENEDGE    + 13′ 32”
56.    SICARD Romain    TEAM EUROPCAR    + 13′ 42”
57.    VERMOTE Julien    ETIXX-QUICK STEP    + 13′ 47”
58.    JANSE VAN RENSBURG Reinardt    MTN-QHUBEKA    + 14′ 08”
59.    GREIPEL André    LOTTO-SOUDAL    + 14′ 15”
60.    TAARAMÄE Rein    ASTANA PRO TEAM    + 14′ 17”
61.    NAVARDAUSKAS Ramunas    TEAM CANNONDALE-GARMIN    + 14′ 46”
62.    GESCHKE Simon    TEAM GIANT-ALPECIN    + 14′ 48”
63.    GAUTIER Cyril    TEAM EUROPCAR    + 15′ 10”
64.    WYSS Danilo    BMC RACING TEAM    + 15′ 58”
65.    RAST Gregory    TREK FACTORY RACING    + 16′ 00”
66.    SOUPE GEOFFREY    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 16′ 12”
67.    DEMARE Arnaud    FDJ    + 16′ 36”
68.    COQUARD Bryan    TEAM EUROPCAR    + 17′ 01”
69.    SENECHAL Florian    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 17′ 09”
70.    SINKELDAM Ramon    TEAM GIANT-ALPECIN    + 17′ 19”
71.    DEMPSTER Zakkari    BORA-ARGON 18    + 17′ 20”
72.    CURVERS Roy    TEAM GIANT-ALPECIN    + 17′ 24”
73.    ROCHE Nicolas    TEAM SKY    + 17′ 37”
74.    CASTROVIEJO NICOLAS Jonathan    MOVISTAR TEAM    + 17′ 51”
75.    LADAGNOUS Matthieu    FDJ    + 18′ 05”
76.    RENSHAW Mark    ETIXX-QUICK STEP    + 18′ 11”
77.    QUINZIATO Manuel    BMC RACING TEAM    + 18′ 33”
78.    DENNIS Rohan    BMC RACING TEAM    + 18′ 42”
79.    VAN EMDEN Jos    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 18′ 49”
80. BENNATI Daniele    TINKOFF-SAXO    + 19′ 11”
81.    VANMARCKE Sep    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 19′ 27”
82.    KRISTOFF Alexander    TEAM KATUSHA    + 19′ 50”
83.    MALORI Adriano    MOVISTAR TEAM    + 19′ 52”
84.    STANNARD Ian    TEAM SKY    + 20′ 02”
85.    JANSE VAN RENSBURG Jacques    MTN-QHUBEKA    + 20′ 30”
86.    VAUGRENARD Benoît    FDJ    + 20′ 39”
87.    FARRAR Tyler    MTN-QHUBEKA    + 20′ 56”
88.    ANDERSEN Michael Valgren    TINKOFF-SAXO    + 21′ 20”
89.    LEEZER Thomas    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 21′ 21”
90.    FONSECA Armindo    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    + 22′ 13”
91.    MACHADO Tiago    TEAM KATUSHA    + 22′ 24”
92.    SIMON Julien    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 22′ 34”
93.    GENE Yohann    TEAM EUROPCAR    + 23′ 01”
94.    TRENTIN Matteo    ETIXX-QUICK STEP    + 23′ 04”
95.    PAUWELS Serge    MTN-QHUBEKA    + 23′ 38”
96.    GAUDIN Damien    AG2R LA MONDIALE    + 23′ 53”
97.    BARTA Jan    BORA-ARGON 18    + 24′ 16”
98.    OLIVEIRA Nelson    LAMPRE – MERIDA    + 24′ 20”
99.    VACHON Florian    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    + 24′ 24”
100.    PREIDLER Georg    TEAM GIANT-ALPECIN    + 24′ 47”
101.    TULIK ANGÉLO    TEAM EUROPCAR    + 25′ 11”
102.    HUZARSKI Bartosz    BORA-ARGON 18    + 25′ 52”
103.    KANGERT Tanel    ASTANA PRO TEAM    + 25′ 58”
104.    GUARNIERI Jacopo    TEAM KATUSHA    + 26′ 07”
105.    IRIZAR ARRANBURU Markel    TREK FACTORY RACING    + 26′ 23”
106.    ZUBELDIA AGIRRE Haimar    TREK FACTORY RACING    + 26′ 25”
107.    WESTRA Lieuwe    ASTANA PRO TEAM    + 26′ 25”
108.    MARTENS Paul    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 26′ 29”
109.    DELAPLACE Anthony    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    + 26′ 31”
110.    ROY Jérémy    FDJ    + 26′ 32”
111.    ROWE Luke    TEAM SKY    + 26′ 56”
112.    SCARPONI Michele    ASTANA PRO TEAM    + 27′ 19”
113.    HOLLENSTEIN Reto    IAM CYCLING    + 27′ 20”
114.    POZZATO Filippo    LAMPRE – MERIDA    + 27′ 36”
115.    BRÄNDLE Matthias    IAM CYCLING    + 27′ 41”
116.    GASTAUER Ben    AG2R LA MONDIALE    + 28′ 07”
117.    HAAS Nathan    TEAM CANNONDALE-GARMIN    + 28′ 14”
118.    KELDERMAN Wilco    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 28′ 23”
119.    KRUIJSWIJK Steven    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 28′ 29”
120.    HESJEDAL Ryder    TEAM CANNONDALE-GARMIN    + 29′ 28”
121.    WELLENS Tim    LOTTO-SOUDAL    + 29′ 31”
122.    SERPA SANTANDER José    LAMPRE – MERIDA    + 29′ 33”
123.    NAVARRO GARCIA Daniel    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 30′ 24”
124.    TEKLEHAIMANOT Daniel    MTN-QHUBEKA    + 30′ 41”
125.    RIBLON Christophe    AG2R LA MONDIALE    + 30′ 49”
126.    GERARD Arnaud    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    + 30′ 52”
127.    CARUSO Damiano    BMC RACING TEAM    + 30′ 57”
128.    WYSS Marcel    IAM CYCLING    + 31′ 06”
129.    MATE MARDONES Luis Angel    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 31′ 16”
130.    FEDRIGO Pierrick    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    + 32′ 11”
131.    CHAVANEL Sébastien    FDJ    + 32′ 11”
132.    MAJKA Rafal    TINKOFF-SAXO    + 32′ 46”
133.    CLEMENT Stef    IAM CYCLING    + 32′ 52”
134.    DURASEK Kristijan    LAMPRE – MERIDA    + 33′ 00”
135.    ELMIGER Martin    IAM CYCLING    + 33′ 57”
136.    CIMOLAI Davide    LAMPRE – MERIDA    + 34′ 29”
137.    DURBRIDGE Luke    ORICA GREENEDGE    + 34′ 39”
138.    VANBILSEN KENNETH    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 34′ 45”
139.    QUEMENEUR Perrig    TEAM EUROPCAR    + 34′ 52”
140. KONIG Leopold    TEAM SKY    + 35′ 01”
141.    POELS Wouter    TEAM SKY    + 35′ 21”
142.    PERICHON Pierre-Luc    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    + 35′ 28”
143.    ERVITI OLLO Imanol    MOVISTAR TEAM    + 36′ 51”
144.    LANGEVELD Sebastian    TEAM CANNONDALE-GARMIN    + 37′ 01”
145.    DEBUSSCHERE Jens    LOTTO-SOUDAL    + 37′ 06”
146.    TIMMER Albert    TEAM GIANT-ALPECIN    + 37′ 17”
147.    GENIEZ Alexandre    FDJ    + 37′ 29”
148.    VAN BAARLE Dylan    TEAM CANNONDALE-GARMIN    + 37′ 39”
149.    FEILLU Brice    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    + 37′ 50”
150.    GRUZDEV Dmitriy    ASTANA PRO TEAM    + 38′ 09”
151.    ARREDONDO MORENO Julian    TREK FACTORY RACING    + 38′ 29”
152.    KENNAUGH Peter    TEAM SKY    + 38′ 29”
153.    CARUSO Gianpaolo    TEAM KATUSHA    + 38′ 54”
154.    TOSATTO Matteo    TINKOFF-SAXO    + 39′ 24”
155.    BOOM Lars    ASTANA PRO TEAM    + 40′ 20”
156.    DIDIER Laurent    TREK FACTORY RACING    + 40′ 27”
157.    JUNGELS Bob    TREK FACTORY RACING    + 40′ 32”
158.    COPPEL Jérôme    IAM CYCLING    + 40′ 56”
159.    PORTE Richie    TEAM SKY    + 41′ 06”
160.    KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi    MTN-QHUBEKA    + 41′ 29”
161.    HERRADA LOPEZ José    MOVISTAR TEAM    + 42′ 08”
162.    BUCHMANN Emanuel    BORA-ARGON 18    + 42′ 35”
163.    MEINTJES Louis    MTN-QHUBEKA    + 43′ 33”
164.    BONO Matteo    LAMPRE – MERIDA    + 43′ 43”
165.    CUMMINGS Stephen    MTN-QHUBEKA    + 43′ 54”
166. BASSO Ivan    TINKOFF-SAXO    + 44′ 54”
167.    DEVOLDER Stijn    TREK FACTORY RACING    + 45′ 52”
168.    PAOLINI Luca    TEAM KATUSHA    + 46′ 41”
169.    PLAZA MOLINA Ruben    LAMPRE – MERIDA    + 46′ 46”
170.    HALLER Marco    TEAM KATUSHA    + 46′ 55”
171.    VALLS FERRI Rafael    LAMPRE – MERIDA    + 46′ 58”
172.    WEENING Pieter    ORICA GREENEDGE    + 47′ 08”
173.    ANACONA GOMEZ Winner Andrew    MOVISTAR TEAM    + 47′ 37”
174.    NAULLEAU BRYAN    TEAM EUROPCAR    + 48′ 18”
175.    BENNETT Sam    BORA-ARGON 18    + 48′ 40”
176.    PIMANTA COSTA MENDES José Joao    BORA-ARGON 18    + 49′ 53”
177.    VOECKLER Thomas    TEAM EUROPCAR    + 51′ 18”
178.    TUFT Svein    ORICA GREENEDGE    + 51′ 32”
179.    BRUN Fréderic    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    + 51′ 39”
180.    VAN SUMMEREN Johan    AG2R LA MONDIALE    + 51′ 55”
181.    DE GENDT Thomas    LOTTO-SOUDAL    + 53′ 00”
182.    TEN DAM Laurens    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 54′ 31”
183.    EDET Nicolas    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 57′ 44”
184.    HANSEN Adam    LOTTO-SOUDAL    + 58′ 07”
185.    DOWSETT Alex    MOVISTAR TEAM    + 58′ 15”
186.    MATTHEWS Michael    ORICA GREENEDGE    + 01h 02′ 14′