Tony Martin po samotnej szarży wygrał czwarty etap Tour de France! “Panzerwagen” przetrwał mordercze bruki i zaatakował w końcówce zaskakując tym samym pozostałych zawodników!

Podczas czwartego dnia rywalizacji kolarze jadący w Wielkiej Pętli w końcu dotarli do Francji. Start nastąpił jeszcze w belgijskim Seraing, by po ponad 220 kilometrach zafiniszować w departamencie Nord w Cambrai. Po drodze zawodnicy musieli zmierzyć się z trzynastoma kilometrami kostki brukowej podzielonej na 7 sektorów.tdf 4 etapBiorąc pod uwagę trudności z jakimi kolarze musieli się zmierzyć na trasie dzisiejszego etapu czterech zawodników szukało swojej szansy w ucieczce. Byli to: Lieuwe Westra (Astana), Thomas de Gendt (Lotto Soudal), Pierrig Quemeneur (Europcar) oraz Frederic Brun (Bretagne). Kwartet szybko wyrobił sobie 9 minut przewagi, ale czujnie jadący peleton zaczął niwelować stratę jeszcze przed jedyną górska premią w Namur.

Kilka kilometrów przed pierwszym sektorem bruku strata peletonu zmalała do niecałych 2 minut. Czołowa czwórka przez kocie łby przejechała bez problemów,a w peletonie defekty zanotowało wielu zawodników wśród których byli m. in. Nairo Quintana (Movistar) oraz Alberto Contador (Tinkoff – Saxo). O ile przed odcinkiem bruku wydawało się, że los ucieczki jest przesądzony, tak po bruku przewaga znów zaczęła rosnąć i oscylowała w okolicach 3 minut.

Taki stan utrzymywał się przez dłuższy czas. Strata zmalała, gdy peleton przyspieszył przed lotnym finiszem w Havay, gdzie sprinterzy ścigali się po piąte miejsce. Z peletonu pierwszy zafiniszował Mark Cavendish, a z ucieczki po 20 punktów sięgnął de Gendt.

Im bliżej było kolejnych sektorów bruku tym bardziej rosło w peletonie tempo i nerwowość. O czołowe pozycje w peletonie walczyły grupy Tinkoff – Saxo, Team Sky i Movistar co doprowadziło do podziału głównej grupy na małe części. Ucieczka także traciła ze swojej przewagi i na 50 kilometrów przed metą mieli tylko minutę zapasu.

Na kolejny bruk “full gas” wjechał Michał Kwiatkowski i momentalnie peleton zaczął się rwać i rozciągać. Zbliżając się do kolejnego sektora ucieczka została doścignięta, a ataku spróbował Vincenzo Nibali. “Rekin z Messyny” nie zerwał co prawda swoich najgroźniejszych konkurentów, ale ograniczył peleton do około 40 kolarzy.

Świetną pracę wykonywali zawodnicy LottoNL – Jumbo, ale kolejnego ataku spróbował Nibali i znów spowodował rozpad peletonu. Pierwsze problemy miał Chris Froome, którego dociągał Geraint Thomas. Po początkowych kłopotach w czołówce odnalazł się Alberto Contador, który miał kilku swoich pomocników wokół siebie przed ostatnim sektorem.

Znów ataku spróbował Nibali, a skontrował Stybar. Za Czechem ruszył Geraint Thomas, który doskonale eskortował Froome’a. Czołówka została zredukowana do 8 zawodników, którzy zyskali sobie kilka sekund przewagi nad drugą grupą w której został Alberto Contador. Tuż za ostatnim odcinkiem brukowym ataku próbował Froome, ale brak współpracy w czołowej ósemce spowodował, że dwie czołowe grupy zjechały się.

Na kilka kilometrów przed metą spośród faworytów w czołówce brakowało tylko Tibauta Pinota i Jeana Christopha Peraud. Bruki nie spowodowały “trzęsienia ziemi” wśród głównych pretendentów do zwycięstwa i o zwycięstwo na etapie do Cambrai mieli walczyć sprinterzy.

3 kilometry przed metą solowego ataku spróbował Tony Martin i zyskał sobie niewielką przewagę. Gonić próbował zespół Giant – Alpecin, którzy liczył na finisz Johna Degenkolba. Tysiąc metrów przed kreską Martin wciąż miał niewielką przewagę i mknął po koszulkę lidera! “Panzerwagen” sprytnym atakiem zaskoczył pozostałych kolarzy i wygrał etap do Cambrai! Sprint po drugie miejsce wygrał Degenkolb przed Peterem Saganem.

Warto zaznaczyć, że Niemiec na ostatnich 25 kilometrach miał defekt. Swój rower oddał mu Matteo Trentin i Martin jechał na nim aż do samej mety! W pościgu za czołówką, pomagał mu Michał Gołaś.

Wyniki:

1    Tony MARTIN    GER    EQS    5:28:58
2    John DEGENKOLB    GER    TGA    3
3    Peter SAGAN    SVK    TCS    3
4    Greg VAN AVERMAET    BEL    BMC    3
5    Edvald BOASSON HAGEN    NOR    MTN    3
6    Nacer BOUHANNI    FRA    COF    3
7    Jacopo GUARNIERI    ITA    KAT    3
8    Tony GALLOPIN    FRA    LTS    3
9    Zdenek STYBAR    CZE    EQS    3
10    Bryan COQUARD    FRA    EUC    3
11    Alejandro VALVERDE BELMONTE    ESP    MOV    3
12    Mark CAVENDISH    GBR    EQS    3
13    Rigoberto URAN URAN    COL    EQS    3
14    Robert GESINK    NED    TLJ    3
15    Vincenzo NIBALI    ITA    AST    3
16    Bauke MOLLEMA    NED    TFR    3
17    Christopher FROOME    GBR    SKY    3
18    Romain BARDET    FRA    ALM    3
19    Alberto CONTADOR VELASCO    ESP    TCS    3
20    Joaquin RODRIGUEZ OLIVER    ESP    KAT    3
21    Warren BARGUIL    FRA    TGA    3
22    Geraint THOMAS    GBR    SKY    3
23    Nairo Alexander QUINTANA ROJAS    COL    MOV    3
24    Tejay VAN GARDEREN    USA    BMC    3
25    Andrew TALANSKY    USA    TCG    3
26    Jean-Christophe PERAUD    FRA    ALM    3
27    Christophe LAPORTE    FRA    COF    3
28    Mathias FRANK    SUI    IAM    3
29    Roman KREUZIGER    CZE    TCS    3
30    Jakob FUGLSANG    DEN    AST    3
31    Manuel QUINZIATO    ITA    BMC    3
32    Jan BAKELANTS    BEL    ALM    3
33    Kristijan KOREN    SLO    TCG    3
34    Florian SENECHAL    FRA    COF    3
35    Julien VERMOTE    BEL    EQS    3
36    Angelo TULIK    FRA    EUC    18
37    Koen DE KORT    NED    TGA    43
38    Rui Alberto FARIA DA COSTA    POR    LAM    51
39    Bram TANKINK    NED    TLJ    51
40    Marcel SIEBERG    GER    LTS    51
41    Alberto LOSADA ALGUACIL    ESP    KAT    51
42    Sylvain CHAVANEL    FRA    IAM    51
43    Nicolas ROCHE    IRL    SKY    51
44    Dominik NERZ    GER    BOA    57
45    Nelson Filipe SANTOS SIMOES OLIVEIRA    POR    LAM    +1:55
46    Jarlinson PANTANO    COL    IAM    +1:55
47    Michal GOLAS    POL    EQS    +1:55
48    Daniele BENNATI    ITA    TCS    +2:21
49    Danilo WYSS    SUI    BMC    +2:21
50    Kenneth VAN BILSEN    BEL    COF    +2:21
51    Jonathan CASTROVIEJO NICOLAS    ESP    MOV    +2:44
52    Gorka IZAGUIRRE INSAUSTI    ESP    MOV    +2:44
53    Geoffrey SOUPE    FRA    COF    +2:54
54    Ramunas NAVARDAUSKAS    LTU    TCG    +3:23
55    Grégory RAST    SUI    TFR    +3:23
56    Tiago MACHADO    POR    KAT    +3:23
57    Paul VOSS    GER    BOA    +3:23
58    Serge PAUWELS    BEL    MTN    +3:23
59    Filippo POZZATO    ITA    LAM    +3:23
60    Michael SCHÄR    SUI    BMC    +3:23
61    Andriy GRIVKO    UKR    AST    +3:23
62    Eduardo SEPULVEDA    ARG    BSE    +3:23
63    Jan BARTA    CZE    BOA    +3:23
64    Roy CURVERS    NED    TGA    +3:23
65    Pierre ROLLAND    FRA    EUC    +3:23
66    Mikael CHEREL    FRA    ALM    +3:23
67    Ramon SINKELDAM    NED    TGA    +3:23
68    Thibaut PINOT    FRA    FDJ    +3:23
69    Lars Ytting BAK    DEN    LTS    +3:23
70    Ben GASTAUER    LUX    ALM    +3:23
71    Markel IRIZAR ARANBURU    ESP    TFR    +3:23
72    Alexis VUILLERMOZ    FRA    ALM    +3:23
73    Adriano MALORI    ITA    MOV    +3:23
74    Jos VAN EMDEN    NED    TLJ    +3:23
75    Wilco KELDERMAN    NED    TLJ    +3:23
76    André GREIPEL    GER    LTS    +3:23
77    Ryder HESJEDAL    CAN    TCG    +3:23
78    Samuel SANCHEZ GONZALEZ    ESP    BMC    +3:23
79    Tyler FARRAR    USA    MTN    +3:23
80    Michael ROGERS    AUS    TCS    +3:23
81    Anthony DELAPLACE    FRA    BSE    +3:23
82    Pierre-Luc PERICHON    FRA    BSE    +3:31
83    Alexandre GENIEZ    FRA    FDJ    +3:41
84    Bartosz HUZARSKI    POL    BOA    +3:41
85    Luke DURBRIDGE    AUS    OGE    +3:41
86    Martin ELMIGER    SUI    IAM    +3:41
87    Reto HOLLENSTEIN    SUI    IAM    +3:41
88    Rohan DENNIS    AUS    BMC    +3:41
89    Zakkari DEMPSTER    AUS    BOA    +3:41
90    Daniel OSS    ITA    BMC    +3:41
91    Reinardt JANSE VAN RENSBURG    RSA    MTN    +3:41
92    Simon GESCHKE    GER    TGA    +3:41
93    Jose Rodolfo SERPA PEREZ    COL    LAM    +3:41
94    Thomas LEEZER    NED    TLJ    +3:41
95    Rein TAARAMAE    EST    AST    +3:41
96    Arnaud DEMARE    FRA    FDJ    +3:49
97    Ian STANNARD    GBR    SKY    +3:53
98    Michael VALGREN    DEN    TCS    +3:53
99    Benoît VAUGRENARD    FRA    FDJ    +3:56
100    Damien GAUDIN    FRA    ALM    +3:58
101    Matthieu LADAGNOUS    FRA    FDJ    +4:51
102    Jack BAUER    NZL    TCG    +5:37
103    Sebastian LANGEVELD    NED    TCG    +5:37
104    Nathan HAAS    AUS    TCG    +5:37
105    Daniel MARTIN    IRL    TCG    +5:37
106    Stijn DEVOLDER    BEL    TFR    +5:37
107    Steven KRUIJSWIJK    NED    TLJ    +5:37
108    Georg PREIDLER    AUT    TGA    +5:37
109    Pierrick FEDRIGO    FRA    BSE    +5:37
110    Armindo FONSECA    FRA    BSE    +5:37
111    Brice FEILLU    FRA    BSE    +5:37
112    Jérémy ROY    FRA    FDJ    +5:37
113    Cyril GAUTIER    FRA    EUC    +5:37
114    Haimar ZUBELDIA AGIRRE    ESP    TFR    +5:37
115    Steve MORABITO    SUI    FDJ    +5:37
116    Adam YATES    GBR    OGE    +5:37
117    Imanol ERVITI    ESP    MOV    +5:37
118    Daniel NAVARRO GARCIA    ESP    COF    +5:37
119    Sébastien CHAVANEL    FRA    FDJ    +5:37
120    Stef CLEMENT    NED    IAM    +5:37
121    Paul MARTENS    GER    TLJ    +5:37
122    Luis Angel MATE MARDONES    ESP    COF    +5:37
123    Marcel WYSS    SUI    IAM    +5:37
124    Julien SIMON    FRA    COF    +5:37
125    Arnaud GERARD    FRA    BSE    +5:37
126    Romain SICARD    FRA    EUC    +5:37
127    Yohann GENE    FRA    EUC    +5:37
128    Florian VACHON    FRA    BSE    +5:37
129    Perrig QUEMENEUR    FRA    EUC    +5:45
130    Peter KENNAUGH    GBR    SKY    +5:50
131    Michal KWIATKOWSKI    POL    EQS    +5:56
132    Matteo TRENTIN    ITA    EQS    +5:56
133    Matteo TOSATTO    ITA    TCS    +5:56
134    Rafal MAJKA    POL    TCS    +5:56
135    Kristijan DURASEK    CRO    LAM    +5:56
136    Lieuwe WESTRA    NED    AST    +5:56
137    Wouter POELS    NED    SKY    +5:56
138    Simon YATES    GBR    OGE    +5:56
139    Luke ROWE    GBR    SKY    +5:56
140    Mark RENSHAW    AUS    EQS    +5:59
141    Jens DEBUSSCHERE    BEL    LTS    +5:59
142    Lars BOOM    NED    AST    +6:03
143    Alexander KRISTOFF    NOR    KAT    +6:14
144    Dmitriy GRUZDEV    KAZ    AST    +6:21
145    Sep VANMARCKE    BEL    TLJ    +7:03
146    Tanel KANGERT    EST    AST    +14:42
147    Matthias BRANDLE    AUT    IAM    +15:43
148    José Joao PIMENTA COSTA MENDES    POR    BOA    +15:43
149    Dylan VAN BAARLE    NED    TCG    +15:43
150    Bob JUNGELS    LUX    TFR    +16:53
151    Daniel TEKLEHAIMANOT    ERI    MTN    +16:53
152    Jacques JANSE VAN RENSBURG    RSA    MTN    +16:53
153    José HERRADA LOPEZ    ESP    MOV    +16:53
154    Emanuel BUCHMANN    GER    BOA    +16:53
155    Merhawi KUDUS GHEBREMEDHIN    ERI    MTN    +16:53
156    Matteo BONO    ITA    LAM    +16:53
157    Ruben PLAZA MOLINA    ESP    LAM    +16:53
158    Albert TIMMER    NED    TGA    +16:53
159    Richie PORTE    AUS    SKY    +16:53
160    Nicolas EDET    FRA    COF    +16:53
161    Rafael VALLS FERRI    ESP    LAM    +16:53
162    Julian David ARREDONDO MORENO    COL    TFR    +16:53
163    Winner ANACONA GOMEZ    COL    MOV    +16:53
164    Thomas DE GENDT    BEL    LTS    +16:53
165    Bryan NAULLEAU    FRA    EUC    +16:53
166    Thomas VOECKLER    FRA    EUC    +16:53
167    Ivan BASSO    ITA    TCS    +16:53
168    Sam BENNETT    IRL    BOA    +16:53
169    Davide CIMOLAI    ITA    LAM    +16:53
170    Christophe RIBLON    FRA    ALM    +16:53
171    Michele SCARPONI    ITA    AST    +16:53
172    Luca PAOLINI    ITA    KAT    +16:53
173    Stephen CUMMINGS    GBR    MTN    +16:53
174    Leopold KONIG    CZE    SKY    +16:53
175    Laurent DIDIER    LUX    TFR    +16:53
176    Giampaolo CARUSO    ITA    KAT    +16:53
177    Damiano CARUSO    ITA    BMC    +16:53
178    Jerome COPPEL    FRA    IAM    +16:53
179    Frédéric BRUN    FRA    BSE    +16:53
180    Michael ALBASINI    SUI    OGE    +16:53
181    Louis MEINTJES    RSA    MTN    +16:53
182    Marco HALLER    AUT    KAT    +16:53
183    Johan VAN SUMMEREN    BEL    ALM    +16:53
184    Svein TUFT    CAN    OGE    +16:53
185    Tim WELLENS    BEL    LTS    +16:53
186    Laurens TEN DAM    NED    TLJ    +16:53
187    Greg HENDERSON    NZL    LTS    +16:53
188    Adam HANSEN    AUS    LTS    +16:53
189    Pieter WEENING    NED    OGE    +16:53
190    Michael MATTHEWS    AUS    OGE    +16:53
191    Alex DOWSETT    GBR    MOV    +26:04
DNS    Daryl IMPEY    RSA    OGE
DNS    Fabian CANCELLARA    SUI    TFR
DNS    Andreas SCHILLINGER    GER    BOA

Klasyfikacja generalna:
1    Tony MARTIN    GER    EQS    12:40:26
2    Christopher FROOME    GBR    SKY    12
3    Tejay VAN GARDEREN    USA    BMC    25
4    Tony GALLOPIN    FRA    LTS    38
5    Peter SAGAN    SVK    TCS    39
6    Greg VAN AVERMAET    BEL    BMC    40
7    Rigoberto URAN URAN    COL    EQS    46
8    Alberto CONTADOR VELASCO    ESP    TCS    48
9    Geraint THOMAS    GBR    SKY    +1:15
10    Zdenek STYBAR    CZE    EQS    +1:16
11    Warren BARGUIL    FRA    TGA    +1:19
12    Bauke MOLLEMA    NED    TFR    +1:44
13    Vincenzo NIBALI    ITA    AST    +1:50
14    Robert GESINK    NED    TLJ    +1:51
15    Roman KREUZIGER    CZE    TCS    +2:03
16    Alejandro VALVERDE BELMONTE    ESP    MOV    +2:03
17    Nairo Alexander QUINTANA ROJAS    COL    MOV    +2:08
18    Joaquin RODRIGUEZ OLIVER    ESP    KAT    +2:12
19    Jean-Christophe PERAUD    FRA    ALM    +2:19
20    Andrew TALANSKY    USA    TCG    +2:51
21    Romain BARDET    FRA    ALM    +3:06
22    Jan BAKELANTS    BEL    ALM    +3:36
23    Jakob FUGLSANG    DEN    AST    +4:01
24    Mathias FRANK    SUI    IAM    +4:07
25    Rui Alberto FARIA DA COSTA    POR    LAM    +4:10
26    Kristijan KOREN    SLO    TCG    +4:40
27    Dominik NERZ    GER    BOA    +4:46
28    Alexis VUILLERMOZ    FRA    ALM    +5:58
29    Gorka IZAGUIRRE INSAUSTI    ESP    MOV    +6:03
30    Thibaut PINOT    FRA    FDJ    +6:30
31    Samuel SANCHEZ GONZALEZ    ESP    BMC    +6:30
32    Paul VOSS    GER    BOA    +7:01
33    Edvald BOASSON HAGEN    NOR    MTN    +7:39
34    Michael ROGERS    AUS    TCS    +7:41
35    Daniel MARTIN    IRL    TCG    +7:52
36    Sylvain CHAVANEL    FRA    IAM    +8:04
37    Michal KWIATKOWSKI    POL    EQS    +8:07
38    Alberto LOSADA ALGUACIL    ESP    KAT    +8:08
39    Julien SIMON    FRA    COF    +8:31
40    Daniel OSS    ITA    BMC    +9:07
41    Georg PREIDLER    AUT    TGA    +9:08
42    Jérémy ROY    FRA    FDJ    +9:25
43    Serge PAUWELS    BEL    MTN    +9:35
44    Steve MORABITO    SUI    FDJ    +9:38
45    Ryder HESJEDAL    CAN    TCG    +9:47
46    Jan BARTA    CZE    BOA    +9:49
47    Lars Ytting BAK    DEN    LTS    +9:53
48    Tiago MACHADO    POR    KAT    +10:13
49    Pierre ROLLAND    FRA    EUC    +10:14
50    Eduardo SEPULVEDA    ARG    BSE    +10:17
51    Nelson Filipe SANTOS SIMOES OLIVEIRA    POR    LAM    +10:17
52    Julien VERMOTE    BEL    EQS    +10:18
53    Florian VACHON    FRA    BSE    +10:21
54    Wilco KELDERMAN    NED    TLJ    +10:21
55    Jarlinson PANTANO    COL    IAM    +10:24
56    Michal GOLAS    POL    EQS    +10:25
57    Koen DE KORT    NED    TGA    +10:47
58    Bram TANKINK    NED    TLJ    +10:57
59    Angelo TULIK    FRA    EUC    +11:08
60    Simon YATES    GBR    OGE    +11:22
61    Bartosz HUZARSKI    POL    BOA    +11:25
62    Anthony DELAPLACE    FRA    BSE    +11:33
63    Michael SCHÄR    SUI    BMC    +11:36
64    Manuel QUINZIATO    ITA    BMC    +11:52
65    Mark CAVENDISH    GBR    EQS    +12:03
66    Simon GESCHKE    GER    TGA    +12:08
67    Cyril GAUTIER    FRA    EUC    +12:18
68    Nicolas ROCHE    IRL    SKY    +12:18
69    Daniel NAVARRO GARCIA    ESP    COF    +12:22
70    Haimar ZUBELDIA AGIRRE    ESP    TFR    +12:22
71    Adam YATES    GBR    OGE    +12:24
72    Marcel SIEBERG    GER    LTS    +12:24
73    Paul MARTENS    GER    TLJ    +12:26
74    Steven KRUIJSWIJK    NED    TLJ    +12:50
75    John DEGENKOLB    GER    TGA    +13:03
76    Luis Angel MATE MARDONES    ESP    COF    +13:14
77    Reto HOLLENSTEIN    SUI    IAM    +13:17
78    Romain SICARD    FRA    EUC    +13:18
79    Mikael CHEREL    FRA    ALM    +13:27
80    Andriy GRIVKO    UKR    AST    +13:27
81    Christophe LAPORTE    FRA    COF    +13:30
82    Marcel WYSS    SUI    IAM    +13:35
83    Rafal MAJKA    POL    TCS    +13:40
84    Rein TAARAMAE    EST    AST    +13:45
85    Ramunas NAVARDAUSKAS    LTU    TCG    +13:53
86    Jacopo GUARNIERI    ITA    KAT    +13:56
87    Armindo FONSECA    FRA    BSE    +13:56
88    Ben GASTAUER    LUX    ALM    +14:04
89    Rohan DENNIS    AUS    BMC    +14:14
90    Reinardt JANSE VAN RENSBURG    RSA    MTN    +14:20
91    Danilo WYSS    SUI    BMC    +14:28
92    Jose Rodolfo SERPA PEREZ    COL    LAM    +14:35
93    Pierrick FEDRIGO    FRA    BSE    +14:40
94    André GREIPEL    GER    LTS    +14:43
95    Stef CLEMENT    NED    IAM    +15:21
96    Adriano MALORI    ITA    MOV    +15:39
97    Ian STANNARD    GBR    SKY    +15:49
98    Grégory RAST    SUI    TFR    +16:12
99    Nathan HAAS    AUS    TCG    +16:19
100    Geoffrey SOUPE    FRA    COF    +16:24
101    Ramon SINKELDAM    NED    TGA    +16:35
102    Perrig QUEMENEUR    FRA    EUC    +16:36
103    Tyler FARRAR    USA    MTN    +16:40
104    Arnaud DEMARE    FRA    FDJ    +16:48
105    Arnaud GERARD    FRA    BSE    +16:49
106    Zakkari DEMPSTER    AUS    BOA    +16:57
107    Florian SENECHAL    FRA    COF    +16:58
108    Roy CURVERS    NED    TGA    +17:13
109    Bryan COQUARD    FRA    EUC    +17:17
110    Filippo POZZATO    ITA    LAM    +17:34
111    Jonathan CASTROVIEJO NICOLAS    ESP    MOV    +17:51
112    Matthieu LADAGNOUS    FRA    FDJ    +17:53
113    Nacer BOUHANNI    FRA    COF    +17:55
114    Mark RENSHAW    AUS    EQS    +18:23
115    Kristijan DURASEK    CRO    LAM    +18:33
116    Imanol ERVITI    ESP    MOV    +18:35
117    Daniele BENNATI    ITA    TCS    +18:40
118    Jack BAUER    NZL    TCG    +18:43
119    Jos VAN EMDEN    NED    TLJ    +19:01
120    Matteo TRENTIN    ITA    EQS    +19:09
121    Peter KENNAUGH    GBR    SKY    +19:38
122    Sep VANMARCKE    BEL    TLJ    +19:39
123    Luke DURBRIDGE    AUS    OGE    +19:41
124    Kenneth VAN BILSEN    BEL    COF    +19:47
125    Martin ELMIGER    SUI    IAM    +19:54
126    Leopold KONIG    CZE    SKY    +19:54
127    Damien GAUDIN    FRA    ALM    +19:54
128    Alexander KRISTOFF    NOR    KAT    +20:02
129    Alexandre GENIEZ    FRA    FDJ    +20:22
130    Thomas LEEZER    NED    TLJ    +20:26
131    Michele SCARPONI    ITA    AST    +20:36
132    Jacques JANSE VAN RENSBURG    RSA    MTN    +20:42
133    Benoît VAUGRENARD    FRA    FDJ    +20:51
134    Sébastien CHAVANEL    FRA    FDJ    +21:17
135    Michael VALGREN    DEN    TCS    +21:20
136    Pierre-Luc PERICHON    FRA    BSE    +21:25
137    Lieuwe WESTRA    NED    AST    +21:55
138    Lars BOOM    NED    AST    +22:04
139    Wouter POELS    NED    SKY    +22:15
140    Sebastian LANGEVELD    NED    TCG    +22:34
141    Tanel KANGERT    EST    AST    +22:42
142    Richie PORTE    AUS    SKY    +22:50
143    Brice FEILLU    FRA    BSE    +22:52
144    Yohann GENE    FRA    EUC    +23:01
145    Jens DEBUSSCHERE    BEL    LTS    +23:03
146    Luke ROWE    GBR    SKY    +23:10
147    Dmitriy GRUZDEV    KAZ    AST    +23:11
148    Matteo TOSATTO    ITA    TCS    +23:14
149    Louis MEINTJES    RSA    MTN    +23:19
150    Bob JUNGELS    LUX    TFR    +23:25
151    Julian David ARREDONDO MORENO    COL    TFR    +23:31
152    Merhawi KUDUS GHEBREMEDHIN    ERI    MTN    +23:58
153    Emanuel BUCHMANN    GER    BOA    +24:33
154    Giampaolo CARUSO    ITA    KAT    +24:51
155    Tim WELLENS    BEL    LTS    +25:32
156    Stephen CUMMINGS    GBR    MTN    +25:52
157    Damiano CARUSO    ITA    BMC    +26:09
158    Matteo BONO    ITA    LAM    +26:12
159    Jerome COPPEL    FRA    IAM    +26:29
160    Markel IRIZAR ARANBURU    ESP    TFR    +26:35
161    Christophe RIBLON    FRA    ALM    +26:50
162    Daniel TEKLEHAIMANOT    ERI    MTN    +26:54
163    Ivan BASSO    ITA    TCS    +27:05
164    José HERRADA LOPEZ    ESP    MOV    +27:10
165    Matthias BRANDLE    AUT    IAM    +27:53
166    Stijn DEVOLDER    BEL    TFR    +28:21
167    Michael ALBASINI    SUI    OGE    +28:47
168    Pieter WEENING    NED    OGE    +28:52
169    Ruben PLAZA MOLINA    ESP    LAM    +29:15
170    Rafael VALLS FERRI    ESP    LAM    +29:27
171    Winner ANACONA GOMEZ    COL    MOV    +29:52
172    Albert TIMMER    NED    TGA    +30:19
173    Sam BENNETT    IRL    BOA    +31:19
174    Dylan VAN BAARLE    NED    TCG    +31:35
175    José Joao PIMENTA COSTA MENDES    POR    BOA    +32:22
176    Thomas VOECKLER    FRA    EUC    +33:02
177    Svein TUFT    CAN    OGE    +33:16
178    Greg HENDERSON    NZL    LTS    +33:21
179    Thomas DE GENDT    BEL    LTS    +33:33
180    Bryan NAULLEAU    FRA    EUC    +33:51
181    Luca PAOLINI    ITA    KAT    +33:55
182    Frédéric BRUN    FRA    BSE    +34:08
183    Johan VAN SUMMEREN    BEL    ALM    +34:34
184    Davide CIMOLAI    ITA    LAM    +34:41
185    Marco HALLER    AUT    KAT    +34:44
186    Laurens TEN DAM    NED    TLJ    +36:15
187    Laurent DIDIER    LUX    TFR    +36:28
188    Alex DOWSETT    GBR    MOV    +38:42
189    Nicolas EDET    FRA    COF    +39:42
190    Adam HANSEN    AUS    LTS    +40:05
191    Michael MATTHEWS    AUS    OGE    +43:58

 

Fot: Tour de France