Rafel Andriato (Southeast) wygrał prolog Sibiu Cycling Tour. Najlepiej z zawodników CCC Sprandi Polkowice spisał się Adrian Kurek, który wykręcił siódmy czas.

Rumuńska impreza posiadająca pierwszą kategorię UCI, tradycyjnie rozpoczęła się od prologu. Kolarze mieli do pokonania zaledwie 2,3 kilometra, ale na krętej i pofałdowanej trasie w centrum Sibiu.

Brazylijczyk Andriato z pro-kontynentalnej ekipy Southeast wykręcił czas 3 minuty i 21 sekund i pokonał zaledwie o 1 sekundę faworyta gospodarzy – Eduarda Grosu (Nippo Vini Fantini) i Marosa Kovaca (Kemo Dukla Trencin). Adrian Kurek ze stratą 4 sekund był siódmy.

Pełne wyniki tutaj

Poprzedni artykułJohim Ariesen niepokonany w pierwszym dniu Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków
Następny artykułKolss-BDC liderem drużynowego rankingu UCI Europe Tour!