Daria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) złotą medalistką w jeździe indywidualnej na czas w kategorii juniorek! Srebro dla Katarzyny Sochy (KLKS „Azalia” Brzóza Królewska), brąz zdobyła Nikola Różyńska (ALKS Stal-Ocetix-Iglotex Grudziądz)!

Ściganie w Strzelinie rozpoczęło się od najmłodszej kategorii wśród pań – juniorek. Zawodniczki miały do pokonania 15km. Start pierwszej cyklistki odbył się o godzinie 10:00, kolejne wyruszały na trasę co minutę.

Na liście startowej widniało 26 nazwisk. Pierwsza na szosie pojawiła się Magdalena Rząca (ALKS Stal-Ocetix-Iglotex Grudziądz). To ona otworzyła listę wyników czasem 23:54.32. Niedługo po niej przyjechała Katarzyna Socha (KLKS „Azalia” Brzóza Królewska), która uzyskała 22:21.25 i długo utrzymywała się na pierwszej lokacie.

Kolejne zawodniczki przyjeżdżały na metę z czasami gorszymi od prowadzącej, a najmocniej wyróżniła się Nikola Różyńska (ALKS Stal-Ocetix-Iglotex Grudziądz), która uzyskała 22:34.92, co w tym momencie dawało jej srebrny medal. Karina Kruk (UKS Centrum Nowa Ruda) pojawiła się na mecie z rezultatem 30:06.02, ale jej wynik spowodowany był defektem i przymusowym… biegiem. Dopiero Wiktoria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) zbliżyła się do prowadzącej zawodniczki i uzyskała 22:54.39, co oznaczało trzecią lokatę.

Ostatecznie zawodniczkę KLKS „Azalii” wyprzedziła tylko Daria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), która uzyskała 21:36.40 i została Mistrzynią Polski juniorek!

  1. Daria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) 21:36.40
  2. Katarzyna Socha (KLKS „Azalia” Brzóza Królewska) 22:21.25
  3. Nikola Różyńska (ALKS Stal-Ocetix-Iglotex Grudządz) 22:34.92

Pełne wyniki tutaj

Ze Strzelina Michał Kapusta