Polscy para-kolarze kontynuują znakomitą passę w startach w Pucharze Świata. Biało-czerwoni tym razem rywalizowali w Szwajcarii.

Yverdon-les-Bains – to miejscowość w której trwa druga seria tegorocznego Pucharu Świata. W niedzielnej jeździe na czas, w kategorii H4 najlepszy okazał się Rafał Wilk. Mistrz świata na 14 kilometrowej trasie wykręcił średnią prędkość 43,25 km/h. Drugi był kolejny z naszych rodaków – Krystian Giera. Podium uzupełnił Bernd Jeffre (Niemcy). W kategorii H1, Rafał Mikołajczyk zerwał łańcuch i niestety nie zdołał dojechać do mety.

Zwycięstwa w czasówce zanotowały także nasze Panie! Renata Kałuża w kategorii H3 oraz Anna Harkowska w kategorii C5.

W czasówkach tandemów – Iwona Podkościelna i Aleksandra Wnuczek wykręciły drugi czas, a w rywalizacji mężczyzn, najlepiej z Polaków spisali się Marcin Polak i Michał Ładosz. Nasz najmocniejszy duet był czwarty.

Poniedziałkowe wyścigi ze startu wspólnego, to kolejny popis Rafała Wilka. Podwójny mistrz olimpijski dzięki drugiej wygranej na tym Pucharze Świata, wywalczył koszulkę lidera całego cyklu. Polak samotnie przekroczył linię mety z przewagą ponad półtorej minuty! Szósty był Zbigniew Wandachowicz, ósmy Arkadiusz Skrzypiński, a Krystian Giera dziesiąty. W H1 Rafałowi Mikołajczykowi, udało się wywalczyć trzecie miejsce na podium.

Anna Harkowska ponownie wygrała w swojej kategorii, a Renata Kałuża uplasowała się na trzeciej pozycji. Zarówno Harkowska, Kałuża jak i Wilk, po drugiej rundzie Pucharu Świata są liderami w swoich kategoriach!

We wtorek odbędą się starty wspólne tandemów z polskimi załogami i sztafeta drużynowa. Polska pojedzie tam w składzie: Renata Kałuża, Krystian Giera i Rafał Szumiec.

Pełne wynikitutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments