Tradycyjnym kryterium rozpoczął się Małopolski Wyścig Górski, a zwycięstwo odniósł Kamil Zieliński. Kolarz Domin Sport od początku jechał bardzo aktywnie i zgarniał pełną pulę na “tłustych” okrążeniach.

102 kolarzy widniało na liście startowej pierwszego aktu Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Kolarze rywalizowali na pętlach, których do pokonania były 42, a to łącznie dało dystans 30 kilometrów. Tuż po starcie do przodu wyrwał Zieliński, a wraz z nim dwójka kolarzy – Alex Buttazzoni (ASD Cycling Team Friuli) oraz Piotr Skrażyński (Whistle Eskom Ziemia Brzeska).

Czujnie jadący Zieliński wygrywał sprinty na “tłustych” okrążeniach, a w goniącym peletonie bywało nerwowo. W kraksach leżało sporo zawodników, a wśród nich m. in. Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice). Im bliżej było do mety tym więcej zawodników odpadało z rywalizacji. W połowie dystansu z czołowej trójki odpadł Skarżyński, a dzielnie trzymał się Buttazzoni. Zieliński był tego dnia jednak najmocniejszy i zgubił Włocha kilka kilometrów przed metą. Tym samym kolarz Domin Sport samotnie wpadł na metę i z dorobkiem 46 punktów zwyciężył kryterium o Złoty Pierścień Krakowa. Buttazzoni był drugi, a podium uzupełnił Piotr Skarżyński.

Top 5:

1. Kamil Zieliński

2. Alex Buttazzoni

3. Piotr Skarżyński

4. Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice)

5. Artur Detko (Domin Sport)

 

Foto: FB Małopolski Wyścig Górski