Alan Banaszek (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) triumfował na ostatnim etapie wyścigu juniorów „Złote Koło” i został zwycięzcą w klasyfikacji generalnej.

Alan Banaszek wpadł na metę w Raciechowicach, po pokonaniu 106 kilometrów, samotnie. Drugiego Szymona Sajnoka (GKS Cartusia Kartuzy) pokonał o 26 sekund. Trzeci był Bartłomiej Wojtanek (WLKS Krakus BBC Czaja), który zameldował się na mecie ze stratą 34 sekund.

Dzięki temu zwycięstwu, kolarz BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej i triumfował w całej imprezie. Obok niego na podium stanął dotychczasowy lider, Piotr Pękala (KS Pogoń Mostostal Puławy) oraz Wojtanek.

Wyniki 3. etapu

Źródło:  „pzkol.pl”
Poprzedni artykułBaloise Belgium Tour: Podwójny triumf van Avermaeta (Video)
Następny artykułSzwajcar Lukas Spengler zwycięzcą Paryż-Roubaix dla orlików! Kasperkiewicz jedenasty!
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.