Zwycięstwem Arnaud Demare’a zakończył się trzeci etap wyścigu Baloise Belgium Tour. Francuski sprinter, w końcowym finiszu, pokonał Toma Boonena i Jurgena Roelandtsa.

W piątek, na kolarzy startujących w wyścigu dookoła Belgii, czekał 201 kilometrowy etap, prowadzący po nieco pofałdowanym terenie. Przez pierwsze kilometry, mimo wielu ataków, na czele wyścigu nie mogła uformować się ucieczka dnia. Ostatecznie, odjechać udało się grupce w składzie Rohan Dennis (BMC), Gert Joeaar (Cofidis), Timothy Stevens (Vastgoestservice), Michael Vingerling (Team 3M) i Gregory Habeaux (Wallonie).

Czołówka, mimo całkiem dobrze układającej się współpracy, była wstanie wyrobić sobie niewiele ponad 2 minuty przewagi. Ostatecznie harce piątki zakończyły się na podjeździe pod Valkenberg. Tam też na skok zdecydowali się Jurgen Roelandts (Lotto), Nikolas Maes (Etixx) i Borut Bozic (Astana). Jednocześnie, na jednym z brukowych odcinków, peleton podzielił się na trzy części, wprowadzając na trasę sporo chaosu.

Po kilku kilometrach uspokojenia i stabilizacji sytuacji, z pierwszego peletonu odskoczyć chciało wielu kolarzy, jednak nikt nie był w stanie zgubić grupy zasadniczej. Taką sytuację wykorzystała druga część stawki, która dojechała do czołowej grupy, co spowodowało wyraźne spowolnienie. Skorzystać z tego postanowili Thomas De Gendt (Lotto), Vicente Reynes (IAM) i Oliver Naesen (Topsport). Trójka postanowiła dość szybko zyskać sobie kilkadziesiąt sekund przewagi, jednak na więcej nie było jej stać. Niedługo później z sił opadł De Gendt.

Po krótkiej analizie sytuacji, do przodu wyrwał się trzeci w klasyfikacji generalnej Gaetan Bille (Willems), by zdobyć na najbliższej premii 3 sekundy bonifikaty. W międzyczasie prowadząca dwójka powiększyła przewagę do około minuty.

Na ostatnich kilkunastu kilometrach, do przejechania były dwa odcinki brukowane. Wykorzystać nadarzającą się okazję postanowili aktywny Roelandts, Greg Van Avermaet (BMC) i Tom Boonen (Etixx). Peleton nie dał jednak długo uciekać doskonałym Belgom, przy okazji łapiąc Reynesa i Naesena. W samej końcówce ataków próbowało jeszcze wielu zawodników, jednak nikt nie był w stanie na solo przekroczyć linii mety. Ostatecznie, doszło do grupowego sprintu, w którym najlepszy okazał się Armaud Demare (FDJ), który na kresce wyprzedził wcześniej atakujących Boonena i Roelandtsa.

Wyniki trzeciego etapu:

1. 31 DEMARE Arnaud FDJ FDJ 4:43:39 – 0:00:10
2. 9 BOONEN Tom EQS ETIXX – QUICK STEP 4:43:39 0:00:00 0:00:06
3. 15 ROELANDTS Jurgen LTS LOTTO SOUDAL 4:43:39 0:00:00 0:00:04
4. 41 VAN ASBROECK Tom TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 4:43:39 0:00:00
5. 151 VAN DER POEL Mathieu BKP BKCP – POWERPLUS 4:43:39 0:00:00
6. 135 KREDER Raymond ROP ROOMPOT ORANJE PELOTON 4:43:39 0:00:00
7. 12 BENOOT Tiesj LTS LOTTO SOUDAL 4:43:39 0:00:00
8. 85 THEUNS Edward TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 4:43:41 0:00:02
9. 191 BILLE Gaetan WIL VERANDAS WILLEMS CYCLING TEAM 4:43:41 0:00:02 0:00:03
10. 148 COENEN Dennis VGS VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE 4:43:41 0:00:02
11. 53 DE VREESE Laurens AST ASTANA PRO TEAM 4:43:41 0:00:02
12. 182 DEMOITIE Antoine WBC WALLONIE – BRUXELLES 4:43:41 0:00:02
13. 21 TEUNS Dylan BMC BMC RACING TEAM 4:43:41 0:00:02
14. 84 SPRENGERS Thomas TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 4:43:41 0:00:02
15. 166 VEREECKEN Nicolas MMM TEAM 3M 4:43:41 0:00:02
16. 195 PARDINI Olivier WIL VERANDAS WILLEMS CYCLING TEAM 4:43:41 0:00:02
17. 71 ELMIGER Martin IAM IAM CYCLING 4:43:41 0:00:02
18. 65 KUZNETSOV Viacheslav KAT TEAM KATUSHA 4:43:41 0:00:02
19. 52 BOZIC Borut AST ASTANA PRO TEAM 4:43:41 0:00:02
20. 99 BACKAERT Frederik WGG WANTY – GROUPE GOBERT 4:43:41 0:00:02
21. 72 BRANDLE Matthias IAM IAM CYCLING 4:43:41 0:00:02
22. 192 CALLEEUW Joeri WIL VERANDAS WILLEMS CYCLING TEAM 4:43:41 0:00:02
23. 87 VANSPEYBROUCK Pieter TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 4:43:41 0:00:02
24. 124 MOLARD Rudy COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 4:43:41 0:00:02
25. 30 VAN AVERMAET Greg BMC BMC RACING TEAM 4:43:41 0:00:02
26. 141 VAN AERT Wout VGS VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE 4:43:41 0:00:02
27. 86 VAN HOECKE Gijs TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 4:43:41 0:00:02
28. 88 CAMPENAERTS Victor TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 4:43:41 0:00:02
29. 139 DUIJN Huub ROP ROOMPOT ORANJE PELOTON 4:43:41 0:00:02
30. 81 WALLAYS Jelle TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 4:43:41 0:00:02
31. 16 DOCKX Gert LTS LOTTO SOUDAL 4:43:41 0:00:02
32. 17 SIEBERG Marcel LTS LOTTO SOUDAL 4:43:41 0:00:02
33. 129 CHAINEL Steve COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 4:43:41 0:00:02
34. 42 LEEZER Thomas TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 4:43:41 0:00:02
35. 68 VORGANOV Eduard KAT TEAM KATUSHA 4:43:41 0:00:02
36. 29 SCHÄR Michael BMC BMC RACING TEAM 4:43:41 0:00:02
37. 91 LEUKEMANS Björn WGG WANTY – GROUPE GOBERT 4:43:41 0:00:02
38. 76 REYNES MIMO Vicente IAM IAM CYCLING 4:43:41 0:00:02 0:00:06
39. 83 NAESEN Oliver TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 4:43:41 0:00:02 0:00:09
40. 123 LEMOINE Cyril COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 4:43:41 0:00:02
41. 5 Stijn EQS ETIXX – QUICK STEP 4:43:41 0:00:02
42. 7 VERMOTE Julien EQS ETIXX – QUICK STEP 4:43:41 0:00:02
43. 3 LAMPAERT Yves EQS ETIXX – QUICK STEP 4:43:41 0:00:02
44. 193 CLAEYS Dimitri WIL VERANDAS WILLEMS CYCLING TEAM 4:43:41 0:00:02
45. 62 SELIG Rudiger KAT TEAM KATUSHA 4:44:22 0:00:43
46. 117 POZDNYAKOV Kirill RVL RUSVELO 4:44:22 0:00:43
47. 125 PETIT Adrien COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 4:44:22 0:00:43
48. 132 ASSELMAN Jesper ROP ROOMPOT ORANJE PELOTON 4:44:22 0:00:43
49. 78 VANGENECHTEN Jonas IAM IAM CYCLING 4:44:22 0:00:43
50. 134 GROENEWEGEN Dylan ROP ROOMPOT ORANJE PELOTON 4:44:22 0:00:43
51. 136 KREDER Wesley ROP ROOMPOT ORANJE PELOTON 4:44:22 0:00:43
52. 1 TERPSTRA Niki EQS ETIXX – QUICK STEP 4:44:22 0:00:43
53. 4 VAN KEIRSBULCK G. EQS ETIXX – QUICK STEP 4:44:35 0:00:56
54. 167 JANSSENS Jimmy MMM TEAM 3M 4:44:35 0:00:56
55. 56 KOZHATAYEV Bakhtiyar AST ASTANA PRO TEAM 4:44:41 0:01:02
56. 133 DE VRIES Berden ROP ROOMPOT ORANJE PELOTON 4:45:42 0:02:03
57. 46 VAN WINDEN Dennis TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 4:45:42 0:02:03
58. 32 BOUCHER David FDJ FDJ 4:46:30 0:02:51
59. 92 DE TROYER Tim WGG WANTY – GROUPE GOBERT 4:46:30 0:02:51
60. 66 TCATEVICH Aleksei KAT TEAM KATUSHA 4:46:30 0:02:51
61. 47 BENNETT George TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 4:46:30 0:02:51
62. 51 GUARDINI Andrea AST ASTANA PRO TEAM 4:46:30 0:02:51
63. 154 BOROS Michael BKP BKCP – POWERPLUS 4:46:30 0:02:51
64. 177 VAN STEENBERGEN Jori CIB CIBEL 4:46:30 0:02:51
65. 146 RUIJGH Rob VGS VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE 4:46:30 0:02:51
66. 33 CHAVANEL Sébastien FDJ FDJ 4:46:30 0:02:51
67. 112 SOLOMENNIKOV Andrei RVL RUSVELO 4:46:30 0:02:51
68. 82 DE TIER Floris TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 4:46:30 0:02:51
69. 185 ISTA Kevin WBC WALLONIE – BRUXELLES 4:46:30 0:02:51
70. 98 VEUCHELEN Frederik WGG WANTY – GROUPE GOBERT 4:46:30 0:02:51
71. 165 VANSPEYBROECK Tim MMM TEAM 3M 4:46:30 0:02:51
72. 186 HABEAUX Gregory WBC WALLONIE – BRUXELLES 4:46:30 0:02:51
73. 95 VANLANDSCHOOT James WGG WANTY – GROUPE GOBERT 4:46:30 0:02:51
74. 73 DEVENYNS Dries IAM IAM CYCLING 4:46:30 0:02:51
75. 43 MARKUS Barry TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 4:46:30 0:02:51
76. 44 ROOSEN Timo TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 4:46:30 0:02:51
77. 183 EVRARD Laurent WBC WALLONIE – BRUXELLES 4:46:30 0:02:51
78. 23 DRUCKER Jean-Pierre BMC BMC RACING TEAM 4:46:30 0:02:51
79. 116 OVECHKIN Artem RVL RUSVELO 4:46:30 0:02:51
80. 106 TABORRE Fabio AND ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 4:46:30 0:02:51
81. 13 DE BUYST Jasper LTS LOTTO SOUDAL 4:47:22 0:03:43
82. 27 QUINZIATO Manuel BMC BMC RACING TEAM 4:47:22 0:03:43
83. 58 TLEUBAYEV Ruslan AST ASTANA PRO TEAM 4:47:22 0:03:43
84. 198 VAN ZUMMEREN Stef WIL VERANDAS WILLEMS CYCLING TEAM 4:47:22 0:03:43
85. 127 AHLSTRAND Jonas COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 4:47:22 0:03:43
86. 11 DEBUSSCHERE Jens LTS LOTTO SOUDAL 4:47:22 0:03:43
87. 142 CORDEEL Sander VGS VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE 4:47:22 0:03:43
88. 137 LAMMERTINK Maurits ROP ROOMPOT ORANJE PELOTON 4:47:35 0:03:56
89. 35 BONNET William FDJ FDJ 4:48:19 0:04:40
90. 39 JEANNESSON Arnold FDJ FDJ 4:48:19 0:04:40
91. 96 NAPOLITANO Danilo WGG WANTY – GROUPE GOBERT 4:48:19 0:04:40
92. 48 WYNANTS Maarten TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 4:49:49 0:06:10
93. 188 WARNIER Antoine WBC WALLONIE – BRUXELLES 4:49:49 0:06:10
94. 14 DE GENDT Thomas LTS LOTTO SOUDAL 4:49:49 0:06:10
95. 131 DE MAAR Marc ROP ROOMPOT ORANJE PELOTON 4:49:49 0:06:10
96. 155 TOUPALIK Adam BKP BKCP – POWERPLUS 4:49:49 0:06:10
97. 189 CHEVALIER Olivier WBC WALLONIE – BRUXELLES 4:49:49 0:06:10
98. 22 DENNIS Rohan BMC BMC RACING TEAM 4:50:50 0:07:11
99. 55 KAMYSHEV Arman AST ASTANA PRO TEAM 4:51:56 0:08:17
100. 54 AYAZBAYEV Maxat AST ASTANA PRO TEAM 4:51:56 0:08:17
101. 36 MANZIN Lorenzo FDJ FDJ 4:51:56 0:08:17
102. 158 WALSLEBEN Philipp BKP BKCP – POWERPLUS 4:51:56 0:08:17
103. 2 MAES Nikolas EQS ETIXX – QUICK STEP 4:51:56 0:08:17
104. 176 STALLAERT Joeri CIB CIBEL 4:54:41 0:11:02
105. 168 VINGERLING Michael MMM TEAM 3M 4:55:33 0:11:54
106. 157 BAESTAENS Vincent BKP BKCP – POWERPLUS 4:55:33 0:11:54
107. 194 DE BONDT Dries WIL VERANDAS WILLEMS CYCLING TEAM 4:57:02 0:13:23
108. 121 CHETOUT Loïc COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 4:57:02 0:13:23
109. 164 TANNER Jake MMM TEAM 3M 4:57:02 0:13:23
110. 79 AREGGER Marcel IAM IAM CYCLING 4:57:02 0:13:23
111. 126 ROLLIN Dominique COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 4:57:02 0:13:23
112. 34 DELAGE Mickael FDJ FDJ 4:57:02 0:13:23
113. 163 PEYSKENS Dimitri MMM TEAM 3M 4:57:02 0:13:23
114. 173 GIBBONS T. CIB CIBEL 4:57:02 0:13:23
115. 171 CALLEBAUT Kevin CIB CIBEL 4:57:02 0:13:23
116. 25 SENNI Manuel BMC BMC RACING TEAM 4:57:02 0:13:23
117. 75 PELLAUD Simon IAM IAM CYCLING 4:57:02 0:13:23
118. 162 MCCONVEY Connor MMM TEAM 3M 4:57:02 0:13:23
119. 45 WAGNER Robert TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 4:57:02 0:13:23
120. 181 DE WINTER Ludwig WBC WALLONIE – BRUXELLES 4:57:02 0:13:23
121. 196 PREMONT Christophe WIL VERANDAS WILLEMS CYCLING TEAM 4:57:02 0:13:23
122. 107 TALIANI Alessio AND ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 4:57:02 0:13:23
123. 178 VERRAES Benjamin CIB CIBEL 4:57:02 0:13:23
124. 94 JANS Roy WGG WANTY – GROUPE GOBERT 4:57:02 0:13:23
125. 67 VOROBYEV Anton KAT TEAM KATUSHA 4:57:02 0:13:23
126. 197 REUS Kai WIL VERANDAS WILLEMS CYCLING TEAM 4:57:02 0:13:23
127. 147 STEVENS Timothy VGS VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE 4:57:02 0:13:23
128. 122 JOEAAR Gert COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 4:57:02 0:13:23
129. 145 VEMOTE Alfons VGS VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE 4:57:02 0:13:23
130. 6 VELITS Martin EQS ETIXX – QUICK STEP 4:57:02 0:13:23
131. 175 ONGENA Thomas CIB CIBEL 4:57:02 0:13:23
132. 174 GOOSSENS Kenny CIB CIBEL 4:57:02 0:13:23
133. 60 FOMINYKH Daniil AST ASTANA PRO TEAM 4:57:02 0:13:23
134. 93 DEVRIENDT Tom WGG WANTY – GROUPE GOBERT 4:57:02 0:13:23
135. 144 ADAMS Jens VGS VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE 4:57:02 0:13:23
136. 61 VICIOSO ARCOS Angel KAT TEAM KATUSHA 4:57:02 0:13:23
137. 153 HOEYBERGHS Daan BKP BKCP – POWERPLUS 4:57:02 0:13:23
138. 156 VAN DER POEL David BKP BKCP – POWERPLUS 4:57:02 0:13:23
139. 115 MAIKIN Roman RVL RUSVELO 4:57:02 0:13:23
140. 152 CALUWE Stijn BKP BKCP – POWERPLUS 4:57:51 0:14:12
141. 101 CHICCHI Francesco AND ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 5:05:14 0:21:35
142. 111 FOLIFOROV Alexander RVL RUSVELO 5:05:14 0:21:35
143. 114 KOMIN Alexandr RVL RUSVELO 5:05:14 0:21:35
144. 104 NARDIN Alberto AND ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 5:05:14 0:21:35
145. 184 DUFRASNE Jonathan WBC WALLONIE – BRUXELLES 5:05:14 0:21:35
146. 105 PADOUR Frantisek AND ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 5:05:14 0:21:35
147. 118 RYBAKOV Alexander RVL RUSVELO 5:05:14 0:21:35
148. 102 BENFATTO Marco AND ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 5:05:14 0:21:35
149. 74 ENGER Sondre Holst IAM IAM CYCLING 5:05:14 0:21:35
150. 64 SMUKULIS Gatis KAT TEAM KATUSHA 5:05:14 0:21:35
151. 63 SILIN Egor KAT TEAM KATUSHA 5:05:14 0:21:35
DNF 18 VANENDERT Jelle LTS LOTTO SOUDAL –
DNF 24 FLAKEMORE Campbell BMC BMC RACING TEAM –
DNF 113 IGNATENKO Petr RVL RUSVELO –
DNF 143 HULSMANS Kevin VGS VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE –
DNF 161 DE VOS Gertjan MMM TEAM 3M –
DNF 172 VAN DORSSELAER Niels CIB CIBEL

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:
1. 72 BRANDLE Matthias AUT IAM 9:10:56
2. 31 DEMARE Arnaud FRA FDJ 0:00:06
3. 191 BILLE Gaetan BEL WIL
4. 9 BOONEN Tom BEL EQS 0:00:09
5. 71 ELMIGER Martin SUI IAM
6. 30 VAN AVERMAET Greg BEL BMC 0:00:11
7. 151 VAN DER POEL Mathieu NED BKP 0:00:19
8. 3 LAMPAERT Yves BEL EQS
9. 15 ROELANDTS Jurgen BEL LTS
10. 17 SIEBERG Marcel GER LTS 0:00:21
11. 83 NAESEN Oliver BEL TSV 0:00:22
12. 86 VAN HOECKE Gijs BEL TSV 0:00:23
13. 141 VAN AERT Wout BEL VGS
14. 87 VANSPEYBROUCK Pieter BEL TSV 0:00:25
15. 81 WALLAYS Jelle BEL TSV
16. 85 THEUNS Edward BEL TSV 0:00:26
17. 195 PARDINI Olivier BEL WIL
18. 88 CAMPENAERTS Victor BEL TSV
19. 5 VANDENBERGH Stijn BEL EQS 0:00:28
20. 7 VERMOTE Julien BEL EQS 0:00:31
21. 65 KUZNETSOV Viacheslav RUS KAT 0:00:33
22. 41 VAN ASBROECK Tom BEL TLJ 0:00:34
23. 52 BOZIC Borut SLO AST
24. 139 DUIJN Huub NED ROP 0:00:35
25. 12 BENOOT Tiesj BEL LTS 0:00:37
26. 99 BACKAERT Frederik BEL WGG
27. 42 LEEZER Thomas NED TLJ
28. 53 DE VREESE Laurens BEL AST 0:00:38
29. 166 VEREECKEN Nicolas BEL MMM 0:00:39
30. 21 TEUNS Dylan BEL BMC 0:00:41
31. 29 SCHÄR Michael SUI BMC 0:00:43
32. 192 CALLEEUW Joeri BEL WIL
33. 68 VORGANOV Eduard RUS KAT 0:00:44
34. 124 MOLARD Rudy FRA COF
35. 135 KREDER Raymond NED ROP 0:00:46
36. 182 DEMOITIE Antoine BEL WBC
37. 129 CHAINEL Steve FRA COF 0:00:47
38. 91 LEUKEMANS Björn BEL WGG 0:00:48
39. 193 CLAEYS Dimitri BEL WIL 0:00:50
40. 84 SPRENGERS Thomas BEL TSV 0:00:51
41. 148 COENEN Dennis BEL VGS 0:00:57
42. 78 VANGENECHTEN Jonas BEL IAM 0:01:04
43. 1 TERPSTRA Niki NED EQS 0:01:07
44. 125 PETIT Adrien FRA COF 0:01:13
45. 4 VAN KEIRSBULCK G. BEL EQS 0:01:14
46. 62 SELIG Rudiger GER KAT 0:01:18
47. 16 DOCKX Gert BEL LTS 0:01:19
48. 132 ASSELMAN Jesper NED ROP 0:01:22
49. 117 POZDNYAKOV Kirill RUS RVL 0:01:23
50. 136 KREDER Wesley NED ROP 0:01:31
51. 134 GROENEWEGEN Dylan NED ROP 0:01:35
52. 123 LEMOINE Cyril FRA COF 0:01:50
53. 56 KOZHATAYEV Bakhtiyar KAZ AST 0:01:52
54. 167 JANSSENS Jimmy BEL MMM 0:01:57
55. 133 DE VRIES Berden NED ROP 0:02:26
56. 23 DRUCKER Jean-Pierre LUX BMC 0:03:05
57. 32 BOUCHER David BEL FDJ 0:03:09
58. 116 OVECHKIN Artem RUS RVL 0:03:10
59. 73 DEVENYNS Dries BEL IAM 0:03:14
60. 66 TCATEVICH Aleksei RUS KAT 0:03:19
61. 47 BENNETT George NZL TLJ 0:03:23
62. 98 VEUCHELEN Frederik BEL WGG
63. 92 DE TROYER Tim BEL WGG 0:03:24
64. 44 ROOSEN Timo NED TLJ 0:03:26
65. 106 TABORRE Fabio ITA AND 0:03:27
66. 183 EVRARD Laurent BEL WBC 0:03:29
67. 112 SOLOMENNIKOV Andrei RUS RVL
68. 146 RUIJGH Rob NED VGS
69. 185 ISTA Kevin BEL WBC 0:03:31
70. 177 VAN STEENBERGEN Jori BEL CIB 0:03:33
71. 51 GUARDINI Andrea ITA AST 0:03:35
72. 154 BOROS Michael CZE BKP 0:03:40
73. 43 MARKUS Barry NED TLJ 0:03:42
74. 76 REYNES MIMO Vicente ESP IAM 0:03:43
75. 82 DE TIER Floris BEL TSV
76. 165 VANSPEYBROECK Tim BEL MMM 0:03:48
77. 186 HABEAUX Gregory BEL WBC 0:03:49
78. 95 VANLANDSCHOOT James BEL WGG 0:03:58
79. 142 CORDEEL Sander BEL VGS 0:04:08
80. 27 QUINZIATO Manuel ITA BMC 0:04:12
81. 13 DE BUYST Jasper BEL LTS 0:04:14
82. 198 VAN ZUMMEREN Stef BEL WIL 0:04:16
83. 11 DEBUSSCHERE Jens BEL LTS 0:04:17
84. 33 CHAVANEL Sébastien FRA FDJ 0:04:20
85. 127 AHLSTRAND Jonas SWE COF 0:04:24
86. 58 TLEUBAYEV Ruslan KAZ AST 0:04:25
87. 137 LAMMERTINK Maurits NED ROP 0:04:30
88. 35 BONNET William FRA FDJ 0:04:57
89. 46 VAN WINDEN Dennis NED TLJ 0:05:04
90. 96 NAPOLITANO Danilo ITA WGG 0:05:56
91. 14 DE GENDT Thomas BEL LTS 0:06:34
92. 48 WYNANTS Maarten BEL TLJ 0:06:39
93. 188 WARNIER Antoine BEL WBC 0:06:43
94. 22 DENNIS Rohan AUS BMC 0:07:11
95. 155 TOUPALIK Adam CZE BKP 0:07:12
96. 2 MAES Nikolas BEL EQS 0:08:48
97. 54 AYAZBAYEV Maxat KAZ AST 0:09:05
98. 131 DE MAAR Marc NED ROP 0:09:07
99. 39 JEANNESSON Arnold FRA FDJ 0:09:14
100. 55 KAMYSHEV Arman KAZ AST 0:09:21
101. 189 CHEVALIER Olivier BEL WBC 0:09:22
102. 36 MANZIN Lorenzo FRA FDJ 0:09:59
103. 158 WALSLEBEN Philipp GER BKP 0:11:24
104. 176 STALLAERT Joeri BEL CIB 0:11:50
105. 168 VINGERLING Michael NED MMM 0:12:45
106. 157 BAESTAENS Vincent BEL BKP 0:12:48
107. 178 VERRAES Benjamin BEL CIB 0:13:41
108. 45 WAGNER Robert GER TLJ 0:13:49
109. 122 JOEAAR Gert EST COF 0:13:50
110. 25 SENNI Manuel ITA BMC 0:13:52
111. 67 VOROBYEV Anton RUS KAT 0:13:56
112. 173 GIBBONS T. USA CIB
113. 144 ADAMS Jens BEL VGS
114. 196 PREMONT Christophe BEL WIL 0:13:58
115. 60 FOMINYKH Daniil KAZ AST
116. 94 JANS Roy BEL WGG 0:13:59
117. 197 REUS Kai NED WIL 0:14:01
118. 126 ROLLIN Dominique CAN COF 0:14:03
119. 156 VAN DER POEL David NED BKP 0:14:04
120. 93 DEVRIENDT Tom BEL WGG 0:14:05
121. 34 DELAGE Mickael FRA FDJ 0:14:07
122. 162 MCCONVEY Connor IRL MMM 0:14:08
123. 164 TANNER Jake GBR MMM 0:14:11
124. 121 CHETOUT Loïc FRA COF 0:14:13
125. 6 VELITS Martin SVK EQS
126. 107 TALIANI Alessio ITA AND 0:14:14
127. 171 CALLEBAUT Kevin BEL CIB 0:14:15
128. 145 VEMOTE Alfons BEL VGS 0:14:16
129. 115 MAIKIN Roman RUS RVL 0:14:20
130. 163 PEYSKENS Dimitri BEL MMM 0:14:27
131. 147 STEVENS Timothy BEL VGS 0:14:30
132. 153 HOEYBERGHS Daan BEL BKP 0:14:37
133. 175 ONGENA Thomas BEL CIB 0:14:38
134. 75 PELLAUD Simon SUI IAM 0:14:51
135. 181 DE WINTER Ludwig BEL WBC 0:15:03
136. 152 CALUWE Stijn BEL BKP 0:15:31
137. 174 GOOSSENS Kenny BEL CIB 0:15:37
138. 194 DE BONDT Dries BEL WIL 0:16:31
139. 79 AREGGER Marcel SUI IAM 0:17:17
140. 61 VICIOSO ARCOS Angel ESP KAT 0:17:38
141. 184 DUFRASNE Jonathan BEL WBC 0:22:10
142. 63 SILIN Egor RUS KAT 0:22:19
143. 102 BENFATTO Marco ITA AND 0:22:25
144. 101 CHICCHI Francesco ITA AND 0:22:36
145. 104 NARDIN Alberto ITA AND 0:22:58
146. 64 SMUKULIS Gatis LAT KAT 0:23:03
147. 114 KOMIN Alexandr RUS RVL 0:23:35
148. 105 PADOUR Frantisek CZE AND 0:23:37
149. 111 FOLIFOROV Alexander RUS RVL 0:25:44
150. 118 RYBAKOV Alexander RUS RVL 0:25:47
151. 74 ENGER Sondre Holst NOR IAM 0:29:17

fot. sport.be